Mercedes A170 CDI W168

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Mercedes A170 CDI W168

Príspevok od používateľa v1s1 »

Caute,

Tuto noc som zacal pocut zvuky pri vyssich otackach (od nieco pod 2000 rpm). Je to rovnake, ako ked auto stoji na neutrale a stlacim plynovy pedal na take otacky - ale teraz je to pocut aj pri jazde. Nie je to vyslovene piskot, skor ten diesel znie viac ako benzinak, resp. dunenie je trochu prehlusovane tymto bzuko-piskotom.

Zda sa mi aj, ze pri akceleracii sa auto chova trochu lenivsie, ale moze sa mi to iba zdat, lebo som sa sustredoval na ten zvuk a vcera prsalo/snezilo tak som na to velmi neslapal.

Bude to asi turbo?

Problem je, ze teraz v polovici decembra s tym nic nenarobim a potrebujem este do konca roka odjazdit tak 1000-2000 km... Ak je to turbo, vydrzi to este?

Dik
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Na toto sa neda odpovedat.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

krok č1. opticky skontrolovať celé sanie...trubky, spoje atď
tuninka
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Niečo pod 2000 otáčok nie sú vyššie otáčky. Ak je to naozaj dunenie prehlušované bzuko-piskotom tak asi odchádza turbo, ale to z tvojho popisu problému asi nedokáže s určitosťou povedať nikto... Aspoň napíš koľko má auto za sebou km.
v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v1s1 »

Auto ma asi 220k km.

Neviem co viac popisat... Nikdy predtym som nemal dizel ani ine auto s turbom (ale viem ako sa k nemu chovat).

Pozeral som sa na YT. Zvuk na tomto videu je prinicpialne celkom podobny, hoci v mojom aute to zdaleka nie je take zle https://www.youtube.com/watch?v=ZZ9Y2buEPdI

Dnes som presiel asi 150 km a myslim, ze auto sa chova uplne normalne. Previezol som (asi 15 km) kamarata, co vie o dizloch nekonecne viac ako ja a hovori, ze nepocuje nic zvlastne. Popozeral motorovy priestor a tiez nic zvlastne nenasiel (akurat ze jeden valec asi hrkoce viac ako ostatne).

Mozno zbytocne panikarim. Celkom rad by som to nechal napichnut na diag, ale momentalne nemam ani euro nazvys...
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní