Meranie rýchlosti-zvláštny postup

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

benz2505
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.02.2021 18:46
Zdieľať na Facebook

Meranie rýchlosti-zvláštny postup

Príspevok od používateľa benz2505 »

Pozdravujem fórum a sledovateľov. Opíšem dnešnú dopravnú kontrolu -meranie rýchlosti, ktorá bola veľmi divná, presnejšie podozrivá.
Dnes pred 12:00 som prechádzal od Lučenca smerom na Pincinnú a Rimavskú Sobotu. Kto to pozná tak vie , že je tam stúpanie od LC a odbočka Kalinovo. Potom je dlhé klesanie do Pincinej. Ešte pred odbočkou na Kalinovo mi WAZE ukazoval policajnú hliadku , autá idúce od Pinncinej blikali a daváli jasne vedieť , že je dole po ceste hliadka. Nastavil som tempomat na 88 km/ a blížil som sa dole kopcom smerom k Pinncinej. O hliadke som vedel viac ako kilometer pred miestom merania rýchlosti. Hliadka ma zastavila a navigovala mimo cestu ku krajnici. Policajtka hneď na mňa s meracou pištolou , že som išiel 112km/h. Ukázala mi rozmazaný obrázok , kde sa nedalo nič identifikovať. Odmietol som sa baviť o priestupku , ktorý som podľa mňa neurobil. Nič neriešili , nič nepísali , neoverovali. Rovno ma poslali preč, že priestupok pôjde na správne konanie. Celé to trvalo 3 minúty. Dôvod prečo píšem o tomto zaujímavom meraní je ten , že mám v aute kameru a auto je monitoravané GPS lokátorom. Po príchode domov som si hneď stiahol údaje z autokamery , žiadna rýchlosť 112 km/h podľa kamery nehrozila . Ale hlavný dôkaz je GPS lokátor , kde mi dáta ukázal maximálnu dosiahnutú rýchlosť 94 km/h medzi Lučencom a miestom zastavenia policajtami , pred Pincinnou. Rýchlosť 94 km/h bola ešte pred tým ako som zistil z navigácie , že sú ďalej policati. Je možné manipulovať zo záznamom v meracej pištoli ? Je možné pokutovať vodičov , keď si vodič neoverí predložené informácie zo strany polície? Pokúšali sa policajti podvodom inkasovať pokutu od vodiča ? GPS lokátor ukázal 94 km/h max rýchlosť na celej trase cesty , údaje sedia s rýchlomerom ktorý som priebežne sledoval a nastavil tempomat na 88 km/h pred miestom merania,ale policajná meracia pištol 112km/h, len sa nedalo rozoznať auto.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ak ti chcu dat pokutu musia mat jednoznacny dokaz o tvojom priestupku.Ten isty dokaz sa moze pouzit aj v spravnom konani a kedze maju len rozmazanu fotku,nemaju nic.Nepomoze ani ked ta budu desiati policajti vidiet,tvrdenie proti tvrdeniu.Len strasia spravnym konanim lebo to vyzera strasidelnejsie.Ale netreba sa policajtov v takomto pripade bat ked vies ze pravda je na tvojej strane.Zaznamenaj si vsetky vypisy z gps a z kamery.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

zaujimave citanie na dfens blogu ohladom fukania a dregerov....
tiez sa to hodi, je to v tomto duchu ze polis ta chce namotat.

plasia ludi s odberom krvi, ale ked s tym suhlasis tak otocia lebo im z toho vyplyvaju urcite povinnosti... lol
toto by som povedal ze je necestny, az nezakonny postup verejneho cinitela
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

to sú iba zastrašovacie metódy :40bd: mňa xkrát namerali ale ešte nikdy mi pošta neprišla :)
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ostal by som kludny. Az ti pride posta, budes to riesit potom. Video a zaznam z toho gps su odloz pre pokoj duse.
benz2505
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.02.2021 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benz2505 »

Nebojím sa policajtov,len sa divím tomu aké svinstvo chceli,alebo chcú skúšať na vodičov.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No neviem...
Keby mali z radaru rozpatlanú fotku, tak by ju nemohli použiť ani v správnom konaní a ani na mieste...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Keď sa nedalo rozoznať auto, tak si taký záznam môžu strčiť. Ak máš navyše aj na kamere, že si nešiel tak rýchlo ako uvádzajú, vôbec by som sa tým nezaoberal. Dôkazné bremeno bude na nich a keby aj hneď to auto na kamere bolo tvoje (akože kamera zle meria), tak máš protiargument z GPS.
Myslím, že môžeš kľudne spávať.

Fakt, že oni sú policajti ešte sám o sebe neznamená, že si môžu robiť čo chcú. Podľa mňa ti ani nič nepríde. Proste len vyskúšali :d :D
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nič Ti nepríde.
Museli by ste spísať záznam o priestupku
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

benz2505 napísal:Nebojím sa policajtov,len sa divím tomu aké svinstvo chceli,alebo chcú skúšať na vodičov.
moj brat mal take nieco pred asi cca 8 roki ked siel raz rano zo senca do pezinka.zastavili ho dychova skuska a ze ma vypite aj mu to ukazali 0.42.ze je za to pokuta 50-100 euro a moze ist dalej.povedal im ze nic nepil 2 tyzdne a ze chce opakovanu skusku.pocas 5 minut co cakal mu zrazu svitlo ze ako je mozne ze ak ma vypite zaplati pokutu a moze ist dalej.

hned sa pytal na odber krvi.vratili mu vodicak a pekny den ze moze ist.aj take veci sa stavaju.

a tiez sa divil ze soferi platili a akosi im nedoslo ak ma niekto vypite dalsia jazda autom je nemozna.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Aj policajti sú len ľudia a my ľudia sme všelijakí.
Napr. do Ba chodili policajti z Nitry, podobným spôsobom si privyrábať
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Nesuhlasim.
V dnesnej dobe moze policajta robit len moralne nehodny clovek.

12 rokov tu najvyssi predstavitelia policie, vratane jej elitnych jednotiek, kradli, klamali a ublizovali nevinnym ludom.

To je uplna moralna skazenost.

Nacista je nacista - bez ohladu ci len vypisoval statistiku, alebo osobne zabijal deti civilistom. :41c2:

A policajt je policat - sucast oranizacie, ktora kompletne zlyhala.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ale no. A čo mali robiť tí slušní, ktorí nemali odpracovaných toľko rokov, aby mohli z jedného dňa na druhy odísť do dôchodku bez straty kytičky.
Podobná je situácia v Mestskej polícii v Ba.
Slušní sa neodvážia ozvať šéfstvu, keď im prikazujú každý deň nejaký počet udelených pokút, lebo by mali problémy na výplatnej páske, prípadne by skončili.
Je toto naprd krajina.
Najprv tu bačoval mečiar, potom ficko a teraz tento priemer so svojou katolíckou soldateskou
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

https://www.aktuality.sk/clanok/868657/ ... P-azet-new
Zase dôvod prečo kupovať autá bez prepisu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

to meranie je presne pokial sa dodrzi predpisany postup, urcite sa da pohybom tej pistole nejaky ten km pridat a potom ta foto moze byt rozmazana, tak isto aj pri merani z auta by mali udrzovat cca rovnaku vzdialenost za iducim autom, bol tu pripad fabie ked napr. namerali cez 20km viac ako bola konstrukcna rychlost auta, policajti su hnany do vykonov takze verim tomu ze tie merania nie su uplne v poriadku vedia o nejakych tahoch ako pridat nejaky ten kilometrik naviac
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 93 neregistrovaných