Mercedes A benzin plusy a minisy ?

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

existuje horšie auto ako mercedes A? či už na pohodlie alebo servis? myslim ze aj thalia je v popredi
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

horana napísal:Ahaa ale ak by bola nižšia cena je to v slušnom stave ? Ja potrebujem 5 dverové
Načo? Vozíte sa dennodenne v tom štyria-piati???? Ja nechápem, prečo pri malých mestských prdítkach chcete furth dookola - nasilu riešiť zásadne iba 5 verají a solídne 3-dveráky stoja nepovšimnuté v kúte....
To je opäť jeden z konzervatívnych predsudkov z minulosti, ktoré sa dedia z dedov a otcov na synov a dcéry Jakuba Skláře :) :
tragač músí mať 5 dverí! Ne-existuje aby mal 3!
Veď akoby sme doň napratali kočár?
Odpoveď: no presne rovnako, ako do 5-dverového. Sklopením zadného operadla...
A čo keď budem potrebovať odviezť viac ako 1 cloveka?
Tak si sadne dozadu. Možno o tom veľa občanov nevie, ale aj tam su sedadla...
Ono sa to iba vola 3-dverove, miest je tam vsak poväčšine rovnako ako v obdobnom 5-dverovom...

Ako bonus:

- 3D sú lacnejšie ako ich nepomerne žiadanejší 5D súrodenci
- vďaka menšiemu počtu otvorov majú vyššiu torznú tuhosť karosérie
- prevážané decká si vzadu v 3D počas jazdy sami neotvoria dvere, ani sa nebudu ihrať s el. oknami

...ale aby sme boli objektívni: najväčšia nevýhoda je zaparkovať pred nákupným centrom a pri vracaní sa naspäť zistiť, že 3D auto je z oboch strán "obložené" ako hamburger a teda že po otvorení dverí (sú dlhšie ako pri 5D) je medzera medzi nimi a susednym autom priúzka....ostávajú potom iba záložné tretie kufrové :d :D

P.S: toto samozrejme neplati konkretne pre MB W168, ktory existuje iba v 5D verzii
Naposledy upravil/-a markoimportauto v 22.05.2015 09:21, upravené celkom 1 krát.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes A benzin plusy a minisy ?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

horana napísal:Vedel by mi niekto poradiť ohľadom kúpy môjho prvého autá prosím ? Našla som si inzerát podmienka bola automat do 4 tis. Našla som Mercedes A trieda benzín rok výroby 2002, ma najazdené 105 tis km. Zdá sa mi pre mna ideálne ale ma odhovaraju ľudia v okoli mna že je to už staré a mercedesy majú drahý servis a súčiastky, kto ma skúsenosť s týmto typom auta ? Dakujem
Závisí čo očakávaš.Ak sa chceš voziť z úsmevom a bez problémov,resp. z najmenšími možnými a teda nejdeš po imidži auta a iných požiadavkách,čo by som trocha od ženy čakal že technická stránka veci bude to posledné,tak bych to nechcel ani darom a z tou prevodovkou už vonkoncom.Ten rozpočet je dvakrát viac než treba na cukríkovú P 206 a zmienka o troch dverách je dobrá a vďaka slovenskému mysleniu (mať čo netreba) sú lacnejšie a pri deťoch to má svoje opodstatnenie rozhodne.Jediná nevýhoda že budú parkovať ľudia vedľa teba z hrózov,že otvoríš dvere razantne,kedže tažko sa orientujete v dĺžkových mierach.To nie je triafanie do ženského pokolenia,ozaj nie,to je fakt a ja vás mám sakra prečítané za 45 rokov čo ste a nie ste schopné,takže neurážam,len viem svoje.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mensahservice napísal:ak mas rozpocet do 4000 a poskulujes po niecom mensom v automate, tak by som radsej volil BMW E36 compact alebo novsie E46 compact s benzinovym motorom, tieto auticka su sice stare, ale vyznacuju sa vysokou spolahlivostou a lacnymi nahradnymi dielmi a servisom
No najlepsie prve auto pre babu stare bmw. To je ozaj super rada. A este najlepsie jej napis ze nech je do 2000e a s vyhrkanym kardanom pod ritou
horana
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 21.05.2015 14:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horana »

Dakujem všetkým za odpovede, 5 dverový som chcela kvôli dcere keď ju dávam do autosedacky neviem si predstaviť ako cez 3 dverové, ale v podstate pre dvoch troch sa to dá na jazdenie po meste plus nejaký výlet. Určite chcem automat a ci nafta alebo benzín to až tak neriešim. Uvidím co z toho bude ale za tu cenu nejaké extra auto nemôžem očakávať.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

13-ročný MB A za 4.000 € je drahý, dal by zaň max. 2.500, za rovnako staré Polo by ale dal 3.500.

Pán moderátor, čo je zlé na tom keď mi toto nesedí?! :41c2:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ako už bolo napísané, odporúčam sa poobzerať po "menej náročnejších", resp. vysoko spoľahlivejších autách, ako napr. Honda Jazz, Toyota Yaris, Nissan Micra, Mitsubishi Colt a pod. Sú to malé-veľké autá.

BMW 3 Compact naozaj nie je ideálne... A ak sa nemýlim, má poháňanú zadnú nápravu, čo je pre vodiča začiatočníka vskutku výborné :-) Hlavne, keď nasneží a človek môže ísť s MHD.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

horana napísal:Dakujem všetkým za odpovede, 5 dverový som chcela kvôli dcere keď ju dávam do autosedacky neviem si predstaviť ako cez 3 dverové, ale v podstate pre dvoch troch sa to dá na jazdenie po meste plus nejaký výlet. Určite chcem automat a ci nafta alebo benzín to až tak neriešim. Uvidím co z toho bude ale za tu cenu nejaké extra auto nemôžem očakávať.
Myslím že takto máš našlapnuté na prieser takmer z garanciou.Riešil som niekoľko motorizácií pre ženy,a úsmev ich do dnes neprešiel,ale premýšlajú absolutne inak a slovo neriešim v tej dobe určite nepoznali.Zato ho poznajú teraz,u Teba to bude z vysokou pravdepodobnosťou opačne
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Nakladat deti do zadu v 3dv aute je cisty luxus... Hlavne ako bolo povedane, pre Tescom a pod je to castokrat problem aj s 5dv.. Mal som v zivote 2x 3dv auto a nikdy viac! Vsetko sa da, aj to tesco poriesit, ale pas ktory ma drel pokazde na krku, lebo isiel az z prbele zo zadu... Tak ozaj nemusim. Jo a! Cez kufor nastupis tazko, ked tam mas naskladany kocik... :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Presne tak 3 dverové auto a decko a sedačka to k sebe moc nejde.... Jazdili sme na takom a to sme boli len dvaja a tá dĺžka dverí je dosť obmedzenie....v uhle otvorenia versus priestor na nastupovanie hlavne ak nieje moc miesta čo je bežné v BA, v tom že je vyššia váha a zotrvačnosť a problém pri otváraní ak vonku fúka, a v neposlednom rade načahovanie sa naslepo a hľadanie bezpečnostného pásu kdesi v zadu 30cm za operadlom....A reči o bezpečnosti ak sú v zadu decká...aktivujem v zámku detskú poistku a mám to vybavené. Takže za mňa mali sme už doma kadečo ale 3 dverové by som kúpil len ak by som musel kvôli cene .
Galo66
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.03.2005 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Galo66 »

Ahoj. Mojej manzelke som kupil pred rokom A160 rok99 s automatom. Casto na nom jazdim aj ja. To auto uplne postacuje co sa tyka velkosti aj motorizacie. Do zadu davame dieta vo vajicku do kufra sa zmesti kocar, pravda uz viac miesta tam neostane, ale zadny rad sedadiel je posuvny a mi ho mame stale v zadu(mensi kufor). Auto je vysie co je super na manipulaciu s dietatom a to soferovanie je tiez vyborne. Dvere su naozaj kratke co ocenis na parkovisku pred obchodom. S autom sme boli aj na dovolenke vo stvorici a nikto sa nestazoval... Servis sme neriesili ziadny, jedine vymena oleja v motore a prevodovke preventivne. Bol som origo MB cena 380€. Hodina servisu 35€. Olej maju strasne drahy. Spotreba auta je v BA okolo 8l, mimo okolo 6l, priemer za celu dobu 7,3l. Najviac co mi vadi je skutocne tvrdy podvozok. To je asi vsetko. To ze sem tam vrzgne pristrojovka alebo je na podbehu bublinka hrdze je pri tak starom aute nepodstatne. Motor ide tichucko, riadenie reaguje bez vahania. S pozdravom Roman
horana
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 21.05.2015 14:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horana »

Nemôžem si pomôct ale neviem sa stotožniť s inými autami, samozrejme myslím dizajn :-) proste aj starý medvedík vyzerá moderne co o iných autách tých ročníkov nemôžem povedať, prvorade síce sú jazdné vlastnosti ale myslím si že Mercedes je kvalita ci sa mýlim ?
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

Ak sa ti páči ber nikto si nekúpi auto aby doňho každé ráno sadal s odporom a dúfal kedy konečne vystupi
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

kopec komentarov a kde je rada? Naozaj ako zena a prve auto neber zadnokolku. Ten medak je doba volba, ale ... musis to ist pozriet so servisakom, co sa vie spytat na zasadne veci. Ak sa staral majitel o tu prevodovku a sedia km, tak vydrzi urcite este cez 50tis.pri dobrej opatere.Motor - este 100 tis.budes menit rocne len olej, potom sviecky, filtre,... Tie malicke bublinky hrdze na prahoch a dolu na blatnikoch neries, to nie je hrdza ako volakedy na S100.A jazdne vlastnosti tohoto auta su dobre len na normalnu jazdu, ziaden sportovy rezim, ostre rezane zatacky a pod.A odvez sa na tom, aby si vedela, aky je ten podvozok tvrdy a potom sa nestazovala.Ale neviem, ci ma niekto aj zle skusenosti, ale nic katastrofalne sa na nom nekazi.Obrazne povedane, v KN,alebo TN ho nezoderies. :300f:
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

cena je dost prehnana ,a je to dovoz tak km si pred kupov neoveris,a ked sa to zacne kazit tak bude hlava v smutku,radsej nieco novsie naprk.thaliu ak nepreferujes automat 4rocna sa da kupit uz za 3tisic ak kupis od prveho majitela so serviskou tak to auto vydrzi dlho

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný