MB CL 600 - CAN/BUS prevodník vs. RJ prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marell
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 18.05.2006 19:54
Zdieľať na Facebook

MB CL 600 - CAN/BUS prevodník vs. RJ prevodovky

Príspevok od používateľa marell »

Zdravím, potrebujem pomoc. Montoval som do CL 600 r.v 2008, GSM - GPS alarm, pre získanie informácií zo zbernice som použil CAN BUS prevodník. Po niekoľkých dňoch mi zákazník volal, že pri štarte mu vypisuje chybu prevodovky. Bol s tým v servise, kde vymazali pamäť závad, ale sporadicky sa mu hláška objavovala. Poradil som mu nech skúsi odpojiť akumulátor, že sa možno zresetuje riadiačka. K tomu sa z časových dôvodov nedostal a s autom naďalej jazdil, až kým po dvoch týždňoch ako na potvoru mu automat prestal radiť 400 km od bydliska...
Po odťahu do servisu mu údajne zistili, že riadiaca jednotka prevodovky je KO, po výmene prevodovka radila, ale znova sa mu zobrazovala hláška - problem prevodovky. Technik tvrdil, že tam alarm nemôže byť dodatočne namontovaný, jednoducho sa nič nemôže pripojiť na zbernicu. Alarm bol na mieste pre istotu odpojený. Podotýkam, že zo zbernice prevodník iba čítal informácie, bez zapisovania - toho som sa bál.
Moja otázka znie - je to možné, že riadiaca jednotka prevodovky sa porúčala po pripojení prevodníka na CAN?
Pripojenie bolo urobené korektne, podľa schém od viacerých výrobcov alarmov, dokonca aj CL- ko je v zozname vozidiel podporujúcich pripojenie prevodníka. Mercedes som nerobil prvýkrát, ale takýto problém som nikdy nemal, tak nechápem čo sa mohlo stať.
Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
M.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tak vymazali mu pamat zavad a znova sa mu to casom zacalo objavovat a ty si mu poradil nech odpoji baterku? hmmm :-\ Predpokladam ze ten prevodnik bol nejaky made in čajna kedze sa na mozne problemi s nim pytas nas a nie toho od koho tie vecicky beries
marell
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 18.05.2006 19:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marell »

Nič geniálnejšie ma v danej chvíli nenapadlo, preto ten pokus o odpojenie baterie. K tomu prevodníku, kupoval som ho vo firme, ktorá dodáva alarmy, zopár som ich namontoval a nikdy nebol problém.
marell
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 18.05.2006 19:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marell »

Naopak, stalo sa mi, že nefungoval iný prevodník, tak som použil ten istý ako v tomto prípade a všetko krásne fungovalo.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a preco to neries s nimi? Ci oni vedia o tom prd makovy a len to z tej chiny vo velkom vozia a predavaju? Toto nie je sranda podla mna ked ide o medveda a odchadzajuce RJ.
marell
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 18.05.2006 19:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marell »

Je to veľmi čerstvé, zajtra ich samozrejme budem kontaktovať, spolupracujem s nimi cca 18 rokov, zatiaľ bez problémov...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

podla mna to velmi cerstve nie je, vidim to tak na mesiac ze s tym bojujete. Samozrejme ze to konzultuj s nimi ci sa im nieco podobne uz nevyskytlo. Prajem vela stastia aby to nebolo v tom prevodniku a v tvojej robote lebo tiez som parkrat robil nejake auto a na druhy den mi volal chlap ze mu dobre ze koli mne pol auta odislo.
lowrider
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 23.06.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lowrider »

Chlape, pustil si sa do velkého auta. CL sú strašne nabité elektronikou a je tam vždy veľká pravdepodobnosť, že niečo "odíde". Najlepšie bude, keď prebereš technologický postup s firmou, od ktorej dané veci kupuješ. Tu drvivá väčšina ľudí v CL ani nesedela, takže Ti nebudú vedieť poradiť. Môže sa stať, že diel, ktorý si namontoval má výrobnú vadu sám o sebe a stačí ho vymeniť. Skús aj české MB fóra a snáď to dobre dopadne. Veľa šťasta.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vedieť poslať preč zákazku ktorá ťahá človeka na tenučký ľad je jedna z výsad skúsenosti.A toto je ultra tenký ľad a predpokladám čo bol asi dôvod že si ju prijal.
Zbernica nie je síce zázrak,ale ak v súvislosti s ňou urobíš niečo dobre,dostaneš max zaplatené,nič viac nič menej.Ak sa ľad preborí bol by si radšej,ak by si tých pár eurí vrátil majiteľovi a už ho nikdy nevidel.A ak je to ešte taký ten správny majiteľ,tak nevieš koniec patálií ani odhadnúť.Budem úprimný,mal si ho poslať do značkáča.Rokmi na to prídeš čomu sa na kilometre vyhnúť
marell
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 18.05.2006 19:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marell »

Zatiaľ ďakujem za odpovede, ešte ani jedno auto som zatial neposlal preč. Či už to bol Fiat 600, Ferrari, či kamion. Akosi som asi podcenil medveďa. Ale to akosi nemeckí inzinieri nevymysleli, alebo nedomysleli do konca, ked sa ta RJ nezablokuje, ale pre istotu sa rovno odpali.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ctí Ťa to,a ja som tiež hurá bral všetko na čom si vylámal každý zuby.Už ma to prešlo.lebo dnes sú to autá trochu inej ceny a majitelia ktorý ku nim patria sú tiež osobitná kapitola z ktorou sa dá rýchlo dostať do puškoprašného prostredia.Selekcia je najlepšia prevencia.
Dnes som pekne krásne zabalil späť zadok spínačky na Land Rovera čo si majitel kúpil lebo štartoval tlačítkom !!!
Otvorené...katastrofa,hore dole krížom krážom naťahané káble,pôvodné sú nahradené,vetvia sa kade tade bez ladu a skladu,...lutujem..štart bude naďalej tlačítkom,obe časti aj "zlá" aj nová sú v perfektnom stave plne funkčné,je záhada prečo si štart berie prúd z novo natiahnutej 15-ky.Ja som sa z koňom nezrazil,treba ísť tam kde to robili.
r-service
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 30.01.2007 15:18
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa r-service »

zdravim ta sorry nechcem predbiehat ale asi si to posral mam dost velke skusenosti s takymio vecmi ale asi sa priprav na nahradu skody je to sposobene neadekvatnym vyberom prevodniku a k chces napis sukromnu spravu co si tam presne montoval znacku a typ + strcny popis montaze opravoval som uz po vela ludoch podobne veci len kym neviem presne detaili tak nevie ale komunikujem len cez sukromne spravi nie na fore mozne ze odpali aj novu riadiacku tak uz nic nenapajat na zbernicu
jofozo
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 22.11.2007 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jofozo »

Aj ja pouzivam tieto canbusy do vsetkeho mozneho pre pripojenie k taxametru. Ale ani raz nebol problem ze by nieco odpalovalo. Je to len krabicka s procesorom co si berie z can signalu informaciu o rychlosti. Nie je zapojena do serie ale paralelne na zbernicu. Taktiez nie je mozne aby nieco preprogramovala alebo co. Ma to vlastny canbus driver v sebe a nezatazuje zbernicu nijako.

Jedine ze by ten kus bol vadny a sporadicky na zbernici nieco zmrvil, stiahol signal na zem alebo nieco take.

Inac ja to vzdy pripajam na napajanie zo spinacky. Aby pri kazdom zapnuti kluca sa tato krabicka resetla. Do Cl som to este nedaval, ale do Skovych bezne.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

marell..,vies dobre nemecky?
marell
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 18.05.2006 19:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marell »

Nemcina nie je moj oblubeny jazyk.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných