MB E 220 CDI w211, pomoc pred kúpou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Arcturus
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 21.05.2012 09:57
Zdieľať na Facebook

MB E 220 CDI w211, pomoc pred kúpou

Príspevok od používateľa Arcturus »

Čaute chalani,

už asi rok premýšlam nad výmenou auta, po dlhom porovnávaní/konzultáciách mi vyšli 2 alternatívy,chcem sa vmestiť do 10tis :
BMW 5 e39
MB E w211
prip Superb vo full vybave

Popravde k Éčku mám najbližšší vzťah, proste slabosť.Mám na ruke pekný kus za dobrú cenu r.v. 2002 , 220 cdi automat.. ALE , má najazdených cca 250 tis KM, z čoho mám dosť obavy, je to druhy majitel, suhlasi s prehliadkou auta aj v mnou vybavenom servise, povedal že KM su skutočne, auto je slovenske, nedovezene. Viem, že je to auto nem. taxikárov ale dočítal som sa na nete že tieto prvé ročníky mali často problémy , tak sa chcem spýtať na Váš názor, príp. osobné skúsenosti. Či sa mám pozrieť radšej po novšej Superbe...alebo tak.

Diki za reakcie. ;-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Auto s 250 tis. km nebrať, to minimálne tých posledných 100 tisíc nabehalo na odťahovke!
Arcturus
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 21.05.2012 09:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Arcturus »

Ale zase treba brať do úvahy to, ako to na Slovensku chodí, kúpim radšej originál 250tkm, alebo 120tkm stočené zo 400tkm ? :4012:

A sorry, ale tych min 100tis odťahovka na E-klasse, to dosť preháňaš si myslím.... :3020:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

?

Príspevok od používateľa cicmanec »

Si myslím, že preháňaš ty ak sa pýtaš na auto s nájazdom 250 tisíc! To má byť akože veľa?! Felicie robia 2x toľko! :angry:
Arcturus
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 21.05.2012 09:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Arcturus »

Inak keď som si prečítal to tvoje "Upozornenie" tak sa mi to nezdalo, sorry že som ťa zvozil predčasne :D peace ;)

No ale takto, je tu ešte jeden problém , otec mi chce na to prispieť kedže na tom občas bude jazdiť aj on,....je dosť skeptik a hlavne tam je problém, aby som nekúpil kktinu a bude to stale v servise. Dúfam že sa chápeme....ja len chcem rozumné argumenty ...ANO/NIE, aby som to mohol aj prip dalej predložiť.

Inak ak je to real, pre mna to vôbec nie je vela. Hlavne na danu triedu auta :)

ovsem tymto vyjadrenim neukoncujem temu.... :d :D
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Sám si si odpovedal - prvé modely tvojho vysnívaného auta boli dosť problematické. (kamoš to mal od nova a mal s elektronikou nepredstaviteľné problémy - min 1x mesačne bol v servise) Predal to ako ročné a hádaj čo si kúpil. Fungel 730d a povedal, že nemal lepšie auto.Predal ho po 6tich rokoch bez problémovej prevádzky. Skús e60ku :41c2:
Arcturus
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 21.05.2012 09:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Arcturus »

cicmanec, dakujem za tie casopisy, mrknem sa na to po praci :2f93:

dotynka : e60-ka sa mi nepozdáva vzhľadom príliš ale to je detail + je to cenovo už ten strop, ale pozriem sa čo je v ponuke :)



Další, smelo píšte ;-)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

250 tisíc km JE NIČ pre auto vyššej strednej triedy, či Mercedes, alebo BMW, Audi...
Práve som sa pozeral na taliansky autobazár, jeden BMW 530xd TROJROČNÝ má 250.000km. Ja sa skôr obávam, že tie km na 10 ročné auto budú ešte malé a či to nie je stočené. Pretože bežná rodina na Yarise najazdí toľko za 10 rokov. Ale samozrejme, nie každý jazdí dlhé cesty po diaľnici.

Na km sa pozeraj LEN Z POHĽADU CENY AUTA, pretože auto s 250 tisíc km má inú cenovku, ako auto so 600.000km, bez ohľadu na to, že obe sú v rovnakom - výbornom stave.

A samozrejme, keďže to jazdilo slovenské rozdrbané cesty, to auto už musí byť aj po výmene tlmičov a kadečoho z podvozku, čo auto so 150.000km môže mať všetko pôvodné. Čo bude teda v lepšom stave?
MatoB35
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 23.11.2010 22:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatoB35 »

Kedze sme riesili toto iste riesili doma asi tri mesiace, viem k tomu cosi povedat.. Najvacsi adepti boli Volvo S80 2.4D novy model, BMW E60 2.0D, Mercedes E 220, Audi A6 2.7D..minimalne jedno auto z kazdeho sme skusali..

Mozem povedat, ze najhorsie dojmy som mal s E60tky, aj ked to bol iba dvojliter, ale nebolo to jedine, co sa tomu autu dalo vytknut..asi to chce 6V. Vobec ma neoslovil interier..Hranaty, plastovy..z vonku krasne auto..no pocit z jazdy, nic moc, rychlostna paka lietala jak na peugeote, moc vyrazny turboefekt, zlozity palubny pocitac..
Audina bola pekna, 2007, v plnej vybave..som jej nadrzal, lebo sam mam A4ku..ale po tom co som sa docital o krasnych nekonecnych problemoch okolo klapiek sania, DPF, rozvodov za 1500E, kde sa musi motor vyberat von, o paradnych hydraulickych napinakoch, ktore zlyhavaju a motor bura..Bola zamietnuta.
Volvo slusne vozenie, 2007, no na 2.4, 160 PS, ktovie ako to neslo.. Ale v podstate fajn auto..
Najlepsie dojmy vo mne zanechalo prave Ecko, po FL, 2008, Avangarde 170PS, ktore to vyhralo..
Na 2.2 a autom tazkym 1900kg krasne slape, porovnatelne s A6 2.7, ktora ma okrem toho aj horsie jazdne vlastnosti vdaka tazkemu predku a prednemu nahonu..Je vynikajuco odhlucnene, motor za jazdy vobec nepocut, na volnobehu ma krasny chod..asi aj vdaka povodnemu (prvemu) majitelovi, ktory jazdil cisto dialnice, poctivo auto zabiehal, na nom absolutne nepoznat najazdenych 240tis.km..Je takmer v stave noveho, vdaka neustalemu servisu v mercedese..Je to tak pohodlne auto, ze cloveka to absolutne nenuti sa niekam nahlit, aj na horsich cestach mam pocit akoby je na dialnici, a v aute je uplne ticho, teda, okrem tej kvalitnej audio sustavy :3035:
Nie som si isty, ale myslim, ze tento rocnik nema DPF..teda, pri plnom zosliapnuti plynu vidim nejake mensie mnozsvo dymu, tak isto pri startovani cosi vybehne.. tak z toho usudzujem ze nema. Je asi naozaj pravda, ze prve rocniky boli dost elektronicky nespolahlive. Pricinu na tom mali aj nepodarene SBC brzdy od BOSCH, elektrohydraulicke, s ktorymi boli len problemy..v roku 2006 faceliftom boli nahradene zas obycajnymi hydraulickými, tak odoporucam FL model. Motory su preverene, a myslim, ze spolahlive..Nieco som pocul aj o slabej antikoroznej ochrane, a je pravda, ze som aj par starych Cciek vydiel s bulblinami..Zato ani jedno E, ani z roku 2002..mozno som len nemal to "stastie". Aj preto sa u nas uz planuje zimne auto, tipu Jimny, lebo kamienky robia svoje..Inak auto je kompletne zospodu oplastovane, plastove prahy, a mam taky pocit, akoby kapota bola hlinikova a pr. blatniky plastove..niesom si isty..
tak to su moje skusenosti, prajem stastnu volbu.. :pa:
Naposledy upravil/-a MatoB35 v 21.05.2012 15:58, upravené celkom 2 krát.
audis
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: 08.06.2009 20:43
Bydlisko: Slovensko
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audis »

taky je slovensky "kupec" mne ked zavolaju a poviem ze mam skutocnych 234k tak zlozia skoro bez pozdravu. a pritom im nukam moznost upravenia na lubovolne cislo v pripade ze niesu spokojni so skutocnym cislom lol
Naposledy upravil/-a audis v 21.05.2012 14:48, upravené celkom 1 krát.
Arcturus
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 21.05.2012 09:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Arcturus »

Sliedic :

Diki za reakciu, k tomu ti poviem asi len tolko, som podobneho nazoru,na auto s viac ako 300tkm z druhej ruky ale jednoducho nemam odvahu . ://
Plus majitel nema problem ponuknut vopred VIN cislo, kedze je auto Slovenske, KM by sa mali dat lahsie odhalit . Tak isto nema problem s prehliadkou v mnou vybranom servise. Vyzera to byt seriozny človek. čo sa týka slovenských ciest, máš pravdu,našťastie auto je po servise komplet olej filltre,prevodovka olej fillter,brzdy,vymenené silenbloky na prednej náprave všetky,čapy,vrchné ramená.
tak dúfam že s podvozkom bude pokoj :)

MatoB35 :

Diki aj teba za peknu recenziu,žiaľ na FL verziu nemám, tie idú výrazne nad 10tis€ pôjdeme sa na to auto pozrieť, dúfam že to klapne :)

Inak otázka všetkým, o tých SBS brzdách čo spomínal aj Mato som čítal už takmer všade. Aká je u nich najbeznejsia oprava a kolko to koštuje? nemá niekto skúsenosť ? Lebo niekde som čítal že sa tam vymení iba kompresor a nie je to nákladné príliš.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Arcturus, či máš, alebo nemáš odvahu, každý druhý Mercedes starší ako 5 rokov má cez 300.000km. Tí ľudia si nekúpia štvorvalcový Mercedes s automatickou prevodovkou len tak pre srandu, ale pre komfortný presun z bodu A do bodu B s nízkou spotrebou.

Kukaj: http://www.autoscout24.eu/Details.aspx?id=212426860

KTO by tipoval tomuto autu 617.000km ? NIKTO, ANI JA ! A vidíš, v akom je zachovalom stave.

Daľší: http://www.autoscout24.eu/Details.aspx?id=214296109

Viac: http://www.autoscout24.eu/ListGN.aspx?v ... =61&flzh=1

Ruku na srdce - radšej by si kúpil auto so 170.000km 10 ročné, o ktorom by si nevedel na 100%, že km sú pravé, povedzme za 5 tisíc eur, alebo so 330.000km za 4000 ?
Arcturus
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 21.05.2012 09:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Arcturus »

No tak to je fakt kks, to auto u nás môžu kludne stočiť na 180tkm a niekto to kupi... Normálne z toho Benzu s 250tis (ak su ozaj real) prestavam mat obavy :)

No jedina možnosť zostava, ako som už písal , to preverenie. Ked nebudu servisne udaje korešpondovať, nebude čo riešiť. Prv to nekúpim. (pokial teda nebude inej závady)
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

U nás majú všetky 10 ročné autá krásnych 180-250tis km :40bd:

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných