Pridať inzerát
Slovensky
Česky
Magyar
Polskie
Deutsch
English
Italiano
Français
Pridať inzerát
Garáž(
606
)
Prihlásiť
Prihlásiť sa
Nový používateľ?
Registrovať sa
Zabudnuté heslo
Pokračovať cez Facebook
Pokračovať cez Google
Domov
Najnovšie
Na dovoz
Nové autá
Predajcovia
Vývoj cien
Fórum
Dokumenty
Magazín
Testy
Ab.EU
Garáž
Pridať
Prihlásiť
Menu
FAQ
Hľadať
Zoznam užívateľov
Nastavenia
Súkromné správy
Mercedes E 270cdi , 2003 - oprava sbc bŕzd
Obsah fóra Auto-moto fórum
Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut
Mercedes-Benz fórum
Odpovedať
Nová téma
1
2
>
1
2
Autor
Správa
jans76
Založený:
05 február 2011
Príspevky:
27
Nabehané:
5 hod 12 min
Predmet:
Mercedes E 270cdi , 2003 - oprava sbc bŕzd
Zaslal:
10.01.2019 19:40
Ahojte majstri, chcem poprosiť o radu ak by niekto vedel pomôcť, včera mi za jazdy rozsvietilo na pristrojovke cervene hlásenie Brake defective-stop vehicle, a auto prestalo brzdiť, spomalilo na 40km/h tak som sa pomaly dostal domov asi 5km. Potom som auto odstavil, po cca polhodine som naštartoval vypísalo mi hlášku nieco ako reducet brake- started engine. Nechal som chvíľu nastartovane, po cca 10sek. Mi znovu vyhodilo Brake defective-stop veh. Vypol som a za polhodinu som znovu a už išlo normálne. Dnes som bol na diagnostike a vypísalo chybu problém s tlakom v brzd.systeme asi na 2 kolesách, vraj mi odíde sbc modul zrejme čoskoro.
Chcem sa spýtať či sa niekto venuje opravám týchto sbc bŕzd na Sk, alebo len v mercedese.
Čítal som ze to aj repasuju v CZ ale vraj to nefunguje bez problémov potom, neviem vobec posúdiť či je to pravda..ešte by som spomenul že zrejme mi odišla aj baterka lebo mi začalo vypisovať znížené funkcie komfortu , nízke napätie,,a týždeň po nabití zas vybila či nahodou aj to nemôže mať vplyv na činnosť sbc, prípadne ta mala baterka komfortu ak by bola vadná. Velku bateriu mám asi 6r a tú malú bat 5r.Ďakujem za rady vopred.
SS
Citovať
mp3turbo
Legenda - Ford T
(661)
expert: TDI
Založený:
09 apríl 2006
Príspevky:
19304
Nabehané:
1 mes 14 dní 5 hod
Zaslal:
11.01.2019 00:01
ozvu sa ti chalani Mercedesaci, su tu dvaja na fore... ja osobne nemam ziadnu vedomost lebo som Hviezdne vozy nevlastnil.
Takto dopadla jedna z najznamejsich ceskych stranok a firiem venovana tomuto problemu :
https://www.mercedes-sbc.cz/disabled/expired
zato vsak jednoduche hladanie googlom najde napriklad aj
http://speedchip.cz/sbc-repase.html
https://sk-sk.facebook.com/excarsbcmercedes/
http://www.excar.cz/Mercedes_s.....rzdy_C249F
SS
Citovať
xentry
Veľmi obľúbený člen - Ferraro
(147)
Založený:
29 jún 2018
Príspevky:
1128
Nabehané:
25 dní 15 hod 50 min
Zaslal:
11.01.2019 08:22
..
_________________
Programovanie klucov MB.
Naposledy upravil xentry dňa 11.01.2019 18:26, celkom upravené 1 krát.
SS
Citovať
seven549
Vážený člen - Gallardo
(232)
Ľudový rozprávač
Založený:
03 február 2010
Príspevky:
6511
Nabehané:
3 mes 12 dní 3 hod
Zaslal:
11.01.2019 18:00
bud mas slabu bateriu alebo ti odchadza pumpa.tlakova pumpa.alebo nejaky zalozny zdroj toho cerpadla.tie auta nemaju podtlakovy posilnovac brzd.to cerpadlo sluzi ako posilnovac a moze to byt umiestne kludne kdekolvek mimo brzdoveha valca.ale zeby ti brzdy nesli neexistuje ty si nezatlacil poriadne na pedal.
ten brzdovy system funguje aj bez motora ma vlastny mozog.kedysi take nieco mali stare fordy scorpio z roku 1986.obycajna hlupost ale dobra.
SS
www
Citovať
jans76
Založený:
05 február 2011
Príspevky:
27
Nabehané:
5 hod 12 min
Zaslal:
11.01.2019 19:33
Ospravedlňujem sa, len teraz som prišiel z práce, do rána som nabil batériu a zatiaľ normálne brzdilo, ale už nejak nemám dôveru či sa To zas neobjaví..na tej diagnostike vyhodilo nízky tlak na zadných kolesách a neviem presne to popisat ale vraj to mi asi čoskoro odíde sbc modul..
Neviem či skúsiť vymeniť najskôr obe baterie, keď nevyhodilo nič ohľadom alternatora, ale zas nevypisuje mi ani chýba batérie -visit workshop.. Ale mám pocit že keď ju nabijem vydrží v tejto zime tyzden-dva a potom mimzacne písať znížené napätie, obmedzené funkcie komfortu a prestane fúkať na chvíľu za jazdy teplý vzduch ale stierače nejdu
SS
Citovať
jans76
Založený:
05 február 2011
Príspevky:
27
Nabehané:
5 hod 12 min
Zaslal:
11.01.2019 19:55
Ešte ďakujem za tie linky na CZ firmy tie som videl len som chcel vedieť či sa niekto aj na Slovensku venuje opravám sbc brzd alebo u nás len do mercedesu je možnosť ísť..
SS
Citovať
seven549
Vážený člen - Gallardo
(232)
Ľudový rozprávač
Založený:
03 február 2010
Príspevky:
6511
Nabehané:
3 mes 12 dní 3 hod
Zaslal:
11.01.2019 21:51
netreba to volat sbc je to obycajne abs-ko cez 30 rokov stary patent ktore si pumpou vytvara posilnovaci tlak.najskor blbne ak je slaba bateria zasobnik tlaku ta gula alebo ak je zavzdusnene.sem tam to treba prebehnut pobrzdit na tom snehu nech si to zapracuje.baterie sa daju zmerat ne.kazdy predajca baterii ma na to merak.brzdit to bude len ak stvrdne pedal treba tlacit.
SS
www
Citovať
trucker694
VIP člen - Veyron
(257)
Založený:
03 december 2005
Príspevky:
2731
Nabehané:
24 dní 15 hod 53 min
Zaslal:
11.01.2019 22:40
Pravdepodobnosť poruchy ABS riadiacej jednotky. Jeden snímač ABS na ľavom kolese bol spúšťač problému, aký popisuješ. Po určitej prejdenej vzdialenosti prevodovka do núdzového režimu dopredu jednotka, a spiatočka. Nič viac nič menej. Kamoš mi doma z diagnostikou pozrel závadu, snímač sa vymenil a chyba sa po pár km vrátila. Ibaže prevodovka v nudzaku, šup trgač na vozík, do origo Mercedes servis, zaplatil 50 € a výpis bez kompromisov ukázal ko RJ prevodovka.
ECu Servis Opava to vyriešil. Možno ten tvoj problém je iná porucha, pre istotu si pozri profil tej fakt dobrej opravovne.
_________________
MB Actros 1845 mp4 Euro 6 30l/100km, max speed 90km/h
SS
Citovať
xentry
Veľmi obľúbený člen - Ferraro
(147)
Založený:
29 jún 2018
Príspevky:
1128
Nabehané:
25 dní 15 hod 50 min
Zaslal:
11.01.2019 23:37
Seven549 ani z lietadla si nevidel SBC system jeho diagnostiku a funkciu a pracu tak nerozpravaj tu sprostosti, toto forum je nenormalne.
_________________
Programovanie klucov MB.
SS
Citovať
bjbbobek
Nová tvár - Trabanto
(18)
Založený:
03 jún 2012
Príspevky:
519
Nabehané:
4 dní 18 hod 16 min
Bydlisko:
Gbely (Mazdof)
Zaslal:
12.01.2019 08:59
SBC nie je obyčajný ABS system!!!!!!!!
Je to v podstate elektronický brzdový pedal. Casta zavada , zatial som sa dostal iba k jednemu autu a problem bol v kabelaži......takže nic zasadné. Lenže viacerí majú problem z RJ.
_________________
Mazda Premacy 2004 DiTD 74 Kw
Fiat Brava 1.2 SX 16V 80 60 Kw
Skoda Fabia 1,2 Htp 47 Kw
Mazda 323F 1999 DiTD 66Kw uz nieje ale motor žije dalej
SS
e-mail
Citovať
braga
Obľúbený člen - Bawo
(98)
Založený:
26 október 2009
Príspevky:
1944
Nabehané:
10 dní 20 hod 41 min
Zaslal:
12.01.2019 13:52
tento system je velmi citlivy na zavady ,RJ sam vyhodnocuje nejaky pocet brzdeni , ale uz popredu vyhadzuje nejaku zavadu- neviem cislo tej zavady ale uz to naznacuje ze dojde k zlihaniu systemu vyhodenim zavady ale vznikne to ze zablokuje brzdy a automaticku prevodovku , RJ ide opravit zasahom do diagnostiky a nakodovanim noveho poctu brzdeni alebo km -uz neviem presne co sa tam zadava pocet brzdeni alebo km najazd , len myslim ze treba odtlakovat aj system kazdo padne je to robota pre odborny servis znamemu to robili v bosch servise
SS
Citovať
xentry
Veľmi obľúbený člen - Ferraro
(147)
Založený:
29 jún 2018
Príspevky:
1128
Nabehané:
25 dní 15 hod 50 min
Zaslal:
12.01.2019 15:21
Brzdove pocitadlo je len jeden z malych problemov na SBC. Je to upozornenie alebo lepsie povedane predpokladana zivotnost kedy este bude kompletny system pracovat bez chyby. Ak sa pocitadlo resetuje a odstrani sa tato mala chyba este nikde nie je napisane, ze sa nieco na SBC nepokazi. Pri tomto ukone netreba robit nic ohladom hydraulickej/mechanickej casti je to len elektronicky zasah, tento problem je znamy ako C249F. S KTSkou to Bosch neznuluje.
_________________
Programovanie klucov MB.
SS
Citovať
jans76
Založený:
05 február 2011
Príspevky:
27
Nabehané:
5 hod 12 min
Zaslal:
12.01.2019 20:02
Dnes mi známy zmeral bat. ta mala bat je ko. Začnem jej kúpou buduci týždeň a potom dám určite info ako to pokračuje, pôjdem ešte na diagnostiku bola to diagnostika Star.
nerozumiem tomu že mi nepisalo žiadny problém s bat, a ešte neviem či to že je ta mala ko moze spôsobovať že sa velka bat vybije v zime za tyzden_dva..keď sa premerala veľká vyzerala v poriadku..
SS
Citovať
xentry
Veľmi obľúbený člen - Ferraro
(147)
Založený:
29 jún 2018
Príspevky:
1128
Nabehané:
25 dní 15 hod 50 min
Zaslal:
13.01.2019 00:42
Mala bateria je tam od toho aby dodavala energiu ked velka /hlavna/ bateria je slaba. Stale je dolezita velka bateria ta musi byt v poriadku. To ze su tam dve baterie znamena ze je k nim aj riadenie a riadiaca jednotka, ktora kontroluje ich nabijanie a funkcie atd.
_________________
Programovanie klucov MB.
SS
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T
(2644)
opravy & diag
Založený:
22 apríl 2005
Príspevky:
21827
Nabehané:
4 mes 10 dní 10 hod
Bydlisko:
Nové Zámky
Zaslal:
13.01.2019 09:04
Tak ako píše xentry,neznalosť vedie k hlbokému podceneniu systému ktorý je stokrát premyslenejší než si ktokoľvek vie predstaviť.Počítadlo tiež nie je obyčajné počítadlo,a nemá ho iba tento systém,ale máte do (väčšina) aj vy v iných RJ menežmentu,len MB je trochu iné liga.Dlhodobo a neustále sa sleduje práca systému,tj cyklus sa ukončuje akýmsi hlásením a úspešný cyklus mení stav počitadla.Až xy úspešných a bezchybných cyklov vedie k tomu že sa vytvorí hlásenie stavu vo forme "bezchýbné" Ak xentry chce nech o tom napíše viac.Systém ktorý zavedie do svojej práci podobnú záležitosť musí mať vysokú dôležitosť,pretože zobrazuje velmi dlhodobý stav.Ja som viac na motory,a tie novodobé sa po stránke riadenia palivových zmesí (emisie) dajú už dnes kontrolovať jediným klikom na informáciu práve týchto počítadiel čo je neokefovatelný bonzák stavu,takže až budú STK ky dobudované aj vedomostne,pôjde kopec ľudí z emisky domov už od brány.Ale z hladiska diagnostikyje to informácia úplne výnimočná (u motorov určite) pretože obsahuje správu že dlhodobo systém pracuje bez chýb.
SS
Citovať
Odpovedať
Nová téma
1
2
>
1
2
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:
Všetky príspevky
1 deň
1 týždeň
2 týždne
1 mesiac
3 mesiace
6 mesiacov
1 rok
Najskôr najstaršie
Najskôr najnovšie
Prejdi na:
Zvoľte fórum
Pravidlá prispievania
----------------
Pravidlá prispievania
Návody a manuály na používanie tohto fóra
Diagnostika vozidiel
----------------
Diagnostika
Diskusné Fórum
----------------
Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut
-- Alfa Romeo fórum
-- Audi fórum
-- BMW fórum
-- Chevrolet + Daewoo fórum
-- Chrysler fórum
-- Citroen fórum
-- Dacia fórum
-- Dodge fórum
-- Fiat fórum
-- Ford fórum
-- Honda fórum
-- Hyundai fórum
-- Jaguar fórum
-- Jeep Fórum
-- KIA fórum
-- Lada fórum
-- Lancia fórum
-- Mazda fórum
-- Mercedes-Benz fórum
-- Mitsubishi fórum
-- Nissan fórum
-- Opel fórum
-- Peugeot fórum
-- Porsche fórum
-- Renault fórum
-- Rover fórum
-- Saab fórum
-- Seat fórum
-- Smart fórum
-- Subaru fórum
-- Suzuki fórum
-- Škoda fórum
-- Toyota fórum
-- Volkswagen fórum
-- Volvo fórum
VETERÁNY a klasické autá
AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia
TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia
MOTOCYKLE - všeobecná diskusia
Práca Auto-moto
Pre ženy
Prvá pomoc => Volajte 112
Témy týkajúce sa Autobazar.EU
Darujem
Kôš
Legislatíva, poistenie PZP, KASKO
----------------
Dovoz vozidiel
Polícia Fórum
Poistenie
Doplnky a príslušenstvo
----------------
Oleje, mazivá, palivá, aditíva
Pneumatiky - disky
Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy...
Autožiarovky
Údržba vozidiel, Poruchy, Tuning, LPC/CNG
----------------
Bežné poruchy dieselových áut
LPG, CNG - Hybrid
Bežné poruchy benzínových aut
Tuning vozidiel
Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie
Zábava, súťaže, zaujímavosti
----------------
Na pobavenie ;-)
Súťaže, Akcie, Auto-Moto zrazy
SuperDrive fórum
Shoutbox - o všetkom
Zaujímavé stránky, odkazy
Obsah fóra Auto-moto fórum
Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut
Mercedes-Benz fórum