mensia dopravna nehoda

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa oco13 »

Jozefe , eb na greena , ja sa chcem dozvedieť tú definiciu dezoláta. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ricardinho83 : ano, nebolo to úmyselné, nikomu sa nič nestalo, bola ochota z ich strany to riešiť pochopitelne aj z dôvodu aby mladá nemala problém (každý sme boli mladý a nerád by si prišiel hned o VP)

Druhá vec je tu spomenutá nehoda - za mna platí : stalo sa, v poriadku, ale ak sa to nespíše hned v tom momente, tak potom niečo riešiť, je také... (niekto ti dal rozumy a teraz sa snažíš z toho vytrieskať peniaze). Je iné ked tam bolo viditelné poškodenie, obaja to uznali a aj ked majitel najskôr mávol rukou, tak si neskôr mohol rozmyslieť že by to chcel dať do poriadku.
Tu sa na začiatku riešilo, že nebolo vidieť nič a preto každý šiel po svojom...

Mne sa toto presne stalo tak pred 20 rokmi s Fiatom Uno, bol som mladý a oplašený a šiel som obiehať S110R, nejak to nevychádzalo a musel som sa vrátiť a brzdiť, ale tá moja rýchlosť bola vyššia ako bolo zdravé a nedobrzdil som a drcol som zozadu do staršieho pánka...
Zastavili sme, on mal na R-ke rozbité zadné svetlo a mierne pokrčený zadný roh blatníka. Uno bolo hnilé jak starý žigulák a teda 3x viac škody bolo na Une ako na R-ke. Dedko že v pohode že to vyriešime bez policajtov, len mávol rukou, doma mal foter ešte fungel nové zadné svetlá zo 100-vky čo mal kedysi...

Večer mi vola nejaký mladý že dobehne to vyriešiť za dedka... Hovorím v pohode...
Došli dvaja keketkovia a začali zo mna ťahať peniaze, že kolko tisíc korún to bude stáť, že to je akože veterán, bla bla bla, že ma inak nahlásia policajtom...
K0k0tkov som poslal domov, že on tam ani nebol, nie je ani majitel auta a nemám teda jediný dôvod sa s ním o tom baviť. Bud dedkovi dám čo som mu slúbil = svetlá + nejaké groše, alebo to poriešime cez poistovnu s tým že ked mu vyrátajú amortizáciu tak nedostane ani tolko čo som mu slúbil ja...

A bolo po mojom...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 30.08.2023 21:19, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa oco13 »

většinou trvale nespokojený jedinec na okraji společnosti, který si životní frustraci kompenzuje odmítáním společenských autorit a příklonem ke konspiračním teoriím a politickému extrémismu.
Toto mi anšiel ujo gúgl a ANO som to ja
- trvale nespokojený - ak budem spokojný tak sa neposuniem nikam dopredu.
- odmítáním společenských autorit - ano ludia sú svine , preto nemôžu byť autoritou , jediná moja autorita je príroda
- příklonem ke konspiračním teoriím a politickému extrémismu - s tými teoriami neviem, ale ano po celý život fandím extremistom - od Džingischána až po deda Jozifa.
Takže ano :300f: :300f: :300f: som DEZOLAT a som na to hrdý - vy ste svine a ja som dezolát :300f: a je to rozdelené
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa jozoD. »

cct ten čo radí nič nespisovať a vyriešiť cash....omg...wtf...a nevem čo ešte...no skrátka yebo.

normálne všetko spísať...pol hoďka roboty...a máš kľud...nikdy nevieš čo ďalšie môže byť poškodené.

yebac na vinníka, že si musí zo života ukrojiť hodinku-dve na návštevu poisťovne a nahlásiť škodu. ak by vedel s internetmi a aplami robic...mal by to za pol hodku...z domu.

nedávno som riešil rovnaký škrabanec s malou preliačinkou. auto putovalo automaticky do autorizáku...dali mi náhradné auto...a vsetko preplatila poisťovňa vinníka.
dokopy tam auto bolo týždeň...vybavené...neplatil som ani 5korun.

absolútna chujovina dohadovať niečo mimo poisťovne...zbytočnosť.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa oco13 »

Jožko - a ako poriešiš situaciu keď ti niekto obucha auto dverami alebo košíkom prd Lídlom ??? Ani nie tak dverami ako tým košíkom , dajú sa s ním celkom pekne prevaliť plechy . :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa ivko1 »

jozoD. napísal: 30.08.2023 21:52 cct ten čo radí nič nespisovať a vyriešiť cash....omg...wtf...a nevem čo ešte...no skrátka yebo.
Milujem ludí čo reagujú a ani si poriadne neprečítajú celý problém / tému...
Ty by si ako sám reagoval, keby ti niekto volá s odstupom pár dní, že vieš ale je tam toto a je tam hento...???
Špecialne pre teba a polopate:
Stalo sa, nič nebolo vidieť, dohodli sa že to nebudú riešiť, nikto nič nespísal!!!
Tým že sa hned nič nespísalo sa stala tá chyba!!!
Potom to poškodený začne riešiť o dva dni a zmyslí si že tam niečo našiel a chce to riešiť...

Prečo do p<>e že tak musím napísať to teda poškodený neskontroloval hned po príchode domov a nevolal vinníkovi???
Vieš čo, umyl som to vodou a je tam poškodenie, ktoré nebolo pre špinu vidieť, vieme to nejako poriešiť cez poistovnu, alebo mi napríklad zaplatíš prelakovanie nárazníka???


Ozvať sa po dvoch dnoch, kedy fakt mohlo dôjsť k dalšej udalosti kedy človek nepozná vinníka a snažiť sa to vytrieskať od toho prvého...
Sa pozerajte na problém z oboch strán mince!!!
Biznismanov čo nafingovali "drobnú nehodu" s kamošom a nejakým starým verglom, aby si za peniaze z poistky nechali prelakovať / opraviť poškodenia, ktoré vznikly priebežne za dlhšie obdobie kludne aj vlastným zavinením už bolo habadej...
jaster-83
Príspevky: 1446
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Po 2 dnoch by som slusne volajucemu vysvetlil ze proste uz nie som ochotnya je to pre mna uzavrete, bol som ochotny na "mieste cinu" ale o 2 dni proste......sorry, za 2 dni sa moze hocico stat, moze do neho niekto druhy tuknut na parkovisku alebo moze on do niekoho nacuvat. Ja mam tiez rad svoju bezskodovost u poistovni a nechcem na dalsi rok platit viac na poistke, len koli tomu ze v vedla mojho mena v systeme svieti "vinnik", koli tukancu co so som mozno ani nesposobil ja.
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
green1000
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 20.07.2023 14:54
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa green1000 »

a
Naposledy upravil/-a green1000 v 04.09.2023 12:31, upravené celkom 4 krát.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Ja mam tiez rad svoju bezskodovost u poistovni a nechcem na dalsi rok platit viac na poistke, len koli tomu ze v vedla mojho mena v systeme svieti "vinnik", koli tukancu co so som mozno ani nesposobil ja."

Tak z tohoto som si nikdy velku hlavu nerobil. Skor to beriem tak, ze uz ked tym hajz..., ehm, poistovni platim za PZP tak nech si to aj zaplatia. Tych par Eur rocne navyse mi je jedno a aj to, ze je pri mojom mene vinnik. Ked urobim chybu tak ma poskodeny pravo na plnenie
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa oco13 »

Riči - každú chvílu mám nejaké auto čo končí, (stk, vek, stav) a vždy takto pred koncom mám pri arogantnom predbiehani v dedine chuť myknúť volantom a dať pretekárovi bodyček. Nalakal som sa , a kludne si budem sypať popol na hlavu. :300f:
Pretože , čo iné si zaslúži 20 ročný "profesional" ktorému v obci namerajú 170?? Takto zaplatí 800eur (otcovou kartou) a ide ďalej.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa oco13 »

A hneď aj jeden príklad čo za tvory jazdí po našich cestách
https://www.facebook.com/policiaslovaki ... L22u4WSJTl
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, myslim, ze tu chut taketo hovado poslat bodycheckom mimo cesty, pripadne rovno celne do kamionu mame vsetci :d :D
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa wilz »

Ricardinho83 napísal: 31.08.2023 10:07 "Ja mam tiez rad svoju bezskodovost u poistovni a nechcem na dalsi rok platit viac na poistke, len koli tomu ze v vedla mojho mena v systeme svieti "vinnik", koli tukancu co so som mozno ani nesposobil ja."

Tak z tohoto som si nikdy velku hlavu nerobil. Skor to beriem tak, ze uz ked tym hajz..., ehm, poistovni platim za PZP tak nech si to aj zaplatia. Tych par Eur rocne navyse mi je jedno a aj to, ze je pri mojom mene vinnik. Ked urobim chybu tak ma poskodeny pravo na plnenie
Pri tých platbách PZP čo tu máme, tak naozaj "tých par Eur rocne navyse ti môže byť jedno".
No ale skús sa pozrieť v krajinách západnejšie od nás (neuvažujme o CR, tí sú podobní ako my tuná), že koľko sa platí PZP a tiež aké sú pravidlá keď si škodca.
Myslím že to postupne dorazí aj ku nám (ako skoro všetko), ak sa dožijeme.
Potom by si si možno aj nejakú hlavu robil.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa oco13 »

Witz - vo švajci 28 ročná vodička , auto 1.3 50kw 850kg pzp 900 frankov. Vela, velmi vela, ale potom jej smetiari odrazili zrkadlo a poisťovňa jej poslala na účet 1500 frankov.
Tu u nás 57 ročná vodička , identické auto pzp 70eur a za totalku dostala 600 eur.
Neviem či je tam úmera , ale asi je tam privela premenných.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa jozoD. »

@ivko1 ....budem sa opakovať pre jednoduchších :D

spísať v momente každý jeden takýto ťukanec a vybavené! neexistuje, že ak do Teba narazí iné auto, aby si nemal z toho čo i len drobunký škrabanec...ohnutý nejaký držiak...a pod.
Takže ešte raz...SPISOVAŤ HNEĎ a VŠETKO...vybavené...koniec hlásenia v slovenskom jazyku :D

@oco13 ...predstav si...aj to som riešil...dal som na výber paninke. Buď mi teraz zaplatí 150€ (lebo som mal taku spoluucast na havarijnej poistke), alebo zavolame policiu na spisanie záznamu. Aj som sa jej priznal, ze asi by som tu spoluucast od nej nevysudil...ze by to boli tahanice...no hned za tym som dodal, ze Ale ak budem mat zly den, tak mozno sa naserem a dam to potom pravnikovi tak ci tak. Ono to zabralo...zaplatila.
Este som trepal kkciny...ze mozno nakoniec celu vysku opravy bude chciet poistovna preplatit od nej...a vyjde ju to 10x vác....ale to uz bola hujovina :D :D :D
Ak je jasný vinník...poistovna ti z havarijky nepokryje nic...odkazala by ta, aby si to riesil s vynnikom. Takze ak by pristupila na privolanie policie...poistovna by dala ruky od toho prec.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 100 neregistrovaných