MB W210 T 220Cdi r.v.2001

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

prajz
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 26.08.2012 18:08
Zdieľať na Facebook

MB W210 T 220Cdi r.v.2001

Príspevok od používateľa prajz »

zdravim fachmajstrov.vie mi dat radu niekto ohladom zadnych tlmičov COMBI.niveau system.či ich niekde opravuju alebo ma niekto na predaj.dakujem.a ešte ako vičistit pred.xenony su pripečene,matne.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Kód: Vybrať všetko

http://www.mercedes-classic.cz

Kód: Vybrať všetko

http://sonypolicka.webgarden.cz
Tu najdes nepreberne mnozstvo informacii...

Tak isto o "bolesti" starsich kombiciek MB...

A xenony budu na repas, vypalene paraboly + lestenie, to plati asi vseobecne o starsich xenonoch. Mozno keby si ich poslal do Prahy jednemu cloveku, tak by mohol implementovat nejake sosovky/paraboly do tych svetlometov, zrejma by to vyslo lacnejsie a taktiez 100 % vysledok (googli Thomas Saty praha, alias Satan z audiklub.cz).
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Aky tuning? Pisal tu niekto nieco o tuningu?
Ze niekto pouziva original OEM diely je tuning? Ak narazas na tu osobu co som popisal, tak si ale uplne vedla. Najskor si nieco o nom pohladaj, aj referencie a potom tu pis nieco o tuningu. Je to jeden z mala ludi co skutocne vie nieco Audi a svetla su jeho konickom. Este raz - si uplne mimo s tym tuningom.
A co sa tyka vysvietenych xenonovuch svetiel, tak nejake prebrusenie sotva pomoze pokial je parabola za sosovkou vypalena...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Preco neskusis kontaktovat toho cloveka, ci by s tym vedel nieco urobit a akym sposobom??? Ja som sa len snazil poradit niekoho, komu uz preslo rukami mnoho svetiel. Opytanie snad nic nestoji, ci? A ze parabole nic nebude? Osobne o tom dost silno pochybujem, u 11 rocneho auta... Ale to je moj nazor, kedze tie zasle svetla su obzvlast vidno u kusov co maju uz za sebou poriadnu porciu kilometrov.

Radis tu brusenie???

Taky postreh z mb fora:
"Tak pratele nova skla jdou koupit pouze na predface na face nnejdou da se to resit pouze mnou popsanou vymenou.
Plexi svetlometu ma vrchni tvrzenou vrstvu pokud se odbrousi stoji to za howno sedne to ale hlavne se to velice rychle oseka od kaminku. Pokud jezdite kolem komina neni problem sklo prelestit ja takove veci nedelam."

"Hodne stesti pratele jak je jiz zde psano a zjisteno plast te takzvane tvrzeny pokud odbrousite vrchni vrstvu je to meke a pokud take auto pouzivate tak to zajde.
Je to bohuzel smutna jistota."

Ano, na W210 je xenon D2R, teda bez sosovky. N_apisal som sosovka/parabola.
davidko0
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:55
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidko0 »

Sameho by ma zaujimalo ako ma rieseny xenon W210.

Z vlastnych skusenosti s W211 vsak viem, ze odrazova plocha paraboly za vybojkou sa casom opali a svieti to priserne. Opali sa to casom, ale vplyv ma aj to, ze v dobe vyvoja auta nebolo uzakonene denne svietenie, ktore sa na tych parabolach negativne prejavuje. A tento problem sa netyka len Mercedesu ale vsetkych aut, ktore mali xenony s parabolou dodavane firmou Hella.

Bohuzial samotna parabola sa zohnat ako nova neda. Len cely svetlomet. Takze bud sa s tym zmierit, zohnat dobre z buracky alebo to dat zrepasovat (ak to niekto robi).
prajz
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 26.08.2012 18:08
Zdieľať na Facebook

xenony

Príspevok od používateľa prajz »

chlapci nehadajte sa.cviro ma pravdu,su matne skla plast,ale svietia normalne len to je nie pekne.je to kilometrami ma 580000.uz som ziskal z Austrie typ,firmu co to chemicky opravuju a ze 1ks 50eur.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Akokolvek kvalitne ten clovek z Praheee robi, implementacia sosovky na W210 je kolotocarsky tuzing. Ked nie nove, tak prebrusit. Ked nie prebrusit, radsej nechat tak
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných