Mercedes E 220CDI - problém so štartom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Maxian
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.02.2010 15:39
Zdieľať na Facebook

Mercedes E 220CDI - problém so štartom

Príspevok od používateľa Maxian »

Zdravím Vás. Mám MB 220cdi, rok 11/2001.Mám taký problém a to že ked chcem naštartovať motor točí a nechce odpáliť. Na dispeji sa mi rozsvieti nápis EPC.
Ďakujem za všetky rady.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

este skus napisat od kedy ti to robi a mozno nam to pomoze k vešteniu. EPC je kontrolka elektroniky motora ale nemusi to byt pricina tvojho problemu a rozsvieti sa ti len preto ze nechce nastartovat a v systeme nahodi viac chyb. Diagnostika by pomohla asi najviac
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Nedávno mal ten problém kolega-práve včera som sa ho pýtal čo to bolo,pretože auto mu stálo 2 mesiace...tak že mal prepálenú poistku čerpadla...
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

pokial to nebude poistka, tak sa takto zvykne prejavovat vadny vstrekovac/ce. Elektronika koli zlym hodnotam zamedzi startu aby sa predislo fatalnemu poskodeniu motora (napr. prepaleny piest)
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
Maxian
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.02.2010 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Maxian »

no spravilo mi to včera večer po ceste dom z roboty. Normálne som naštartoval, zaradil jednotku a asi po 10 minutách jazdy zrazu zdochol motor,rozsvietilo sa to EPC a uš nešlo naštartovať.
A práveže včera to spravilo prvý krát.
nicko2005
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.06.2008 19:46
Zdieľať na Facebook

PROSIM O POMOC

Príspevok od používateľa nicko2005 »

Prosím vas poradte mi mam mercedes 220 e zo 70 kilowattový motorom a mam taky problém, keď som išiel ráno nastartovat tak my to naštartovalo na 3 valce a rozsvietila sa mi kontrolka EPC keď sa motor zohrial na 70 stupnou Celzia tak som vypol motor a zase naštartoval a išlo mi pekne na 4 valce kontrolka EPC už potom nesvietila, no a včera som to išiel nastartovat a apsolutne to nejde nastartovat, motor toči a toči a nič, na diagnostiky mi vypísalo ze regulátor tlaku paliva, ale jeden mechanik v oslanoch okres Prievidza mi povedal ze je to naftové čerpadlo, tak teraz ozaj som z toho sprostý, prosím vás poradte mi podla vašich skúsenosti, a ešte vás poprosím poradiť kde sa nachádza ten regulátor tlaku paliva, ďakujem za rady.
nicko2005
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.06.2008 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nicko2005 »

dakujem za odpoved, moc si ma nepotesil lebo tie cerpadla je tasko zohnat a neviem ci tam mozem dat aj nejake ine asi nie, ale dneska som si vsimol ze hadicky co idu z palivoveho filtra jedna ide do toho cerpadla a ta druha niekde pri triskach neviem presne kde, no a ta hadicka co ide do cerpadla tak pri nastartovani tam vobec nejde nafta a vtej druhej vidim ako ta nafta sa tam pohybuje asi pravde podobne to bude zavzdusnene poradte prosim ako to mam ovzdusnit?
nicko2005
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.06.2008 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nicko2005 »

prosim ta a kde sa nachadzaju tie gumicky presne? skusil bysom ich vimenit aj sam
nicko2005
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.06.2008 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nicko2005 »

prosim ta ty mislis tie 2 hadicky co idu z palivoveho filtra? dik za odpoved uz som zufali
nicko2005
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.06.2008 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nicko2005 »

dakujem ti moc krat zajtra pojdem do mercedesu a kupim tie gumicky, skusim ich vimenit a potom ti dam vediet ako to dopadlo a ozaj este jedna otaska ked to uz budem mat vimenene tak mam to aj nejako ovzdnusnit alebo staci ked ich len vymenim?
Naposledy upravil/-a nicko2005 v 14.12.2011 22:14, upravené celkom 1 krát.
nicko2005
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.06.2008 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nicko2005 »

ďakujem za rady, skúsim to
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných