Mercedes C 200 - hladina oleja v motore

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VladkoLe
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.08.2008 20:07
Zdieľať na Facebook

Mercedes C 200 - hladina oleja v motore

Príspevok od používateľa VladkoLe »

Ahojte mam C200 rocnik 2002 automat.Po nastartovani auto ide spokojne bez problemov ale po chvili mi pocitac zahlasi znizte hladinu oleja, pritom som olej menil pred mesiacom a hladina bola ok.Moze to byt nieco so vstrekmi?Mozem este behat alebo musim ist do servisu? Spotreba sa nezdvihla.Dik vopred za rady.
skorpion19
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 07.10.2007 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skorpion19 »

to, ze pred mesiacom po vymene bola hladina ok este neznamena, ze taka bude i ted -- skontroloval si tu hladinu ted?
Pripadne ta hlaska moze znamenat i nieco ine. Mne sa tak hlasi auto i ked mi napr klesne na minimum hladina v ostrekovacoch
Kia Sportage a Chevrolet Aveo
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Pochybujem že by soudruzi v NDR udělali chybu, a jedna a tá istá hláška signalizej dva úplne odlišné problémy....Ak tam máš klasickú mierku oleja tak to skontroluj, ak nemáš tak choď do servisu alebo si ho vymeň sám alebo tak dačo. Asi sa tam nazbieralo dačo nafty pri vypalovaní DPFka....najskorej teda to tak býva.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ani nevieme, ze ci to je diesel, alebo benzin.
Ale tiez by ma zaujimalo, ci si tu dotycny pan tu vysku hladiny oleja skontroloval.... Ved to neni nic tak komplikovane, zvladne to aj zena...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Hlavne na aute, ktoré klasickú mierku nemá, že?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tak potom ide skontrolovat cez volant na infodisplay, a vlastne, trubicka na mierku tam je. Len je vzadu na motore.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

cicmanec napísal:Hlavne na aute, ktoré klasickú mierku nemá, že?
stary cigansky mercedes a nema mierku? Ved ti v 2002 ani nevedeli ako vyzera pocitac..
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Na zmeranie vysky hladiny oleja staci kus napr. vhodneho drotu (dlhy viac nez 1m). Vyska hladiny oleja ma byt min. 118 mm, max 143 mm. Niekde je aj tabulka s tym, aj kolko oleja sa doplna...
PPoliak
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2008 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PPoliak »

Odporúčam komplet vypustiť a ak je čistý naliať späť o liter menej a po chvílke na volnobehu doliať podľa potreby. Skôr si ale myslím že sa doňho niečo primiešalo (napr. chladiaca zmes???) ale to vylúčiš keď ho vypustíš.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 8 neregistrovaných