Mazivo v tripoidných kĺboch

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa Renova »

Ricardinho 83
To je výsostne odborná téma.takže ty tu nemáš vôbec čo pohladávať.
Vyhladaj si tému prisluchajúcu tvojmu intelektu a nesmrad tu.

Je v mojom komentári slovo ktorému si neporozumel ?
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

K tej odbornej teme sa tu vyjadril jediny odbornik - mhlavaty.

Zadávatel sa pyta na konkretne mazivo, staci mu to napisat a nezatazovat tu ludi tvojimi kecami, ktore nikomu nepomozu.

Aj minule som ti uz písal, daj meno a adresu tvojej firmy, ludia si uz vyberu ci k niekomu ako ty ist, alebo ta obist z daleka.

Ja som si isty, v ktorej skupine budem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mnoho mechanikov si myslí že tým že niečo z toho čo vedia pustia von sa pripravujú o zákazníkov.Najlepší to pritom bežne robia,vzájomne si pomáhajú a spoločne riešia ozaj tie najťažšie rébusy a na inej úrovni než tu.Pritom najlepšiemu je najväčší konkurent iný tiež výborný.Funguje to presne opačne a efekt je ako z hviezdičkami pri hoteloch.Nepomôžeš...ani tebe nik nepomôže.No ale vysvetľuj to tu.A spoluriešiť kopec problémov mimo vlastnej dielne je získavať x krát skúseností z riešeniami viac.Kde čo nájsť,kde stiahnuť,ako čo zmerať a ako vyhodnotiť ...pre klbko hadov čo tu denne operuje nikdy na tomto mieste nemá šancu.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa Renova »

Ricardinho 83....ty nie si normálny človeče.....čo najkôr si objendaj návštevu odborníka v nejakej psychiatrickej liečebni.............a to vo svojom vlastnom záujme !!!
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Renova, dik za radu, viac casu s tebou zabit nehodlam. V dalsej debate si sa opat ukazal :2f93:
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa peterson999 »

Renova napísal: 22.01.2022 09:47 Ricardinho 83....ty nie si normálny človeče.....čo najkôr si objendaj návštevu odborníka v nejakej psychiatrickej liečebni.............a to vo svojom vlastnom záujme !!!
Renova toto si malinko podla mna prehnal a za toto si podla mna uz zasluzis BAN ako sa patri.
Ricardino83 obcas lezie aj mne na nervy, ale to este neznamena ze mas pisat kto kde ma chodit a preco tu ma byt a nema byt na fore a este to okorenis psychiatrom. Ja osobne som v dostatocnom nadhlade a dokazem pochopit ze niekto ako ty takto zlyha. Ale ak uz zijes z prace ktpru robis, tak nie je velmi strategicke zo seba urobit ..... a ocakavat ze ta budu nasledne vyhladavat. Jasne pises ze ti ide len o prachy a bojis sa konkurencie. Potom neviem preco si na fore ? Ved za ten cas co si tu mozes robit ine veci a zarabat. Poradit nechces ani verejne, ako pise zadavatel ani SS nedostal cize je sanca ze ani sukromne mu neporadis...
Ten clovek ma Punto co zdaleka nie je asi tvoja cielova skupina.
Len pre zaujimavost konkurenciu mas vzdy a plati ze tam kde su peniaze sa postupne nahrnie konkurencia cize casom biznis dosiahne maximum a potom pada. Renovacie robia naviac v CZ aj PL a to na inej urovni ako je bezne v SR.
Je zas pravda ze este automechanici asi nemaju dostatocnu konkurenciu ked si za den vedia zarobit aj s marzou na dieloch cez 500 eur. Osobne si myslim ze skor tazia z nevedomosti obcana - zakaznika....
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa peterson999 »

Milan815 napísal: 21.01.2022 20:33 Toto fórum je neskutočná vec.....riešia sa tu niekedy neskutočne kktny...že aké mazivo..
Dostal si prikazom ze tu musis chodit ?
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
danopassat
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 02.07.2021 15:34
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa danopassat »

Tajomstvo a dobre strážené know-how striebrenkových renovačních repasov...
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa Renova »

Zadávatelovi som poslal odpoved v sukromnej správe !!!..
Ale ak je niekto Mongol tak to potom takto :
Хариултаа гэрээлэгч байгууллагад хувийн мессежээр явуулсан
lol :40bd:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa seven549 »

metamor napísal: 21.01.2022 15:16 Skor mi sedi do vonkajsieho homoklbu.
manzetu co si objednal je na vnutorny klb?ak ano nebudu manzety rovnake vnutorny a vonkajsi?

ja co som par krat nahanal take vnutorne klby malo kto to mal v ponuke.vonkajsich je ako maku ale vnutorne je luxus.

vzdy sa to dalo zohnal len ako cela kompletna polooska.preto aj to mazivo ti nesedi.

ja som to riesil tak ze som kupil nesahnutu poloosu na vrakovisku alebo aj taku co mala poskodeny vonkajsi klb.lebo tie vnutorne vzdy bol problem zohnat.
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa george2.5 »

Zdravím. Čo som si prečítal na zahraničných stránkach a fórach, tak je to tak ako páni mhlavaty, aj Renova písali. Iné mazivo je potrebné do vnútorného (tripoidného) kĺbu a iné do vonkajšieho kĺbu. Mazivo vo vnútornom je jemnejšie, skoro ako olej a vo vonkajšom je tuhšie.
Na fiat fóre som našiel napr. toto:
https://www.fiatforum.com/threads/tripo ... se.359297/

Jedná sa tam síce o Bravo II, ale si myslím, že by to malo byť rovnaké, trieda konzistencie NLGI 0 a tam uvedené spĺňa Tutela Star 700 tripod grease.
Overil by som to však v servisnom manuáli a ak to nie je pre FIAT tajomstvo, tak by som napísal e-mail s požiadavkou alebo priamo zavolal, navštívil predajcu a opýtal sa.
Na Mercedes-Benz W124 stále, čo som potreboval, čísla originálnych dielov, špecifikácie originálnych prevodových, motorových, hypoidných olejov a pod. nebol nikdy problém a pomohli v Motor-car Košice.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa peterson999 »

Renova napísal: 22.01.2022 13:18 Zadávatelovi som poslal odpoved v sukromnej správe !!!..
Ale ak je niekto Mongol tak to potom takto :
Хариултаа гэрээлэгч байгууллагад хувийн мессежээр явуулсан
lol :40bd:
Ked si urazal Rici83 tak som mal pochopenie lebo on pise tak trochu inak. Ale ze urazas zadavatela temy ze je Mongol tak tu uz neviem ci aj on ta vytaca... Mal by si sa obut do vsetkych rad radom a podla mna to ti prinesie tak vela zakaznikov ze budes najbohatsi na planete. Ked citam toto forum tak rozmyslam ci by nebolo lepsie byt Mongol a zit v Mongolsku... Slovenska natura ma nejako neberie a myslim si ze aj v Mongolsku maju forum na vyssej urovni. Velakrat sa hanbim ze som Slovak...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Petersson, mam pocit, ze sa mu tu uz venuje viac casu ako si zasluzi.

Prisla tema, na ktorej mohol ukazat co vie, trochu pomoct a vyuzit to aj na pozitivne zviditelnenie tak ako by to urobil kazdy aspoň trochu marketingovo rozmyslajuci clovek.

On to vyuzil ako sme videli, na co sa nim viac zaoberat
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa easyridersvk »

peterson999 napísal: 21.01.2022 21:31 Nesklamala tema - taka typicka slovenska:
Zadavatel nenapise ake auto.
-
toto je typicke celosvetove na volnych forach. v tomto nie sme o nic lepsi alebo horsi ako zvysok sveta :40bd:
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Mazivo v tripoidných kĺboch

Príspevok od používateľa Renova »

Fiat sa nemá čo vyjadrovať k mazivu na mazanie tripoidov v klboch ....na Fiatoch
....to je dobrá haluz...čo ?
Ale je to tak...on tie tripoidy nevyrába !
Jediný kto by sa k tomu mohol relevantne vyjadriť je ich výrobca,a tým je:

https://en-m-wikipedia-org.translate.go ... _tr_pto=sc

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných