Mazda 3 - klepot nad 100 km/h

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mcurse
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.10.2013 21:27
Zdieľať na Facebook

Mazda 3 - klepot nad 100 km/h

Príspevok od používateľa mcurse »

Zdar.
Hladam orientacne odpoved na moj problem,ktory vznikol cca pred tyzdnom a pretrvava dodnes ( autoservis nie je aktualne pre mna moznost - zahranicie ) a pokial mozno,rad by som problem fixol s nejakym mechanikom v garazi.

K problemu..
Pri 100km/h zacina klepotanie v prednej casti motora,skor by som povedal strana vodica. Zvukovo je to velmi podobne ako ked sa koleso dostane na dialnici na bielu ciaru/pripadne panelova dialnica,len nasobne rychlejsie.

Problem je len nad 100 km/h + - 5 % .. ak spomalim pravidelne buchanie prestane, ak zrychlim nad rychlost, znova sa objavi.

Ziadne zname problemy pri zatacani,vytacani motora,chodenia cez retardery,nerovnosti ( nic nebucha,neklepe ). Nespozoroval som ziadne trhanie vozidla,dym, reakcie. Maximalne vytacanie kolies myslim ze tiez v pohode bez doporovneho zvuku. Volant je stabilny, kolesa boli vazene pred 1-2 mesiacmi.

Nejaky napad co by to mohlo byt ? Zacalo to z nicoho nic na dialnici pri dazdi a vetre. Plasty pod motorom tiez vyzeraju byt utiahnute a z auta nic netrci.

Auto Mazda 3, 2005, benzin.

Dik za tipy :)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pričinou klepania može byť vybitý tlmič pruženia....alebo nejaka uvolnena sučiastka v ňom..
mcurse
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.10.2013 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mcurse »

#laco1871
tlmic napriek tomu ze klepot je na uplne rovnej vozovke nad 100km ? je jedno ci idem rovno zatacam,ci cesta je asfalt,beton ci ma alebo nema nerovnosti ..

#lubos zimovcak
ked pojdem zajtra cez dialnicu vyskusam ist cez 130,viem len ze zvuk nie je nijakym sposobom agresivnejsi,mozno trocha viac pocut ale to je uz asi skor subjektivne, vtedy huci snad cele auto :D ...

neviem co je presne tapacir, no naslo mi to predosvsetkym dvere a strechu :) tak mozes mi to rposi mspecifikovat ?

inac ako vravim, nejde mi len do hlavy ze presne pri tejto rychlosti sa zacne problem prejavovat
jono333
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.10.2010 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jono333 »

Tapacir je calunenie dveri :-\
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Na vytocenej trojke a stvorke to nerobi? (Chod pi dialnici na trojke a stvorke )
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

pozri si spodny plast pod motorom ak je uvolneny pri nejakej rychlosti moze zacat vybrovat a mozes pocut nejake zvuky ,dalsia vec vyvazenie pneu aj to moze sposobit vybracie dat to skontrolovat ta ani v zahranici nezabije
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Taka primitivna vec, nechytil si do gumy nejaky poriadny srob ktory sa zvukovo moze prejavit prave pri tej stovke? Aj ked si myslim, ze keby si tam mal pichnutu skrutku, asi by si ju pocul klepkat stale...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

tiez by s zacal kolesom ci je dobre vyvazene a pod mohlo sa zavazie odlepit ale mozes mat daco v gume a potom ked bude na zdvihaku scekovat plasty okolo
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

V prvom rade si nenapísal, ako ti aj naznačil martin cichy, že či to robí pri určitých otáčkach motora, pretože píšeš len, že to robí pri cca 100 km /hod, to si zrejme išiel na 5 alebo 6 prevodovom stupni.
Skúsil si to napríklad aj na 3. alebo 4–ke ?
Ak to na 4-ke bude robiť pri nižšej rýchlosti, tak zdroj zvuku je v pohonnom mechanizme.
Lebo ak to robí na hocijakom prevodovom stupni pri rýchlosti od cca 100 km/hod, tak to zaručene bude aerodynamického pôvodu, tlmiče ani kolesá by som do toho neťahal, ale by som skontroloval spodok auta, ako radili lubos zimovcak a braga.
mcurse
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.10.2013 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mcurse »

Caute :)

Dlhsie som sa neozval,nakolko nebolo casu a bol som (ne)pracovne vytazeny. Chcel by som Vam podakovat za tipy. Musim konstatovat, ze podivne zvuky sa skoncili. Same od seba. Zo dna na den. Pravdepodobne slo "len" o spodok auta / plasty, mozno nieco z karoserie.
Aby som dokompletizoval, 100vku idem v 5tke.. skusal som aj vytocit motor takto v stvrke , a stale to tiahlo od tejto rychlosti.
Takze zatial mam pokoj a verim ze toto starsie auto uz nebudem musiet riesit, nakolko sa to financne ani neoplati ..
Este raz dik
Moonshine
Príspevky: 515
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Pamätám sa, keď nám raz na felde prejazdom cez nahromadený posyp zo zimy pri obrubníku nejakým zázrakom zaskočil zrejme malý kamienok/štrk asi niekde koleso, brzdovy kotúč, strmeň... neviem. Každopádne podobné zvuky so zvyšujúcou sa rýchlosťou a po cca 10km kamienok sám vystrelil a bolo ticho
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní