Medzinápravový diferenciál

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Skús sa spýtať ma 4x4nazory.sk alebo offroadforum.cz
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ja si myslím, že bude vola na niektorom kardanovom kríži. Nie je dovod aby to robila prídavka
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mám mlko,a napadla ma otázka, ako máš opotrebované pneumatiky. Môže tam byť rozdielna výška pneumatiky, tým pádom rôzny obvod kružnice spôsobuje stŕpanie podvozku. Synátor má LR Frelander a toto mu robilo keď mal dve a dve rôzne gumy. Potom vyhodil jeden kardan a lieta bez neho, stŕpanie prestalo. Teraz kúpil 4 nové zimné gumy, keď to dá dokopy napíšem ako sa to správa. Ja na ML 270cdi,najazdené 195t,mám tiež všetky 4 pneu nové a nepostrehol som nič podobné.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ak má Frelander, tak ten má viskospojku a nie medzinápr. dif. Visco repasuje chlapík v ZH za cca 160-200€. Referencie sú len kladné.

Starký: ono sa to vždy prejavuje inak. Ak sa pohne při vytočených kolesách, celé to kladie vyšší odpor a ak je krýž vymlátený tak sa vzprieči. No a ak cúvne, posobí naň opačná sila a tak skočí spať. No máš pravdu, že niečo podobné sa može diať v diferáku. Nemyslím, že by to malo byť v prídavke
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Nazdar, urcite si daj pozriet volu na kardane ako hovoril Acon, pripadne si daj kuknut aj kardanovy kriz, dalej ma napada ze by to mohla robit aj rozvodovka teda skor elektronika v nej nakolko ona moze diferak uzatvarat stredny a cele auto ti trpne lebo ide 50/50 toto iste sa deje ked uzavres diferak a otocis sa okolo svojej osi ..... Takze urcite odporucam aby si dal auto skontrolovat..
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Zdravim ta, no pokial mas vsetky kardany aj vsetko pevne tak bude problem v stredovom diferencialy nakolko nemas redukciu a ani inu moznost priradenia pohonu 4x4. Tvoje auto funguje takto permanetne ti idu vsetky kolesa ale v pomere 30:70 alebo 20:80 a v pripade zapadnutia alebo preklzu si auto upravy rozdelenie krutiaceho momentu na 50:50. Keby si mal stale zaradene 50:50 tak by auto trplo a bolo cele hlavne pri toceni volantom take traslave proste nebol by ten chod auta taky komfortny. preto si myslim ze tebe blbne stredovy diferencial a sama si akoby zaradi 50:50 a ked cuvnes tak sa vypne elektronicky problem skus ist na diagnostiku resp do Mercedesu na tuhovskej a povedia ti viac. tazko takto od compu nieco ti poradit.


K.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní