Mecedes ML 320cdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco321
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:46
Zdieľať na Facebook

Mecedes ML 320cdi

Príspevok od používateľa laco321 »

Zdravim vas,potrebujem poradit mam Mercedes ML 320cdi 165kw,rv-2007 bez dpf.ked stoji auto na mieste cca po 7-10minutach zacne dymit na bielo.pocat jazdy nic.na diagnostike ziadna zavada,nesvieti ziadna kontrolka.vstreky davkuju rovnako vsetky,turbo je nove aj sanie.vie mi niekto poradit
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

spaluje aj vodu
laco321
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco321 »

Nie ani vodu ani olej.dymi to ako ked sa cisti dpf ale mema to dpf ma to dve katalyzatory
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

U dovozu sa dpf uz zaciatkom 2007 davalo bezne ale auta kupene na SK to este nemali.
vwmultivan
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 16.06.2008 21:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwmultivan »

Ked som mal grand cherokee 3.0crd, co je motor mercedes, tak mi to robili vstrekovače, na volnobeh nestihalo spalovat naftu. Počas záťaže naftu spálilo a už nedymilo. po opätovnom zastavení cca do 1 minúty znovu. Vymenené vstreky a problem prestal. To je moja skúsenosť s problémom.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Kvoli troche dymu menit vstreky? To sa vyplati.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Te iste priznaky na sprintery a boli to vstrekovace ak mozem poradit chod na original diagnostiku tam ti povedia viac len zbytocne nevyhadzuj peniaze po garazach co maju vselijake diagnostiky ale nie original na MB , v Mercedese uctuju po 15 minutach tak ze za diagnostiku nic strasne
laco321
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco321 »

Asi ich dam vybrat a dam ich na stolicu,mozno bude zly jeden max. dve.motor ide pekne pravidelne aj start je dobry
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

pred tym nez budes nieco robit chod na original diagnostiku, kamarat tam takto bol cena asi 20 eur a povedia ti stav vstrekov
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

sewas - tak ako spomenul miltivan. Ja mám tú istú skúsenosť. Mám Jeep GCH 3.0CRD - je tam totožný motor ako máš ty. Robilo mi to presne to isté ako Tebe. Boli to vstrekovače. Už som to tu dokonca v jednej téme písal. Pýtal som sa na to isté ako ty. Závada odstránená a už to nerobí.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Braga to už spomenul,a aj ja považujem za prirodzené a logické mať základné informácie ktoré sú lahko dostupné,tj poznať korekčné dávky a tiež prepadové dávky.Jednak prepadová dávka z vysokou výpovednou hodnotou ukazuje na základný stav hydrauliky vstrekovača,ale aj korekcia je obraz ktorý je potrebné mať ešte pred.
Aby to nedopadlo typicky...vstreky u ktorých dokonca ani to dymenie nebolo,vstreky kde boli korekčné dávky perfektné,prepadové tiež úplne v poriadku,ale kontrola "zistila" u 4 ks
Jeden nejde vôbec !!!!!
Jeden mal velké prepadové dávky !!!!
Dva vraj ok.
Vari si nemyslíte že vám na SVK nejaká firma vráti štyri vstreky z verdiktom - sú ok,hladajte problém inde !
Chcete vedieť či sú ok,musíte mimo SVK.Dostanete 4 protokoly o stave s bonusom že s vami nejednajú akoby vás práve vyfúkli z nosa.
Preto bez základnej znalosti nedávajte vstreky von
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tiež som riešil poruchu, systém hokus pokus, ale prevodovka bola v nudzaku. Tak garáž jedna, druhá a potom som sa nasra.l a šup na vozík do origo Mercedes servis, diagnostika za 50€ kompletná, čiastkova 15 min za 12,5€. A sám sebe som potom nadával, že som tam ísť hneď. Ušetríte strašne veľa peňazí za vlastnú blbosť.
damir8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.06.2013 09:29
Zdieľať na Facebook

320 cdi

Príspevok od používateľa damir8 »

Ako pisu vsetci.Su to vstreky.Mal som to v commanderi co ma ten isty motor.Ale POZOR!!!Na diagnostiku chod urcite do MB ale vstreky kup v Bosch servise.Das im zle oni Tebe nove. Vyjde To o 60-70% lacnejsie a efekt ten isty, kedze su to original tie iste.
A este k tomu Dpf-ku....Myslim ze ho tam mas...resp mas mat ak nemas...Ten mam tiez uz novy ale ten sa prejavuje inak..hlavne nudzovy rezim a kontrolka motora...
Kazdopadne este cakaj pokazeny swirl motorcek od kvapkajucich vyparov zo sania(da sa tomu predist) a pokazeny aktuator turba...plastova krabicka pri turbe...nutnost kupy celeho noveho turba kedze sa nedodavs diel samoststne...a este zhavenie...s par drobnosti :4012:
laco321
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco321 »

turbo je nove aj sanie,aj nejaky motorcek na sanie.ale nemozu byt zle vsetky vstreky.pojdem do MB servisu na diagnostiku
damir8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.06.2013 09:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa damir8 »

Bosch servis-320Eur/ks-bez papieru...
Najlepsie sa je dohodnut s mechanikom s MB, alebo Jeepu, nech ti to spraví u seba ako fušku. Má potrebnú diagnostiku aj ostatnú elektroniku a neúčtuje tie bláznivé cenníkové hodiny. Chybnú trysku normálne vypíše diagnostika..má byť mínusová hodnota, alebo okolo nuly, keď je nad 2-3 už je na zamyslenie, 4-5 prúser

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných