Mercedes 220 cdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Komfort1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 08.02.2017 16:14
Zdieľať na Facebook

Mercedes 220 cdi

Príspevok od používateľa Komfort1 »

Na mercedese 220 Cdi mi menili podlozky pod triskami. Auto som priviezol v pohode, odniesol som s polovicnym vykonom a o polovicu vyssou spotrebou. Bol som na PC vsetko ukazuje OK. Turbo islo, vaha vzduchu ok. Auto ide v pohode nastartovat, jazda v pohode, kontrolka ziadna neukazuje vadu. Akurat, ze jazdim ako na polovicne nafukanych gumach. Vie niekto poradit ? Dvaja nezavisli mechanici, chybu odstranit nevedia. Dakujem za kazdu radu.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nemoze byt vsetko dobre ak je vykon polovicny.Co znamena ze PC neukazuje nic?PC vzdy ukazuje,len obsluha nevie citat medzi riadkami.Potrebujes riadnu diagn ostiku,nie hocijaky cinsky smejd.Tento typ motora je velmi jednoduchy a hlavne velmi dobre zdiagnostikovatelny.
Komfort1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 08.02.2017 16:14
Zdieľať na Facebook

RE:

Príspevok od používateľa Komfort1 »

Bol som v troch servisoch, problem cez PC nezistili. Nasiel som chalana co pracuje v mercedese, mal diagnostiku z pracoviska (mercedes). Skusal trisky, turbo, vahu vzduchu, vsetky hodnoty ,vratane volnobehu a palivovej sustavy, tlaku a mnozstvo inych veci suvisiacich s chodom motora. Meral aj plynovy spinac. Vsetky hodnoty boli v norme a vsetko pracovalo spravne. Auto ide az do plnych otacok, no ked stupim na plny, otacky dosiahnu max ,tak za 3,5 az 4 sekundy. Za jazdy ked zaradim v 50-ke trojku a dam mu plny, dostiahne 100 km/h asi za 7-8 sekund. Za normalnych okolnosti z pred tyzdna ,by ma vyhodilo zo sedacky. Ked mi nema kto poradit, nech si necha svoje tapanie pre svoje frajerky.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Komfort-neexistuje ze cez pc nevidno nic.To neexiastuje!!!Ked "pomalsie" ide do vykonu tak sa to musi odzrkadlovat na tych hodnotach,a mi nehovor ze nie.
Komfort1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 08.02.2017 16:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Komfort1 »

..pisem, ze nie. Bol som pri tom.. diagnostika absolutne po pol hodine testovania neukazala nic.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Komfort.Pisem ze ukaze,len treba vediet citat,nechapes ma?Diagnostika tvojho mechanika nenauci citat medzi riadkami,nenauci citat zo zyvych udajov,to musi vediet sam mechanik.Ked vyjkon je pomalsi,tak niektory udaj musi zmeskat,slabsie reagovat.mal som nejed takych pripadov,najma meskali vahy,reakcia egr,atd.
Komfort1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 08.02.2017 16:14
Zdieľať na Facebook

RE:

Príspevok od používateľa Komfort1 »

Ty zas nechapes mna.. auto som odovzdal na vymenu podloziek pod triskami v stave 100%.. po vymene trisiek som ho bral v stave 50% s polovicnym vykonom..Nezavisli mechanik mi kontroloval chod tych trisiek ci neboli pri vymene podloziek manualne poskodene alebo ci dodavaju palivo ako maju. Vsetko je ok.. nie je mozne ani mechanicky ani nijak inak ovplyvnit chod auta s tym ze nastartuje bez problemov, chod motora je ok a akceleracia na 50 % ked vies odpoved na prijebanu otazku co sa mohlo stat, tak mi to napis, bedes lepsi ako 4 servisy dokopy..
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Co ta nechapem?Polozil si otazku co moze byt ked je motor v polovicnom stave?To je uplne jedno co bolo pred vymenou?Tedajsi stav je dolezity.Co si myslis ze mam vestecku gulu?mam diag aj bosch aj mercedesacky, sktorym robim denne,ale nie cez dialky.Pisal som co moze byt,ale ak dobre vidim tak ma chces len urazat.Taky namysleny,drzy pristup prosim nechaj pre seba.
Komfort1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 08.02.2017 16:14
Zdieľať na Facebook

RE:

Príspevok od používateľa Komfort1 »

Nemusel si vobec reagovat.. otazka a popis chyby bol dany. Pokial nemas skusenosti s tym co ti doposial pocitac na podobnych diagnozach na autach pisal, tak nereaguj. Pokial si niekedy riesil podobne chyby, mal by si mat skusenost a ru by si mohol ponuknut ako radu.. nemam nato, aby som isiel do Soboty a dal ti dalsich 15 eur za diagnostiku ktorej odpoved by bola , ze autu nic nie je.. pokial si to uz riesil, napis co si vyriesil a co bol dovod toho, ze auto islo bez vykonu a nepis mi, ze to vyriesi pocitac. Takych machrov som uz mal v aute piatich a vsetci mi povedali to iste.. ked vies nieco navyse zo skusenosti z diagnostik, daj vediet.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ako pre boha mam nieco napisat ked vravis ze vsetkjo je v poriadku pricom nie je?Nechapem takych lusdi aky si nty.Bol si uz v 4 servisoch,ktorim VERIS a potrebujes radu tu.To je proti logike.Nepisal som ze prid,ani by som ta neprijal s takym drzym pristupom.Som si isty,ze ti tu nikto nebude radit.Trap sa dalej.
Komfort1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 08.02.2017 16:14
Zdieľať na Facebook

RE:

Príspevok od používateľa Komfort1 »

Dalsi z tych co vedia...Co si neurobim sam, to nemam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných