Megane 3, 74kw - startovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zajko2109
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.06.2013 15:48
Zdieľať na Facebook

Megane 3, 74kw - startovanie

Príspevok od používateľa zajko2109 »

Zdravim, vyskytol sa mi neprijemny problem, ktory obcasne nastava pri startovani, cca 1x do tyzdna (je to dost nepravidelne).

Pri startovani sa neroztoci starter, pocut len relatko (tuknutim za volantom), ze zareagovalo na stlacenie tlacidla.

Obcas pomoze ak otvorim a znovu zavriem dvere, obcas zatrasenie riadiacou pakou. Auto sa potom nastartuje. Pri starte obcas pocut akysi plechovy zvuk (zavrzganie), resp. ako keby sa dva plechy o seba obtreli (cca 1 sekunda).

Cca pred pol rokom bola v starteri vymenena cievka (vypalovalo poistku). Palubny pocitac nevyhodi ziadnu chybu, taktiez ani diagnostika.

Nenapada niekoho, co to moze sposobovat, resp. co by som mohol skontrolovat? Momentalne som mimo SVK a nerad by som ostal vysiet niekde v noci na pol ceste. Dakujem
zajko2109
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.06.2013 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajko2109 »

Tie by som z toho asi vylúčil, pri výmene cievky boli vraj 3/4.. Napadol ma kontakt, skontroloval som zatiaľ ten na batérií, ten je ok
zajko2109
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.06.2013 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajko2109 »

Ešte jedna vec ma napadla.. Niekedy keď už to vzadam a myslím si, ze nenastartuje, zrazu samovoľne naštartuje, resp. oneskorene
zajko2109
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.06.2013 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajko2109 »

Cvakne to tak, ako keď sa spúšťajú stierače, zaznamená to niečo, je to len tichý tik a koniec..
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tým že to cvaká, tak sa uhlíky trochu otrasú a potom to naštartuje.
Určite by som ten štartér skontroloval
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Od relátka v poistkovej skrinke sa asi sotva otrasú uhlíky v štartéri . To že relé cvakne ešte neznamená že zopne plusku do spínacej-vysúvacej cievky rovno na štartéri . Tam je asi problém že môže mať to relé čo spína v poistkovej skrinke vypálené kontakty nakolko spína indukčnú záťaž - hlavnú cievku na štartéri. Alebo je priamo niekde problém s kontaktom tam priamo na tej hlavnej cievke štartéra je to vonku pod autom bordel vlhko posyp a tak už som to tam videl uhnité .
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To som prehliadol, som to pochopil že cievka na štatéry cvaká, ale neroztočí.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Asi sa porúča relé pre štartér.
Skús napísať skadiaľ si.
Diagnostika si ešte neskúšal, nech sa ti na to pozrie?
zajko2109
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.06.2013 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajko2109 »

No problém je v tom, že som momentalne pri Holandskych hraniciach.. Preto to riešim takto a nejdem do servisu... Posledne co som mal problém so starterom, navštívil som Renault na SVK, tam mi povedali, že nehľadajú príčinu chybného štartéru ale rovno ho menia za nový, a to teda bolo celkom drahé... Mam teoreticky možnosť pozrieť sa na kabeláž, skontrolovať ju.. Viac možností momentalne asi nemám.. Ak by bol niekto tu s podobným problémom, bolo by fajn ak by vedel posunúť nejaké info.. :-) Auto bolo tu na diagnostike, neukázalo žiadnu chybu... Raz sa mi stalo, že auto vôbec nevedelo ani po trápení naštartovať, bol som teda nútený ho roztlacit, nasledne štartovalo ako nove..
mlsking
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 13.08.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlsking »

Priatelka mala na opli corsa rovnaky problem. Raz to tocilo raz nie, nakoniec bola chyba v kabli co mas na kostru motora. Bol uz taky polorozpadnuty a tiez vzdy pomohlo potriast pakou. Vymenili sme ho a doteraz ziadny problém.
zajko2109
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.06.2013 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajko2109 »

dakujem za radu.. kde by som vedel najst ten kabel?? :) nevie niekto nahodou? problem sa vyskytuje coraz castejsie.. stava sa ale, ze pri zaparkovani a vypnuti motoru ho skusim znova nastartovat, napr. pred obchodnym centrom.. motor bez problemov nastartuje, po vrateni sa spat do auta a snahe startu opat pocujem len rele (tik) a nic viac sa nedeje.. motor dokaze za sebou nastartovat viac krat za sebou, nasledne nestartuje, bez pohnutia hocicoho.. deje sa to ako za studeneho motora, tak aj za tepleho.. najnovsie zistenie je, ze ak auto nestartuje, tak mu pomoze aj chvilkovy oddych :))

video:
https://www.youtube.com/watch?v=SQ9KjOvsr08
https://www.youtube.com/watch?v=24UhnAX-9TY
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

trebalo by preverit, ci sa vtedy dostava elektrina na starter. Starter este nevysunul pastorok, to by sa ozvalo hlasnejsie kovove cvaknutie.
Pripadne jednoduche je este skontrolovat rele, najdes niekde pri poistkach asi pod kapotou. Rele moze cvakat, ale nemusi spravne zopnut. Ak najdes rele startera, tak skus vymenit navzajom s inym rele, mozno budes mat 2 rovnake s nejakymi stieracmi alebo tak.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných