Mercedes benz Gl 320 cdi V6 2007

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cookie8
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 28.01.2011 00:30
Zdieľať na Facebook

Mercedes benz Gl 320 cdi V6 2007

Príspevok od používateľa cookie8 »

Dobrý deň .. Mám mercedes Gl 320 cdi 2007..
Potrebujem radu, lebo som už bezmocný .. Počas jazdy na tempomate zrazu stratilo výkon , išlo len do 3000 otáčok , nevedelo po zoslapnuti plynu podradit, išlo ledva 80 km/h.. Hneď som zastal , vypol motor a znova naštartoval.. išlo normálne len chvíľu a potom zas to iste .. bez výkonu..takto sa to zopakovalo ešte raz a potom už sa rozsvietila kontrolka motora a ostala doteraz svietiť .. auto je v núdzovom režime .. pred 100km som na ňom nechal vymeniť turbo, všetky nastavovace tlaku ,vycisteni partikelfilter , otestované na počítači , bez jednej chyby .. auto vydržalo 100 kilometrov .. čo s tým Prosím Vás môže byt .. už má to stalo 3000 EUR a auto je stále nepojazdné .?..?.za každú radu Vám budem vďačný ..
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Treba vycitat tie chyby z diagnostiky alebo rovno ist do servisu, kde ti to robili. Zrejme si nemenil turbo len tak z pasie, takze asi im oprava nevysla... skusili, nevyslo, mozno sa zbytocne menilo turbo.
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

otazka je kde toto vsetko si si dal urobit?Ak si nedajdes niekoho kto sa specializuje na mercedesy tak jedine origo Mercedes servis......vlastna skusenost.Takze sa vrat tam kde ti to robili,reklamuj,a ak si myslis ze su to babraci tak jedine Mercedes,tam ti to auto daju isto dokopy...Si si kupil top znacku tak k tej patri aj patricny servis co nieco stoji.
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
cookie8
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 28.01.2011 00:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cookie8 »

Ja som to auto kúpil a po pár kilometroch mi urobilo to iste .. zašiel som do mercedesu.. nacitali to .. bolo tam strašne veľa chýb.. ale ako hlavnú povedali regulátor tlaku.. tak som to dal opraviť .. dali dole turbo , lebo ináč k tomu nevedeli prísť .. pritom sa zistilo že netesní a tečie z neho olej .. to bola príčina prečo odišiel ten regulátor . Je rovno posd turbom, a keď z neho kvapkal olej rovno na jeho zástrčku, vyskratoval ho..vymenili potom aj turbo, riadne všetko .. poskladali, vyčistili partikelfikter , vozíli sa na ňom , nacitali ho na počítači, žiadna chybu už neukazoval.. zobral som si auto , urobil 100 kilometrov a zas to iste sa udialo.. nejde do výkonu a svieti kontrolka motora .. ja už fakt neviem čo mám s tým autom robiť ..
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

dobre je, ze si bol v autorizaku a ze to tam mozes ist reklamovat, lebo toto nebola oprava za 500 euri...
cookie8
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 28.01.2011 00:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cookie8 »

No bol som tam urobiť len diagnostiku.. nedal som to tam robiť .. takze neviem ako im to teraz vyreklamujem..
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

co ti k tomu povedat,chcel si usetrit,tak si "ušetril".Chod uz len jedine tam.....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Problem bude v tom vycisteni filtra pravdepodobne ti dal zbohom
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Pravdepodobne si kupil repasovane turbo zo starym,opotrebovanym regulatorom turba.
To su tie lacne repasy co nestoja za nic.
Diagnostika by ti mala ukazat chybu-plniaci tlak turba.
Da sa opravit regulator,my to riesime za 150eur,alebo mame aj novy za 240eur.
Ak si z okolia Kosic,vieme ti to zdiagnostikovat aj opravit.
Prip.poslat novy regulator na dobierku.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Preco si to auto nereklamoval u predavajuceho, ked ti to urobilo tak skoro po kupe?
cookie8
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 28.01.2011 00:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cookie8 »

Auto sa nachádza vo Švajčiarsku.. tu to nieje take ľahké vrátiť auto ak si ho kúpite bez záruky .. na slovenskucakcvsetkovbude Ok bude o týždeň .. áno , turbo sa kúpilo repasovane so zárukou z Nemecka ..
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných