Mercedes A W168 - servo (Bratislava)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Mercedes A W168 - servo (Bratislava)

Príspevok od používateľa v1s1 »

Caute,

Vynechava servo na MB A170 CDI W168 r. 2003. Dozvedel som sa, ze je to elektricke servo, nasiel som firmu co robi repas ale dali mi cenu 440-480 eur (380 za servo + montaz). Neviete o niecom lacnejsom v BA?

Nasiel som aj na vrakaci servo za 150 ale pri takom starom aute mi to pride ako riziko kupovat servo z vraku.

Diky!
Naposledy upravil/-a v1s1 v 13.08.2018 21:08, upravené celkom 1 krát.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

odpoveď je jednoduchá....keď si to auto necháš ešte na 5-6 rokov tak pre pokoj duše si to daj zrepasovať, ale ani z vrakoviska ťa nemusí sklamať.
ja by som pri aute v hodnote do 2000 eur určite nerozmýšlal nad servom za 500 eur.

pre zaujímavosť, mne na 406coupé blblo servo, chyba bola v tzv. speed interface(?), účinok serva bol prispôsobený podľa rýchlosti, a kedže riadiaca jednotka dostávala počas jazdy zrazu hodnotu 0 km/h, tak servo sa vypýnalo-zapínalo, ako sa mu len chcelo....pravda, nemal som pocit, že servo vynecháva, práveže silno zaučinkoval, aj keď nemal, bol to blbý pocit v zákrute,volant zrazu nekládol žiadny odpor, myslel som si že som stratil kolesá :d :D
píšem to len preto, lebo som kludne mohol začať vymienať diely, hoci aj celé servo, môj problém by to nevyriešil...ale vyriešila to pájkovačka, bol to len jeden postratý studený spoj :3c90:
naviedol ma ku tomu fakt, že pri "zaúčinkovaní" spadla aj ručička tachometra na nulu...
určite to nebude tvoj prípad, ale skús ešte presnejšie popísať symptómy a možno ti niekto poradí s lacnejšou alternatívou opravy.
v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v1s1 »

Temu som mal povodne v sekcii dignostika, hladal som taku vseobecnu odpoved, ale presunuli mi to sem :203:

Chyba sa prejavuje tak, ze napr. pri parkovani tocim volantom dolava a ide lahko, potom tocim doprava a ide tazko, a potom naopak alebo ide tazko na obe strany, raz tak raz tak.

OK dnes som bol v servise a dozvedel som sa, ze to nie je elektricke ale hydro servo s elektrickym motorcekom. Co sa clovek nedozvie. Kazdy ma vzdy presviedcal, ze je elektricke.

Nakoniec sa niekde hlboko pod kapotou objavila nadrzka co by mohol byt servo olej ale je tam nejaky divny sajrajt tak to moze byt aj nieco ine. No, fakt som myslel ze je elektricke a v tom priestore nieco hladat... :d :D Ja chodim do servisu so vsetkym btw, vacsinou ked sa nieco pototo tak vymenim za diel z vrakaca ale tu by sa mi zisiel nejaky garazmajster.

Auto mam iba na par mesiacov ale do konca roka najazdim este snad aj 20k km.
twingo654
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27.11.2008 17:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twingo654 »

Treba skontrolovat kable k cerpadlu,zvyknu zoxidovat a odpadnuť
LaaPaa
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 19.10.2011 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LaaPaa »

Servo pracuje rovnako ako v prípade MINI generácie R50 napr.

Elektrikou poháňaná pumpa hydrauliky. Preto bolo povedané, že je elektrické.

Áno repas vychádza cca 400€ - doma ma repas serva na MINI vyšiel asi 5€ + servo olej. Vymenilo sa ložisko na oske elektromotora a z dôvodu zlého utesnenia bol kompletne celý plošák zasvinený od prachu z uhlíkov. Robota asi na pol dňa komplet.

Či, je pumpa v MB podobnej konštrukcie neviem, nikdy som to nemal rozobraté ale za pokus to stojí - vždy vieš, že ho budeš musieť meniť. Symptómy okrem vynechávania býva vyššia hlučnosť pumpy ( také elektrické mravčanie alebo ako to nazvať).
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Co tie kable k tomu servu? Neni su zhnite?
A keby ludia aj napisali odkial su, tak by sa im mozno dostalo aj dakej blizkej pomoci za rozumnu cenu.
Ak to servo este ide (vynechava), tak jeho oprava vobec nemusi byt nakladna. Mozno vymenit uhliky, olej, mozno problem s doskou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných