Mercedes B 180 CDI - automatická prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wino23
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.06.2012 20:27
Zdieľať na Facebook

Mercedes B 180 CDI - automatická prevodovka

Príspevok od používateľa wino23 »

Dobry den,
Mam mercedes B r.v 2008 s automatickou prevodovkou. Obcas mi robi to ze ked zaradim D, tak sa auto vobec nepohne dopredu ako by malo a zpredu ide smradlavy zapach. Nerobi to furt iba niekedy. Spiatocka pritom funguje bez problemov.

Stretol sa niekto s podobnym problemom? Popripade kde by mohol byt problem?

Dakujem za pomoc :300f:
kosto631
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 17.09.2015 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kosto631 »

žeby výmena oleja resp. repas prevodovky v servise?
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Problém bude v tom že aj keď ti tu napíšu kde by mohol byť problém - napr. v meniči - čo ti to pomôže? Ak servisuješ automaty nepotrebuješ rady od amatérov a ak niesi servismen tak ho beztak budeš hľadať. Podstatné je že problém sa nezvykne sám vyriešiť, malá a lacná chyba sa môže zmeniť na veľkú a drahšiu. Ak si z KE pošlem ti kontakt na servismena. Ak nie hľadaj inde.
mojzo22
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 27.11.2012 14:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mojzo22 »

Ouch... je tam málo oleja.

Keď nie horšie. Keď už smrdí, je zle, horia lamely
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Ak má cviro pravdu, že je tam CVT, u MB predávaná ako Autotronic, čo sa do B triedy aj predávala, tak asi máš problém s posuvnou článkovou reťazou, tá tam nemala veľkú výdrž, resp. je jej achilovkou. Tu veľa nevymyslíš, daj to servisákom, nech na to pozrú.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Aj pri CVT sa rozbeh deje cez "klasickú" spojku alebo hydrodynamicky menič. Proste chce to otvoriť a skontrolovať.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Studovat moze rozobrat musi.... Jak sa nieco pali tak je tam mechanicka chyba a tu pocitacom neopravi....
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Wino pozri, asi sa snažíš o to iste, čo som sa snažil aj ja, keď vybehol problem s automatom, nájsť čo najlacnejšie riešenie a v konečnom dôsledku ma ten hokus pokus stal zbytočne vyhodených 200 eciek za zbytočnú výmenu oleja a príslušenstva. Figu to pomohlo a aj tak som dal auto servisakovy, ktorý našiel problémy az dnu. Vymenil čo bolo treba a auto ide ako ma. Ak si z východu SK, možem Ti dať na neho kontakt, je z KE a špecializuje sa na Mercedes, tu na fóre určite neporiešiš nič. Večná technológia proste neexistuje a všetko sa raz pokazí, treba to proste opraviť. :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní