Mercedes - bezplatny servis

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Mercedes - bezplatny servis

Príspevok od používateľa pitr100 »

Zdravim vsetkych priaznivcov MB. Chcel by som sa opytat ci nahodou nemate skusenost niekto s bezplatnym servisom v MB DO 6 rokov, alebo 160tis.km co spada pod bezplatny servis. Ci len praca, alebo aj material ako je olej, filtre a co treba vymenit. Ak ma niekto skusenost, vopred dakujem za radu. Ď vsetkym.
smartivan
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 30.07.2009 22:17
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smartivan »

Neplatíš ani prácu ani materiál. Ide o servisné úkony predpísané výrobcom.
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Este som zatial nebol na servisnej prehliadke ale v papieroch mam pisane,ze zdarma (v cene auta) je vsetko co je vyrobcom predpisane v mojom pripade kazdych 25tis km alebo kazdy rok co nastane skor je v tom material aj praca dokonca tam mam pisane aj vymenu stieracich list zdarma.
martin.bolek
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 02.02.2005 00:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin.bolek »

Ano naozaj neplatis nic...Klasicka servisna prehliadka ta nestoji nic. Ani material ani praca. Otazka je co z toho naozaj urobia.... :)
coven
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 08.08.2008 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coven »

Ja som s tym zatial spokojny - tak ako pisali predomnou, ide o servis predpisany vyrobcom...v navode k autu mas aj tabulky, co ktora prehliadka obnasa, takze ak si pedant a neveris im lahko is skontrolujes ci vsetko dodrzali :)

Ak sa im ohlasis vopred dostanes aj nahradne vozidlo kym tvoje kontroluju
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Ja deriem už tretieho mercedesa a teraz som kúpil jeep lebo poskúsenostiach s mercedes servisom už nechcem iné. Presne opačná skúsenosť Audi. V mercedese neplatíš nič a ako píše Coven tak si dopredu zarezervujem náhradné vozidlo (iba dotankuješ).
Nedávno som si dal mimo predpísaného servisu vymeniť olej v automate a na otázku čo som dlžný = to je v poriadku nič neplatíte. Klobuk dole nie nadarmo je MB tuhovská najlepší servis v SR za 2010. Nehovoriac že kamoš prešiel od konkurencie na MB (ducata a spol) keď si prerátal naklady na servis tak tá cena auta nie je až taká hrôza. Týka sa to samozrejme aj dovezeného auta závoláš ešte pred kúpou a nahlásíš VIN.
Máš istotu kilometrov a do 160tkm či 6 rokov aj zadara servis. Netýká sa to bŕzd a vecí ktoré podliehajú opotrebeniu. No zatial som do 6 rokov veku auta nemal žiadnu vážnú poruchu.
cardude
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 23.07.2007 17:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cardude »

minuly tyzden som bol v MB Nove Zamky a tam mi povedali, ze tato zaruka 6r/160tis. neplati pre dovezene auta. tak potom neviem ako to je.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

ano neplati na dovezene auta. Staci si pozriet slovensku stranku a budes vediet ze plati len pre auta zakupene s danou sluzbou a na SK.

Servis sa plati aspon v mojom ripade vymenna brzdovych dosticiek pri 31000km mi bola vystavena faktura aj na pracu aj na material.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Takto vyzerá bezplatný servis BMW do 100.000km v ČR:
BMW – servis zdarma?


Publikováno: 5. 9. 2012

Samozřejmě! U nového vozu je servis zdarma, do 100 tkm nebo do pěti let od pořízení nového vozidla. Jmenuje se to BMW Service inclusive a je to prostě pecka! Nebo taky ne. Aktuálně „vodím“ 335i a tento automobil se dožaduje nového oleje po těžko uvěřitelných 38 tisících najetých km! Benzínové auto s poměrně výkonným motorem má vydržet s jedním olejem 38 tisíc km! Nezlobte se na mně, ale to je prostě zhovadilost. A protože se člověk snaží logicky dopřát svému auto ten nejlepší servis, šel jsem do autorizovaného servisu čerpat svůj „servis zdarma“.

Jenže ouha: na servis mám samozřejmě nárok, ale ne dříve než pět tisíc km před servisním intervalem, určeným výrobcem. A mně do servisu chybí ještě 15 tisíc km – ano, přiznávám se dobrovolně, že jsem šel měnit olej až ve 25 tisících km a i to je podle mého zbytečně pozdě. Takže výměna oleje už teď je vlastně můj rozmar a jsem povinen si ho normálně zaplatit v plné výši. No budiž, ale co je horší, servis mi vymaže záznam o nutnosti servisu a poběží nový interval – a zase okolo 38 tkm. A ten bych měl mít samozřejmě grátis – kdybych ovšem měl žaludek na to, abych nechal auto jezdit zase tak dlouho na jeden olej. Což nemám – takže si ho budu muset znovu nechat vyměnit na svoje náklady dřív:-)

Částky za servis nejsou samozřejmě nijak horentní, spolu s výměnou mikrofiltru je to cca 5 tisíc korun českých, nicméně hořká pachuť v hubě zůstane. Co byste na mém místě udělali Vy?
Zdroj: http://mig35.blog.auto.cz/2012/09/bmw-servis-zdarma/
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Takze servis, vnimaj garancky, mas po dobu 6 rokov/160tisic km v cene auta. Ja som doteraz neplatil za nic okrem predneho brzdoveho oblozenia.
zalezi od konkretneho servisu ale treba sa cc. 2 tyzdne dopredu objednat aby si si mohol zaziadat o nahradne auto, ktore ako tu bolo uvedene potom len dotankujes.
Dalsia vec je ze co sa tyka servisnych intervalov tak tie su rozne .. niekedy 25000km a inokey 10-15tisic km. Jednoducho auto ti vypise kedy chce ist do servisu. vypise to tusim 2000km pred tym ako nastane vyslovene servis. Je to len ako upozornenie.
V Ba na Tuhovskej akceptuju ked auto hlasi servis a prejdes s nim 500-1000km nad ten limit kedy uz malo byt v servise. Cize nie ze mas 1000km do Servisu B alebo nieco podobne ale mas do servisu 0km a ty urobis este 500-1000km.
Maju predpisane konkretne veci ktore maju robit pri kazdej garancke ci uz konktrola laku auta, kontrola stopy a podobne ukony. vacsinou mi auto aj oplachnu wapkou alebo cim, jednoducho z vonku je umyte.

Edit: 6rokov/160tisickm dava spolocnost MotorCar pri konkretnych znackach aut. Tym padom plati pri zakupeni auta v spolocnosti MotorCar. Plati vsak aj na obehane auta predavane u nich v pripade ze splanju 6 rokov/160tisic km.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných