Mazda 3 - osvetlenie palubnej dosky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

markus2853
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.05.2016 14:17
Zdieľať na Facebook

Mazda 3 - osvetlenie palubnej dosky

Príspevok od používateľa markus2853 »

Čaute potrebujem súrnu radu...je tu založená podobná téma ale nevystihuje môj problem...Takže mám mazdu 3 1.6i 77kw,vypadava mi osvetlenie palubnej dosky,niekedy ked naštartujem a zapnem svetla pekne sa rozsvieti a svieti celý čas a zas niekedy sa nerozsvieti vôbec,ked svieti tak ak zapnem predne hmlovky svietia aj tie ale ked nesvieti palubna doska nesvietia ani hmlovky...sem tam pomôže poklopkanie po poistkovej skrini,poistky som povyberal všetky,aj konektory,nastriekal kontakt sprej,ale vôbec to nezabralo,kabelaž pri poist.skini skontrolovaná,konektory pozatlačané správne,kolečko na nastavovanie jasu palub.dosky funguje správne (stmavím ju). Už i s tým neviem dať rady :(
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

To ze ti nesvieti palubna doska az taky extre problem nie je. Horsia je skutocnost ze ked nesvieti palubka tak ani vzadu ti nesvietia obrisove svetla tym padom ta v noci nik nevidi zozadu.
Problem je v poistkovej skrinke a treba vymenit jedno rele. Foto navod je ale na inom fore http://www.mazdaclub.cz/forum-tema/m3-b ... sage178261
Dufam ze pomoze.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
markus2853
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.05.2016 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markus2853 »

väčšinu tem mam prečitaných,rele cvaka normalne a mne narozdiel od zadavatela temy s linku svieti komplet zadne osvletlenie
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Keď je to ozaj tak, problém asi bude v regularore jasu ale je to 1 ku 400 relé co som vymenil
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ak nie je studeny spoj na regulatore jasu tak asi ostava odstrojit tachometer a trochu ho pohladkat kontakt sprejom alebo precistit konektor - mozno pomoze aj ked to nie je bezna vada toho auta - ktovie kto kedy a ako menil celne okno napr. ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak je dakde mechanicky studený spoj, vyklepané dakde na plošnom spoji tak tam asi sotva pomôže nejaký kontaktsprej. Treba len rozobrať a prezieť a po nájdení prespájkovať....ja viem hladať ihlu v kope sena- ale ak blbne len to svietenie budíkov tak by som hladal chybu len tam dnu ak je v poriadku napájanie a konektor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní