Mercedes 290 td - problem s vypnutym motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lajos
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 27.09.2008 18:19
Zdieľať na Facebook

Mercedes 290 td - problem s vypnutym motora

Príspevok od používateľa lajos »

Zdravim vas vsetkych.Stalo sa mi po roku co mam auto prvy krat taka vec.A to je jedina vec co sa vyskytla. Vcera som isiel z kopca dole asi tak 30 tkou a vyplo mi motor.Vsetko blikalo a na displeji sa rozsvietila oranyova kocka z popisom ale neviem co to bolo lebo hned to zmyzlo.Po 3min.sa to dalo natocit a isiel som v ok. domou.Diagnostika neukazala nic. Co by to mohlo byt ked my moze volado poradit.A este zadarilo sa mi to vo spicke,v jednosmerke,pred kruhacom na prechode pre chodcov a skazdej strany vsetci na mna rucali jak paviany....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Podľa všetkého by to vyzeralo na chvilkový výpad niektorého napájania.Ako celok to nevypadlo to by všetko zhaslo,immo tiež nie,palivo máva iné prejavy.Jasne že sa bavíme o predpokladoch.
lajos
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 27.09.2008 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lajos »

Este ma napadlo: Menil som zhavice lebo mi svietil a jeden bol odpaleny. Aj diagnostika to ukazala. Ale mna trapil iny problem.Raz za mesias ked mi auto neukazalo kontrolku zhavenia a otocil som klucom tocilo ale nenaskocilo.Stavalo sa mi to ked som presiel kilometer a zhasol som a za minutu som chcel ist prec nenaskocilo.Musel som cakat 5min. a potom naskocilo. Elektrikar s diag. mi povedal ze to robil ten zhavic , ze maju volake blokovanie proti skratom alebo take volaco. Ale ja mam mozno ini nazor na to ze by to mohlo byt aj mozno imob,alebo spinacka alebo porucha elektr..........preto to zhasnutie motora.MOZNO NEVIEM. Co vy na to...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no podla mna to ma suvis s tou prvou zavadou ktora pretrvava a nemala s tym zhavicom velmi vela
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Spínačka to samozrejme môže byť,preto možno nezaznamená ani chybu,RJ nevie rozlíšiť či si nevypol kľúčik Ty ale je kontaktová chyba vnútri spínačky
lajos
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 27.09.2008 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lajos »

Vyskusam sa este povozit a pri najmensom probleme to dam pozret.Vsetko musi slapat jak hodinky.Napisem vam potom co to blblo.A este skusim druhehu diag.len tak pre istotu.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Natočiť motor a preklepkávať jednotlivé komponenty.Či sa to neprejaví prípadne hýbať konektormi a pod ....
Vittorio
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11.03.2007 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vittorio »

v motorovom priestore pred spolujazdcom je velka cierna krabica, 4sroby dole, su tam riadiace jednotky, hned prva, je to relatkova skrinka:

http://www.mercedes-classic.cz/phorum/d ... p?id=45159

skus po nej pobachat, je to casta zavada, ak to pobachanim na cas prestane, tak je chyba v nej...ak si schopny v elektrike, tak rozobrat, najst studene spoje....ak nie, tak bud z buracky, alebo nova stoji v MB 115,-€
lajos
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 27.09.2008 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lajos »

Zajtra idem na diag.uvidime co ukaze,alebo neukaze.Vyskusam to pozret.Nevies ci sa to da aj premerat,lebo mam namierene aj elektrikarovy. Dnes som sa vozil cely den a auto slape ako nove.....zatial.Diki ty za dalsie moznosti priciny...
lajos
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 27.09.2008 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lajos »

Nazdar borci: Bol som na tej diag.ale az dnes,lebo mi zhasol znova motor na hlavnej a po chvili to islo natocit a porat pomeho to dat pozret.Povedal som mu co sa stalo a ze mi to aj na displeji vypisalo volaco ako ze elektric system control a obrazok oranzova kocka z bodkami.A potom tam zajebalo volaco porucha ABS a aj s olejom volaco.Diagn. mu neukazala nic len volaco o tom abs a to vymazal.To zhasnutie motora sa prejavilo aj u neho a znova diag.nic neukazala. Vyskusal aj pohyby s konektormi,ale studene spoje neriesil.Auto nezhaslo. Bol som pren ale ma to serie ze neviem co je s tym.Pojdem s tym este jednemu elektrikarovy a ten mi snad popremerava vsetky drobnosti. Co s tym ine....na co uz
lajos
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 27.09.2008 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lajos »

Ale musim to napisat: Nasral ma,povedal mi ze on nevie co je tomu ze daj si to opravit.......no ale fakt ma rozculil.
lajos
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 27.09.2008 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lajos »

Popozeral som dneska co sa dalo a vsetko ok. Skoda ze som neni autoelektrikar tak by som si to aj popremeraval.Auto fungovalo dneska ako nove ale do kedy.Co by sa dalo este pozret nevime.....som obtimista,mam rad svoje auto.
lajos
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 27.09.2008 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lajos »

Neviete kto by mi to pozrel v PN....ja som na to neprisiel. :3020:
lajos
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 27.09.2008 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lajos »

Skusil som zaslepit EGR len ak na skusku. Spravil som 200km. a zatial nic. Uvidim co to spravi,alebo nespravi...
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní