Mercedes A 140 ide na 3 valce

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MatoB35
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 23.11.2010 22:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatoB35 »

Nie je to 3valec? :42f9:
mliptak123
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.12.2008 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mliptak123 »

Cauko,
predpokladam, ze ide o W168. Skusil by som predsa len znova pozriet sviecky, minimalne ukazu svoju farbu, podla nej by si mohol aspon detekovat o ktore valce ide. Na tychto vozoch je nestastny 2cievkovy modul zapalovania (ten krasny plast priamo na svieckach). Nemohlo sa stat, ze si to troska zle nasadil alebo poriesil konektory kam sa vsuvaju sviecky ? Inak, tento modul zvykne po cca 10 rokoch odchadzat s podobnymi priznakmi ako popisujes. Skus este pozriet poistky, tusim pozicia 2A? uz nepamatam.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Vonku hádzalo, ale vovnútri a pri tlaku už nemusí....
A nemôže byť ....neviem teda ako konkrétne je to konštrukčne robené tie násadky čo idú na sviečky , ale napríklad ja mám skúsenosť že Renault máva taký problém že fajka na sviečku je dlhá a tenká a vonku ak je vybratá z hlavy a na nej sviečka , tak je to OK. Ale ak je nastrčená vo vnútri v tej kovovej trubke čo je okolo sviečky že tam sa to zvykne preraziť ak tam napríklad skondenzuje vlhkosť a potom to preráža tam na kostru,a nehádže iskru na sviečke...či aj toto nieje dačo podobné....
mliptak123
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.12.2008 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mliptak123 »

Marian,
Vlady to vystihol, ten "plast" (co som ti opisal v predslej sprave), ktory sedi na svieckach treba pozriet, je to dvojite vinutie, je mozne, ze to vnutri skorodovalo a popukalo, hadze iskru mimo sviecku.. ak by si mal moznost vyskusat vymenu z ineho auta...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Posudzovať funkčnosť cievky týmto spôsobom môže velmi zavádzať.Tak ako Vlady opisuje Renault,u tohoto je bežné,a ešte aby nebolo dosť že to blbne, tak pracujú párovo čo ešte viac zamotá hlavu aj mechanikom.Ide to diagnostikovať velmi presne,ale to je už na schopnosti dielne.
mliptak123
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.12.2008 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mliptak123 »

ok, neviem asi som sa zle vyjadril, ale hovorim presne o tom plastovom module, ktory zdruzuje vsetky sviecky(nie len fajky- ty nemas klasicke svieckove kable), mhlavaty jasne popisal, pracuju parovo, predpokladam, ze prave tam bude chyba, ak mas moznost vymen z ineho MB-A , inak tusim cca 100-150 E
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných