Mercedes E 350 benzín 200 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Temnota333
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.04.2017 16:32
Zdieľať na Facebook

Mercedes E 350 benzín 200 kw

Príspevok od používateľa Temnota333 »

Zdravim páni. Hľadám a nenašiel som nič, čo by mi pomohlo k rozhodnutiu. Mám na ruke toto vozidlo,4x4 a rok výroby 2007 . Najazdené 280000 km . Viacerí túto motorizáciu neodporúčajú a tu sa chcem opýtať. Za posledné tri roky, majiteľ preinvestoval sumu cca 5500 eur od komplet prednej nápravy,cez piestne krúžky,ooravnej sady rozvodov,ozubenych kolies. Bol pedant a všetko z dokladovane. Cena vozidla je velmi dobrá a tak sa chcem opýtať. Keď už majiteľ zainvestoval, myslíte že by to stálo za to zobrať. Servis prebiehal pravidelne od novoty a auto bolo kupované tu na Slovensku. Mám sa rozhodnúť. Previezol som sa a je to nádhera, skutočne je vidieť aj cítiť, že o to auto bolo starane.
Tak vás poprosím, poraďte hlavne kôli tej motorizácií. Naftu nechcem. Ďakujem
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ak ta neklame, dobra cena a ty mas na servis, tak ber...z najdolezitejsich veci boli haklive na rozvody, to treba sledovat, take chyby, ako zajdene svetla,klepoty a vrzoty od silentov, hardy spojky, lozisk a visko spojky treba len sledovat, aj drobné hrdzicky ,ale to nie je nakladna oprava....ak chces benzin a nevadi ti spotreba, a mas na to, tak neviem o nicom negativnom....
Temnota333
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.04.2017 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Temnota333 »

Ďakujem za odpoveď. Spotrebu neriešim, Išlo mi hlavne o to, keďže sa píše o probléme z rozvodmi, či by tam mal byť nejaký iný problém. Videl som tie faktúry a musím povedať, že mi spadla sánka,doslova. No ako som písal,v roku 2019 tam je faktúra na oprava hlavy, výmena piestnych krúžkov, výmena opravnej sady rozvodov plus ozubené kolesá a šponovaky. V roku 2020 prebehla oprava všetkých ramien,silenbloky,je tam aj pretesnenie vane, niečo s kúrením atď. No majiteľ sa staral. Ako auto ide super, žiadne pazvuky,drnčanie,ide pekne. Sú k tomu všetky faktúry. A burane bolo, ľavý predný a pravý zadný blatník a dva krát zadný nárazník, počas dvoch rokov. :zg282: . Hádam tam nebude niečo, čo by ma prekvapilo ale pri tomto nájazde. Je to päť stupňovy automat. Ten býva spoľahlivý a je to 4x4 . Uvidíme. Dík
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Chlape, na predaj je toľko áut a ty chceš akurát také, kde už sú menené piestne krúžky? :41c2:
Neviem, čo s tým vystrájal, keď ich treba meniť na takom ročníku a po takých kilometroch.
Navyše, faktúry za 5000.- vyzerajú dobre v inzercii, ale skôr by som si položil otázku, prečo potrebné veci nemenil priebežne, prečo čakal, až kým bol z auta totálny šrot. Okrem toho, vôbec nemá logiku, aby niekto vrazil 5000.- do auta, ktoré potom, za približne takú cenu predá - aký by to malo význam?

Ja osobne by som toto konkrétne auto nebral ta akúkoľvek "dobrú cenu". Tá cena je tam taká práve preto, lebo to má nejakú príčinu.
Temnota333
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.04.2017 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Temnota333 »

Ďakujem za odpoveď. Ono, tá posledná faktúra bola za dosť vecí,zo spotrebného materiálu a myslím že kúrenia. Poznám takých, čo idú do servisu že im tam niečo ťuka v predku a servis im povie, treba vymeniť aj toto aj toto a nechajú si to spraviť.V tom čo tvrdíš, máš pravdu, čo sa jedná ohľadom nasukanych vecí do motora. Bol to inžinier,proste to dal. Zase na druhej strane, prečo auto predával je to, že kupoval druhé. Neviem,proste som si povedal,ak sa staral takto o auto a bol zásah do motora,tak hádam to vydrží. Uvidíme ale prakticky som sa na to dal. No ďakujem za odpoveď, cením si to.
Mne skôr pripadá, že on sa autám moc nerozumel a čo mu v servise povedali, to dal urobiť. Vieš, radšej vidieť čo bolo robené ako kúpiť bez histórie. A tu tie prehliadky olejov a filtrov a všetkého možného,bolo naozaj poctivo robené. :3035:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

poctivo je presne ten dovod preco sa museli hrabat v motore. Poctive oleje v autorizaku totiz vyzeraju na 30.000km a to proste motor neda, ani benzinovy...

zober si to auto, si namotany az hroza, ty si si neprisiel nechat vyvratit nazor, len potvrdit ako dobre si spravil. Mohlo/malo by to byt teraz spolahlive, ale nie kvoli tomu ze pan investoval dukaty, ale kvoli tomu ze to predava a predsa nebude predavat v zlom stave !

Takze kupuj, a hor' sa radosti vela z Mercedesu.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Temnota333
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.04.2017 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Temnota333 »

Prečo sa hrabali v motore??? To je viac faktorov, ktoré to môžu spôsobiť. Začal žrať olej, možno slabšie tlaky, čo ja viem. Beriem to aj zo svojho pohľadu. Ak by som mal ja také auto,vrazis do neho alebo to predas ako šrot. Naozaj neviem. Neprišiel som si nič nahovárať. Zaujíma ma hlavne, tá motorizácia kôli rozvodom. Uvidíme, možno sa sklamem, možno nie. Je ťažká vec keď si vyberieš škodovky,je zle. Keď si vyberieš Volkswagen,je zle. Keď vyberieš francuzov,je zle. Veď aj iné motory sa opravujú, rozoberajú a ide sa ďalej. Dobrý funkčný motor, stojí 2500 eur. No nevieš, čo je zač. Takto si to dáš opraviť,za podobnú sumu,zo zárukou a máš prakticky to isté. No aj tak dík za komentár. Každá rada dobrá. :-\
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď je fakt dobra cena..., teda, až to nie je tajomstvo, kolko??

Tak, až keď Ti tak veľmo srdce pišti.., kľudne si ho kúp.

Pobehas rok, predas o 1-2.000 lacnejšie, vždy Ťa to v konečnom súčte vyjde lepšie, než Superb funglovka.
Temnota333
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.04.2017 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Temnota333 »

5700€ bola cena. U mňa dobrá. Ako píšeš, keďže som mal Superb, síce nie funglovku,no za tie peniaze ho pomaly ani nekúpim. Ten starší,dvojkovi. Svokor ale mal Superb,2017 tku,140 kw verziu a že by ma to ohúrilo,sa nedá povedať.
No ,Superb, Passat alebo Passat cc z 3.6 tkou,v tejto cenovej hladiny bez šancí. Uplietol som si na seba bič s tým, že keď sa niečo pokazí, myslím komplikovaná oprava zahučim ale to aj u mnou spomínaných vozidiel. Absolútne ma neláka tomu nakladať. Ide to zatiaľ pekne a nejaké veci, už som stihol poobzerať a popocuvat. Uvidíme. Každopádne, ďakujem za odpoveď :2f93:
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Za tú cenu nie je o čom...
Môže byť, že chlap má prosto dosť peňazí a nerieši každe euro...a ķ tomu je ešte puntickar.
Pre pokoj duše pichnúť diagnostiku, takú riadnu a potom sa uvidí..
Ale za tú cenu... :2f93: :300f:
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš to je len a len v hlavičke. Dnes mi prišla kukla na zváranie Speedglass - bola drahšia ako moje auto. :40bd: A to sa ešte teším, že som ju zohnal lacnejšie. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Za tú cenu nie je čo riešiť..
lol
Ani kuklu, ani M.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

presne tak,je to v hlavicke. Kazdy to mame inak nastavene a tak je to dobre. Ty mas dojem ze robis spravne veci,no pre druheho mozes byt cudak. Pripadne naopak,tebe sa zdaju cudne veci ktore riesia ini ludia.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja si skôr začínam uvedomovať, že je to generačné. Došla dcéra zo zaťom - vymenili auto tak sa tešili a mňa prvé čo napadlo - ako nám vravela moja svokra " deti moje len dotedy ste mali peniaze , kým ste si nekúpili auto, tam už je amen s vašimi úsporami" Je to 30 rokov dozadu a ja akoby som ju počul za sebou. :300f:
Pritom mne keby volakedy niekto ponúkol 1600 žigulák tak predám aj ladvinu, len aby som ju mal. lol
Edit: ak toto číta "panriaditel" moj príspevok nesúvisí z témou, ja odpovedám kamarátovi nado mnou. :40bd:
Z MB poznám len Sprintera - to bolo dobré auto.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ide to zatiaľ pekne a nejaké veci, už som stihol poobzerať a popocuvat

najprv ta tema vyzerala ze akoze sa rozhodujes o kupe. Ja som vedel ze uz mas kupene, mne to bolo jasne...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných