mensia dopravna nehoda

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

green1000
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 20.07.2023 14:54
Zdieľať na Facebook

mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa green1000 »

a
Naposledy upravil/-a green1000 v 04.09.2023 20:43, upravené celkom 14 krát.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa fzubaty »

treba nájsť najprv vinníka, spísať to, nahlásiť do poisťovne.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Maju jeho osobne udaje? Ak hej, tak nech ho kontaktuju a spytaju sa ci je este ochotny to nahlasit do poistovne. Ono totizto ked niekoho naburas na ceste a ten ti povie, ze tam nic nema a nasledne ti o dva dni zavola, ze tam nieco ma, mozes ho poslat do pecka, kedze za ten cas to mohol nadrbat hocikde inde a od teba iba chce preplatenie. A ak tie udaje nemaju tak asi uz nenarobia nic.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa ivko1 »

A čo chceš riešiš s poistovnou?
Tolké opletačky okolo toho že by som sa vysral na to...

Bud to dotyčný uzná a trebárs zaplatí prelakovanie bez zbytočných opletačiek s poistovnou, alebo jednoducho neuzná a majú smolu
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

To píšeš k.k.tiny len aby si pisal? Urcite mu niekto z vlastneho vacku bude platit prelakovanie auta :342a: . Urcite platim PZP, aby som namiesto nahlasrnia do svojej poistovne platil niekomu cash skodu

Tak ako som tu pisal normalnu odpoved, ked maju kontakt nech sa skusia dohodnut, ze dodatocne podpise papier k nehode a nahlasi to do poistovne.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa fzubaty »

Mne teraz prelakovanie naraznika na 20 rocnom aute poistovna vycislila na 306 eur.
green1000
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 20.07.2023 14:54
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa green1000 »

a
Naposledy upravil/-a green1000 v 04.09.2023 12:18, upravené celkom 4 krát.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ricardinho83 napísal: 30.08.2023 16:35 To píšeš k.k.tiny len aby si pisal? Urcite mu niekto z vlastneho vacku bude platit prelakovanie auta :342a: . Urcite platim PZP, aby som namiesto nahlasrnia do svojej poistovne platil niekomu cash skodu

Tak ako som tu pisal normalnu odpoved, ked maju kontakt nech sa skusia dohodnut, ze dodatocne podpise papier k nehode a nahlasi to do poistovne.
Aké prelakovanie auta? Má škrabance na nárazníku...
Ked prídeš niekam kde lakujú tak to vyriešia možno za 100€ a dotyčný čo spôsobil škodu aby sa nemusel papierovať s poistovnou ti to zaplatí...

A k tej druhej časti, spísali alebo nespísali v danom momente záznam? A ked ten dotyčný teraz povie že to sa muselo stať až potom, že tam ubehli dva dni tak čo?
A ono sa to tak kludne stať mohlo, ja a ani ty o tom neviem vôbec nič... Stalo sa vtedy pozerali na to a uznali že tomu nič nie je a potom ti niekto volá o pár dní že je tam to a to a ty to ani nevidíš...

Tu mu nikto neodral pol auta...
Nabudúce bude v obchode a niekto mu do toho drcne a ani nebude vedieť kto a čo cez obyčajné PZP vyrieši? Vôbec nič...

Do mna treskla mladá baba, VP mala tuším mesiac, vyriešilo sa to bez policajtov a foter preplatil škodu. Ja teda nemám čas ani chuť riešiť poistovnu vyčkávať keketa kedy príde na obhliadku, čakať až to bude papierovo schválené a následne auto konečne hotové, ja som sa vozil do týždna a to nebol iba nejaký škrabanec na nárazníku... Cez poistovnu mám obavu že by som bol bez auta kludne minimálne mesiac
Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa seven549 »

green1000

lesti sa lak nie farba.ak uz je zodrata farba nerozlesti sa uz nic.

ten lak samozrejme uz bude tensi.ale na plaste to nemoze nijako vadit.to nebude hrdzaviet.

podobnu vec mal brat na mojom mestskom aute.pozicial si ho no a na parkovisku ked sa vracal k autu tukol donho zozadu passat.a nic tam nemal.len maly suchanec.ani skary ziadne sa neukazali medzi naraznikom a blatnikom.no kedze uz mal par poskodeni na svojom a vedel ako to funguje tak spisal zaznam o nehode a ofotil si obcianku vinnika bielukartu keby nieco + ofotil aj auta ktore stali pri sebe.vinnik nic nespekuloval nemal problem to ist aj hned nahlasit na pojistovnu.a aj sa ukazalo ze tam bol.

na stvrty den povyskakovali mini praskliny na farbe o dlzke 30cm na plastovom narazniku.vsade kde ho prehlo.a ulomeny bol aj drziak naraznika na spodku laveho blatnika nejaky kolik co ho drzi v rovine.a bol to len maly tuk.

cize brat musel na tu pojistovnu s fotkami + protokol o nehode no a vinnik to fakt bol nahlasit v ted den.

do buducna treba vsetko spisat a fotit.a hlavne udaje vinnika.kebyze lak nepopraska tak by sa tam moje auto ani neukazalo no a pojistovna bude sama informovat listom co s tym autom.ak nic tak vsetko uzavrie.

poctivy vinnik to nahlasi ved na to je PZP a uz sa nestara kedy poskodeny dojde.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko - s hentak drcnutým autom som jazdil skoro dva roky . :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa seven549 »

ja 3.5 roka + bol zahnuty lavy predny blatnik,kapota naraz bol aj z boku medzi prednym svetlom a kolesom.no vsetko fungovalo a aj sa dalo po domacej uprave a narovnani niekorych casti kapota a kufor otvarat.a aj stk som s tym dal pretoze ostre hrany neprevysovali obrysy auta :2f93:

kolega mal tak dovnutra zahntu fabiu cela lava strana odpredu az do polovice zadnych dveri.trvalo mu to tiez nieco okolo 3 rokov kym skupil na bazosi diely vo farbe auta a pomenil :28b7:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Do mna treskla mladá baba, VP mala tuším mesiac, vyriešilo sa to bez policajtov a foter preplatil škodu. Ja teda nemám čas ani chuť riešiť poistovnu vyčkávať keketa kedy príde na obhliadku, čakať až to bude papierovo schválené a následne auto konečne hotové, ja som sa vozil do týždna a to nebol iba nejaký škrabanec na nárazníku... Cez poistovnu mám obavu že by som bol bez auta kludne minimálne mesiac"

Ivko, to na co mas ty cas a chut je uplne irelevantne. Ten kto sposobi skodu podpise protokol a nahlasi skodu do poistovne. Ta nasledne preplati skodu do vysky, ktora je tabulkovo vypocitana na zaklade anortizacie atd atd.. Nikto nema povinnost ti platit ziadny cash. Ak by to mne hocikto iba naznacil, nebodaj sa zacal vyhrazat, hned volam fizlov. Clovek niloho nenabura naschval, ak ano tak je to trestny cin, ktory sa riesi inak. To preco to jej foter riesil takto ke jebo vec, mozno strach o znizeny bonus v poistovni, zaznam v poistovni pre slecnu, nezaplatene PZP, alkohol atd.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa fzubaty »

Oco a seven su na zhodnej inteligencnej vlne. Este sa zacnite predbiahat, kto je vacsi dezolat.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa oco13 »

Zubková víla , definuj "dezoláta" , mne moja nebohá mama nadávala že som stará konzerva - to ako príliš konzervatívny, a naozaj inteligenčná úroveň starého sedliaka mi stačí. :300f: Ale definuj mi toho dezoláta, nech neumriem sprostý, lebo mne to furt rezonuje v pamäti ako tí čo sa nedali očkovať. :2f93:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: mensia dopravna nehoda

Príspevok od používateľa autolaik »

Green uz zas? Chodte uz niekam s tymi temami .... sa asi naozaj na stare kolena naucim chodit do krcmy...

https://forum.autobazar.eu/viewtopic.ph ... 3#p1025935
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ivavro, maros000 a 106 neregistrovaných