Mercedes C W203 - trasenie prednej nápravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Mercedes C W203 - trasenie prednej nápravy

Príspevok od používateľa pitr100 »

Zdravim, chcel by som poprosit ci ma niekto skusenost ohladom brzd, teda vraj su to kotuce. Zacalo mi nedavno triast pri brzdeni v prednych kolesach. Ked prudko brzdim, nie do smyku samozrejme, ale klasika znizit rychlost, tak mi zacne triast predok, no zacalo to aj pri zakrutach, ked lomim prudke zakruty. Bol som v MB servise, no povedali, vraj to mozu byt kotuce,resp. su to kotuce a treba vymenit, kedze to robi pri brzdeni. Vraj su vyhnute, ohli sa. Je to mozne, alebo nemoze byt nieco s podvozkom?? Viem, ze tam moze byt toho viacej, no chcel som sa opytat ci ma niekto skusenost. dakujem. Inak je to mb c w203 model, cdi, ale na tom vlastne nezalezi.
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

naprava nie je hlucna, no ked prejdem po nerovnosti, ak je citit, ze je to tvrdsie, ale klepanie ani nic pod, nie je a chcel by som sa opytat vymena synemblokov je draha??na model c 200cdi, rok 2006 cca
evi393
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 28.03.2010 14:46
Bydlisko: okr.Sala
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa evi393 »

kotuce mozu byt, ale to ty vies naj ako dupes na brzdovy pedal.
ale pozrel by som aj napravu silenbloky a pod.
mliptak123
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.12.2008 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mliptak123 »

Ahojte,
pravdepodobne kotuce, musis sam citit, ci ti kope pri brzdeni do pedalu alebo jemne hadze volant, ak mas podozrenie na napravu, pozri aj tycky stabilizatora, riadenia, gulagy, mozu byt chytene aj ked tie sa prejavuju skor plavanim auta , vacsou "volou" vo volante alebo jemnou vibraciou pri jazde v urcitej polohe volantu podobne ako pri nevyvazenych diskoch(najvyssi cas vymenit). Silentbloky odchadzaju hlavne na spodnych ramenach, spoznas easy, ked je sucho hrmoce pri kazdej nerovnosti, ked je vonku vlhko alebo prituhne su celkom v pohode. Kazdopadne na dvihak a pozriet vsetko, to by nemal byt problem. Ak to budu kotuce, nezabudni vymenit aj brzdy. Ked si bol v MB nie je problem aby si bol pri prehliadke auta a technik ti vsetko ukaze
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

dakujem

Príspevok od používateľa pitr100 »

Takze kotuc je vyhnuty, tym ze je vyhnuty sposobil aj poskodenie capu, spodne rameno, koleso sa cele hybe, takze treba vymenit kotu, oblozenie, a komplet spodne rameno s capami myslim a synembloky , takze tak, ale aspom to bude porobene a bezpecne, je to drahsia zalezitost, ale tak to je uz tak. No len sa chcem opytat, nemohlo to urobit aj koleso, disk a pneumatika?, su starsie, aby mi to neurobilo opet, alebo je to cestami atd.. samozrejme kotuc vyhlo nie koli disku, ale koly niecomu inemu predpokladam. dakujem
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

a ked sa meni spodne predne rameno, kolko capov treba, jeden na kazdu stranu, alebo viacej, nerozumiem sa tomu, len sa pytam, ak niekto menil, dakujem za radu
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Niééééé


Obrázok
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

Ahoj votriem sa sem mám partnera tepee r.v.2009 naj. 85000km
Pri 135km/h mi trasie volantom. Začalo to minulý rok v servise mi oznámili že sú zle gumy, tak ich pootočili a na novo vyvážili,problém sa zmiernil, prišla zima dali sa zimné a trasenie ešte trochu poľavilo ale stále to bolo cítiť. Teraz sú na aute nové disky thomason a nové gumy fulda progresio 205 x 65 R 15
v dvoch servisoch prevážené a problém pretrváva . V servise peugeote pozerali čapy,stabilizátory,spojovacie tyčky uloženie tlmičov všetko je OK podľa nich.
vie niekto pomôcť. :48:
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Si robíš srandu? Čo všetko môže spôsobovať trasenie sa tu preberalo už aspoň 100x, napr. aj ja som sem dával jeden taký obrázok aspoň 10x!
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

tak Ťa pekne poprosím hoď sem link nech to môžem kuknúť a srandu si nerobím hľadal som podobné témy ale našiel som túto.
Ostatné mi nenašlo ale za to našlo aj témy , ktoré nemajú žiaden súvis.
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

už nemusíš našiel som, no môj prípad bude to všetko okolo silentblokov,ložísk,atď. lebo pri brzdení mi netrasie vôbec. :porte:
zas do servisu.
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných