Mercedes B W245 - spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dzinno
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 03.11.2008 17:59
Zdieľať na Facebook

Mercedes B W245 - spojka

Príspevok od používateľa dzinno »

Ahojte chlapi,

mal by som jednu otazku. Bol som tento tyzden na horach a zapadol som, tak som musel auto trosku turovat (trosku dost) aby som vysiel. Potom mi samozrejme zacala smrdiet spojka. Co by nebolo az take divne.

Ale na druhy den som si vsimol, ze pri rozbiehani, aj ked to nebolo velmi do kopca, tak zas smrdela. A navyse sa mi zda, ze spojka zabera vyssie...skoro az pred koncom.

Viete mi poradit co to moze byt?? zeby bola uz zodrana spojka??

mam B200 benzin, 2006, 133 tis. km.

Dakujem za vsetky rady.
Mikyno
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.01.2007 17:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mikyno »

Spojka po takom zabere ešte može chvilku smrdiet . Určite jej to nepomohlo a skratilo jej životnost no pokym nešmýka, vypína normalne a pri zabere netrha by som jazdil v klude dalej. :2f93:
dzinno
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 03.11.2008 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzinno »

dik za odpoved...

problem je ale v tom, ze siel som 400 km domov..po dialnici..vsetko bolo viacmenej ok...

a ked som siel pred domom parkovat..do maleho kopceka..tak spojka zas smrdela..pricom nikdy predtym tu nikdy nesmrdela...

a este som si vsimol, ze pri rozbiehani sa malicko trase auto..alebo trosku trha..ale to len uplne minimalne..ale inak nepresmykuje..

myslis, ze je to OK?? resp. co mohlo odist??
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Smrdieť bude zrejme ešte dlho.
Takisto chvíľu potrvá, kým sa obrúsia tie teplom degradované časti obloženia, aby zaberala plynulo.
No a ako Ti napísal vyššie Mikyno, určite si jej tým nepolepšil, ale pokiaľ zaberá a nešmýka, tak sa nič nedeje.
A keď sa začne diať, tak ju dáš vymeniť, s tým nič nenarobíš.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Čo bojíš...na B-čku...tam sa to dobre mení...Len treba vybrať celý motor.... lol
dzinno
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 03.11.2008 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzinno »

sak prave preto sa toho bojim...
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

na akomkolvek aute ked riadne potrapis spojku tak ti smrdi nejaky ten cas. No a je to aj nikolko dni. Zaberanie sa casom upravi ako pisali hore chalani. Tuto skusenost som mal na R19, Suzuki Swift aj W245 Becku.
Ak to je kupene na SK a mas tych 6 rokov este v tolerancii tak skus nabehat taka by ti este garancku urobili v MB a popri nej si daj pozret aj tu spojku. Vacsinou vtedy za diagnostiku a podobne prace nic neplatis.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
dzinno
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 03.11.2008 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzinno »

Dik za pozitivne info.. :))

praveze uz ma 6 rokov a 1 mesiac, tak uz mi to asi na "zaruku" nespravia, alebo teda nezdiagnostikuju...ale sa nevadi..uvidim, ako sa bude spravat..ci sa to upravi...

ale dufam, ze hej..

este raz dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0949378191 a 3 neregistrovaní