Mercedes A 170 CDI L 2004 - rapkanie spojky , prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

RiZz0
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.06.2011 12:22
Zdieľať na Facebook

Mercedes A 170 CDI L 2004 - rapkanie spojky , prevodovky

Príspevok od používateľa RiZz0 »

Dobry den.

Nedavno som postrehol rapkajúci zvuk v aute. Ak je spojka zosliapnuta rsp. neutral nedeje sa nic. Ako nahle zaradim rychlost a pustim spojku zacne rapkat. Intenzita zvuku je jemna no znacne pocutelna. Rychlost rapkania, klepania, buchotania (neviem ako to mam nazvat) je priamo umerny s rychlostou vozidla.

Ked sa rozbehnem a zaradim 4. pomaly zacnem pustat spojku tak uplne jemnucko do zaberu tak je to pocut rovnako ako pri plnom zabere.

Nedavno mi menili kladkove ustrojenstvo tj. Kladky, napinacia kladka, klinovy remen. Vraj pritom museli vybrat cely motor. Mohli niekde urobit chybu? Alebo to bude len niejake spojkove lozisko alebo co. Dakujem za vsetky rady.
dzinno
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 03.11.2008 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzinno »

mal som nieco podobne na mojom B200, podla toho ako to opisujes. Prejavovalo sa to uplne rovnako.

nakoniec to bolo "obycane" lozisko v prevodovke za 70 €. problem je ale v tom, ze musi ist von cely motor, tak za pracu zaplatis asi dost.
RiZz0
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.06.2011 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RiZz0 »

Aj ja si myslim ze nieco take to bude. Skoda ze motor bol vonku nedavno. Menili kladky, ako sa znizila hlucnost kladiek zapocul som to rapkanie :(

Ja viem ze to tu moj problem nevyriesi. O autach neviem vela. Forum je tu nato aby som sa mozno aj nieco naucil + mozem si dat bacha aby ma v servise neokafrali... Dakujem vam.
Mikyno
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.01.2007 17:15
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes A 170 CDI L 2004 - rapkanie spojky , prevodovky

Príspevok od používateľa Mikyno »

Je zaujmave ,že pri výmene kladiek vyberali motor lebo sa to dá spravit aj bez demontáže a nieje to nejak naročne iba ak menili aj vodnu pumpu vtedy ano ale motor sa spúšta o cca 6cm nižšie nemusi ist vonka ale šikovný mechanik po menšej uprave to spravi aj bez spuštania motora. To rapotanie môže byť ložisko prevodovky ako tu bolo spomínané ale ako prve by som sa pozrel po kompresore klimatizácie tiež može robiť podobne zvuky.
RiZz0
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.06.2011 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RiZz0 »

No hovorili nieco o lozisku kompresora klimatizacie. Je mozne ze cim ma vozidlo vacsiu rychlost tym rychlejsie to rapota? Pretoze ak je kompresor pohanany klinovym remenom tak kompresor to asi nebude.

Ano menili mi aj vodnu pumpu. Zrejme preto isiel mmotor von.

Bodaj by to bol ten kompresor. Aby nemusel ist von zase cely motor.

Dakujem moc.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných