Mazda 3 1.6 77kw 2005 - ťažký studený štart, trhanie motorom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Makross
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 23.10.2009 14:26
Bydlisko: SK, KE
Zdieľať na Facebook

Mazda 3 1.6 77kw 2005 - ťažký studený štart, trhanie motorom

Príspevok od používateľa Makross »

Zdravím Vás páni.
Mám nasledovný problém. Prednedávnom som kúpil Mazdu 3 1.6 benzín 77kw. Problém spočíva v tom že auto za studena veľmi ťažko štartuje. Dlho točí a mám pocit akoby nechcelo poriadne odpáliť, niekedy po štarte akoby nešlo na všetky valce, po chvíli sa to ustáli. Súvisí to aj s hladinou paliva v nádrži. Ak je plná, je to podstatne lepšie, odpáli v pohode, ale aj tak sa mi zdá, že štartuje dlhšie akoby malo. Za tepla je to OK. Má najazdené cca 70 tis (100% poctivé). Mám podozrenie, že sviečky sú tam ešte od výroby, tento týždeň pôjdu na výmenu spolu s olejom a všetkými filtrami. Môžu to spôsobovať zlé sviečky, alebo sa pripraviť na kúpu palivového čerpadla? Pri tých km mi je to nanajvýš divné. Môže to byť niečo iné? Škrtiaca klapka, snímač polohy vačkového hriadeľa? Sprievodným javom je ešte aj to, že auto počas jazdy jemne trhne raz za čas, nie je to nejaké extrémne cuknutie ale ja to cítim.
Chcem sa s Vami poradiť, lebo nepoznám vo svojom okolí mechanika, ktorému by som na 100% dôveroval a nechcem aby mi pomenil všetko čo ho napadne. Snažil som sa rozpísať problém najlepšie jak viem, v prípade nejakých otázok rád doplním.
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

lubos zimovcak-keby bola slaba baterka,tak neviem či by sa mu dalo dlhšie točiť tak ako píše. Baterka to určite neni. :4090:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

v prvom rade vymenit sviecky a ked to bude robid dalej, tak diagnostika....
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Riešil som podobný problém vtedy bola vadna váha vzduchu.Každopádne diagnostika.
Makross
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 23.10.2009 14:26
Bydlisko: SK, KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Makross »

Dík za odpovede, baterku nechám poriadne nabiť aby sme ju vylúčili...
Dnes mi to spravila aj za tepla... Motor postál max 20 minút, určite nevychladol a auto točilo točilo na prázdno... Možno na tretíkrát chytilo, ďalší štart absolútne bez problému na ťuk...
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných