Mercedes C - namiesto plynu brzdí

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scourge
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.06.2011 10:01
Zdieľať na Facebook

Mercedes C - namiesto plynu brzdí

Príspevok od používateľa scourge »

ahojte ma tu niekto skusenost s tym že počas jazdy auto začne namiesto pridávania brzdiť? Chybové hlásenie nehádže, ale hocikedy za jazdy sa to stane... Začalo sa to trasením auta a zhasínaním motora no po výmene palivového filtra na čas trasenie prestalo ale toto sa objavilo znovu.... Skrátka niekoho obiehate dupnete na to a zo 100 vám to zíde na 75 namiesto 130 :41c2:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Fúha, tak toto je veľká rarita... Nebolo po búračke? Aký ročník a motor to je?
scourge
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.06.2011 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scourge »

je to C200 r.v. 2001 1998cm3 benzin..... po búračke by nemalo byť mám ho skoro rok a len teraz to začalo blbnuť...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

chybove hlasenie nehadze na budikoch alebo na diagnostike? Lebo to je sakra rozdiel
dagobert
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dagobert »

Ahoj mne to raz robil benzinovy Seat a bolo to palivove cerpadlo. Napoveda tomu aj to ze po vymene filtra sa to zlepsilo.
@chmeD
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 13.10.2010 16:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa @chmeD »

na diagnostiku a budes mudrejsi ale ja by som typoval nieco s ABS, ASR-kom kedze to priškrcuje výkon pri rozbiehaní sa a pod
scourge
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.06.2011 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scourge »

práveže chlapi to už napichli asi 3x na NB a stále nič... ani na budíkoch... a palivový filter je tam nový... bolo by ešte možné že je nádrž taká zasratá že sa to stále upcháva ?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tak skusit ten filter vymenit, ved to neni az taka polozka. Este ma napadla taka blbost ako potenciometer na plynovom pedali, myslim ze sa to moze volat aj cc spinac ....
Po-googli si, uvidis ci to moze byt nim. Ale osobne by som isiel najskor este raz na tu diagnostiku (nech skontroluju ten plynovy pedal) a az potom pozrel do nadrze a vymenil ten filter.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

mne sa to stalo,ale ukázalo sa že mám široké topánky a šlapem na dva pedále...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z tolkých informácií čo si okolo toho zadal,chcem vidieť toho jasnovidca čo tu dá jedinú použitelnú radu,leda sa bude dva dni strielať slepými.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tak, ale ked mu nik nevie auto opravit? Pozriet do nadrze na cerpadlo, zmerat tlak paliva na liste, vstrekovacoch, skontrolovat zapalovanie, sviecky, skontrolovat skrtiacu klapku, mozno katalizator, lambdu a pod? Co potom? Len menit a skusat....
Ked ta blba diagnostika nic neukazuje ....
Hlavne je, ze spotreba je asi v poriadku.
Inak, ten potenciometer je myslim, ze poriadna palka :zg282:
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Ja len doplním. Nenapichuje sa to na notebook, ale na MERCEDES STAR diagnosis. Vyzerá to ako notebook síce, ale dokáže to trošku - dosť viac. Možno lepšia diagnostika by povedala viac, lebo mám dojem, že toto bolo skúšané len nejakých chybovým dekodérom.
moila
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12.09.2006 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moila »

Zdravim. Ja keby mam takyto vazny problem a nikto domaci (rozumej kamos ci znamy) by si nevedel rady, tak uz skusim asi origo servis. Aspon teda kvoli tej diagnostike. Mam sice bmw, ale diagnostika tam nestoji zase az taky majland a urcite je to lepsie zaplatit cca 33 az 66Eur za poriadnu diagnostiku za max. hodinu roboty, nez sa zabit pri predbiehani...Pri Mercedese to snad bude cenovo podobne...

Mojmu byvalemu sefovi robilo toto iste stare MLko benzinove. Problem bol s tempomatom, ale bolo to davno a uplne detaily si nepamatam.
scourge
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.06.2011 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scourge »

tak... čuduj sa svete bol som v servise Mercedes žiadna chyba motora... všetko v poriadku... žiadne poruchové hlásenie... dokonca sme sa boli s technikom previesť išiel ako diabol ani raz sa to nestalo... vraciam sa domov a asi na celkovom 45 km úseku mi to začalo brzdiť minimálne 8x a 4x mi skapal motor :40bd: no až také smiešne to nebolo...ale šťasne som dorazil domov :zg282: poradil mi však že to môžu byť sviečky alebo katalyzátor... sviečky sú prakticky nové takže idem dať odmontovať ten katalyzátor... držte palce... píšem to sem len preto ak by mal niekto podobný problém, aby sa mal čoho chytiť pretože údajne ten katalyzátor na tej diagnostike nevyhodí aj keby bol poruchový...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

katalyzator to nebude a sviecky tiez nie. Ja som sice v zivote kapotu mercedesu nemal otvorenu, ale tipnem snimac pozicie vacky alebo kluky, nadava sa mu "snimac otacok" pripadne nejaku podobnu fajnovost typu pretate kable k napajaniu riadiacej jednotky, na listu vstrekovacov a podobne.

Co sa tebe stane je - podla toho zvlastneho popisu - ze ti proste vypadne motor. Tym ze sa auto gula a mas zaradeny prevod tak ti "nezhasne" ale by som sa stavil ze ked v danom momente stlacis spojku tak otackomer zapikuje do nuly inak povedane motor sa nebude tocit. Zhasne.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných