Mercedes CLK 200 - ukazovateľ paliva

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dianaross
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 27.11.2013 09:19
Zdieľať na Facebook

Mercedes CLK 200 - ukazovateľ paliva

Príspevok od používateľa dianaross »

Ahojte,
prednedávnom som kúpila auto MB CLK 200 Kompressor, r.v. 2004. Do autíčka som po kúpe natankovala "plnú". Teraz cca po týždni a pol jazdenia (pár dní bolo auto ešte v servise) mi digitálny ukazovateľ paliva ukazuje polku nádrže, čo by nebolo nič zvláštne, ale včera mi pípla kontrolka rezervy. Ukazovateľ teda ukazuje, že nádrž je do polky plná ,no pritom mi svieti kontrolka rezervy. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Asi hlúpa otázka, nemôže to byť len nejaké upozornenie, že je tam už len pol nádrže? Kontrolka pípla v tej chvíli, ako sa ukazovateľ dostal na hodnotu 1/2. :-\
Ďakujem za Vaše reakcie.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..ahoj...,technicka stranka u MB nie je mojou silnou zalezitostou,ale skusim.
Ukazovatel paliva meria presne az po zohriati motora,neviem,ci tvoj typ ma 2 nadrze a teda aj 2 plavaky..,u 230-tky to tak je...Snad ma niekto doplni...
dianaross
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 27.11.2013 09:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dianaross »

Koľko nádrží má, to neviem ani ja :-\ Ale ukazovateľ zobrazuje 1/2 aj pri zohriatom motore. Tá hodnota 1/2 nádrže je myslím reálna, skôr ma zaráža tá kontrolka rezervy, to by to auto muselo žrať 50 l na 100 km :d :D Je to vôbec technicky možné, že ukazovateľ paliva by bol ok a chyba by bola iba v tej kontrolke? :-\
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..no,ja som v autach uplne mimo a moj predosly pripevok som narychlo vycital....Chcel som ti zaimponovat... :-\ Ako spravny chlap... :4012: By si si pomyslela...,noooo,chlap sa vyzna...a urcite je aj fesak... :3035:
Ale isto-iste ti tu niekto poradi...Ja ani drevo neviem rubat... :41c2:
dianaross
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 27.11.2013 09:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dianaross »

A variť vieš? :d :D
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

dianaross dnes máš šťastný deň na fóre si natrafila na toho pravého rudolfo63 tiež je čerstvým majiteľom pozor už druhého mercedesu takže sa vyzná a skúseností ma habadej viď počet príspevkov na fóre to o niečom svedčí je to harcovník [img]http://forum.skodahome.cz/public/style_ ... kol-04.gif[/img]
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

pred tankovanim nesvietila kontrolka? a za tych "par dni" nevidel ho niekto behat po diskotekach v okolitych dedinach?
dianaross
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 27.11.2013 09:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dianaross »

Kontrolka svietila, ale predávajúci mi ho dával so skoro prázdnou nádržou, takže som sa nad tým nejak nezamýšlala. Keď som natankovala, kontrolka zhasla.
Autíčko ma poslušne čakalo pri dome, takže celú nádrž určite nemohlo vyjazdiť, ale keby aj, tak by potom bol vadný ukazovateľ paliva a nejak mi to nejde do hlavy, ten ukazovateľ a kontrolka spolu predsa súvisia, či? ;-(
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..nielen kuchar,ale peciem aj torty..,knedle si tiez robim sam,pokial su dobre kvasnice... :-\
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

jak pride cviro,z opisaneho prispevku ti hned da diagnozu..,je to expert na mercedesy...
dianaross
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 27.11.2013 09:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dianaross »

Rudi, a ako dlho nechávaš kvasiť? Predpokladám, že recept na buchty tiež ovládaš :D
Cvira netrpezlivo očakávam :3906:
Mass111
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 03.04.2009 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mass111 »

Zvyknú byť dva plaváky a jedna nádrž rozdelená na dve časti. V jednej časti je jeden plavák a v druhej, druhý. Medzi dvoma nádržami zvykne byť aj prečerpávacie čerpadlo, ktoré čerpá z jednej nádrže palivo do druhej. Čiže môže byť problém s týmto čerpadlom. Inak ja viem aj rúbať drevo, ale knedle neviem robiť.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

dianaross: Nie som Mercedes xpert, jediné čo poradím že si kúpte aspoň 5l kanister a noste ho so sebou ( natankovaný samozrejme)...ušetríte si problémy... a na Rudolfa pozor zabudol povedať že doma ho čaká žena :-P darmo internetový don chuan :-D
dianaross
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 27.11.2013 09:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dianaross »

66Quattro, to že ho čaká doma žena mi bolo hneď jasné, taký chlap, čo sa vyzná, vie variť a ešte aj líže ako Lassie nemôže byť predsa sám :40bd:

Pôjdem dnes skúsiť natankovať plnú, koľko l do nej vojde.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

:-D no aj tak sa dá... hneď budete vedieť čo ukazuje správne a čo nie.... teraz na mňa aspoň nebude Rudolf nahnevaný že som ho prezradil lebo ste ho prekukla sama :-D

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný