1 028 536
inzerátov
Pridať inzerát

Mazda 3 - hrkavy zvuk z motoroveho priestoru

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Mazda fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
dvema
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 05 máj 2017
Nabehané: 0 min
Predmet: Mazda 3 - hrkavy zvuk z motoroveho priestoru PríspevokZaslal: 24.09.2017 17:42   
Zdravim. Mam taku otazku..
Motor 2.3L DISI, 226 tisic km. Rozvody menene pri 185tisic, cize maju nabehane 40tisic cca. Okrem toho vsetko original.
Jedneho pekne dna som nastartoval po cca 25minutach parkovania po cca 1hod ceste na dialnici pri mojej beznej rychlosti (~100). Pri akceleracii, uplne normalnej, okolo 40kmh, som pocul hluk z priblizne pasazierovej strany motora, ako keby sa nieco o nieco drelo, zaseklo, ako keby ventilator ma v sebe listie, ale mozno som si to zle pamatal. Po cca 6sekundach to prestalo hlasnejsim, zaseknutim, trhnutim auta, ale vsetko pomerne jemne, nic brutalne. Auto dalej fungovalo OK, len uz ma pri chode hluk, ktory pripajam v podobe nahravky...
https://uloz.to/!XCOQjm7qM3JF/mazda-3-mps-hrkot-divny-zvuk-3gp
https://uloz.to/!6u2GGRooVQpw/studeny-start-3gp
prvy link je zial smartfonom pri zavretej kapote = nanic nahravka, no ku koncu je pocut vypnutie motoru, prosim o posudenie tiez.
druhy link je otvorena kapota, studeny start, otacky motor drzal tesne pod 1500, tam to pocut najlepsie, inak pocut aj pri IDLE a aj pri 2500, ale tam uz nie ,elbo motor sam o sebe je hlucnejsi, na zvuku motoru sa nic nemenilo, aspon nie podla mojho sluchu.
na plny plyn som nesiel, cize startu vykonu neviem posudit, v beznych otackach do 3000RPM ale ide vsetko OK.
a teraz, neviem ci je to napr alternator, co by bolo mega stastie, alebo prave rozvody. to by bol ale kruty rozvod. neviem ako sa mohol po len 40 tisic km pokazit, keby po 400 alebo 4 tisic, ale 40 tisic? no mozno zla montaz (chlapik ma vyborne referencie), alebo proste len unava materialu, vsetko je mozne.
napisal som mu mail, este sa neozval, zavolam mu ci dostal mail, zial je 300km daleko, nemozem tam ist naslep v tomto stave.
V original mazda servise nemaju cas najblizsie 2 tyzdne. musia to udajne rozobrat a pozriet fyzicky.
Inak spotreba, hladina oleja (zozralo max 5dc na poslednych 12t km), vsetko sa spravalo vzdy uplne OK. Rozvody boli menene z dovodu prevencie a nie ze by s nimi bolo zle, boli ale roztiahnute, uz neviem o kolko.
Skusal som pridrzat alternator, ci sa neuvolnil (youtube video), ale nic som nezistil. Niekto na youtube dokonca radi uplne odpojit alternator a ked sa zvuk nedeje, tak to bude najskor on, no toto som este neskusal.
V servise som objednany, no hladam aj iny sposob, ako zistit pricinu, nemam nahradne auto, s tymto uz riskovat jazdu nechcem, inak cca 150km som odvtedy musel prejst, opatrne, nic sa nedialo. Neviem ci som mal stastie, alebo je to "nezavazna porucha". Keby je to casovanie, alebo nieco, staci jeden zly pohyb a motoru je koniec, to by nechcel asi nikto, no neviem ake su rizika, ci vobec tych 300km k tomu servisakovi urobim, alebo dam odtiahnut... Obavam sa ze original mazda servis, ak to budu fakt rozvody, tak min 1500eur... mozno by mi henten uznal reklamaciu, vyzeral ferovo, no musim ho najskor kontaktovat...
No nic, pocul niekto nieco v tych nahravkach prosim? :)
VDAKA!
Citovať
dvema
Nová tvár - Trabanto (1)
PríspevokZaslal: 25.09.2017 10:24   
No trochu si odpoviem.
Pokial hypoteticky vylucim rozvody, a zameriam sa na klinovy remen, tak to moze byt bud ten alternator, alebo mozno klima, pripadne kladky..
Otazne je, ako to este viac zuzit.. Asi jedine ze by som zobral citlivy mikrofon, zapol na volnobeh (resp idealne keby niekto/nieco drzi otacky kde tu huci najviac - 1500) a zistil povod zvuku, ale to bude tazke..
Potom mozno tak, ze dat dole remen, nastartovat a pocuvat, pripadne rukami hybat jednotlive kladky, co to urobi..
Teraz ked si spomeniem, niekedy ked hybem kolesami naprazdno - parkovanie, tak poujem zvuk, mozno posilovac tam blbne na tom remeni. Alebo potom klima - ked sa zapne klima, KLIKNE to hlasnejsie, ale fakt neviem posudit nezaujato, ci to tak bolo vzdy, alebo posledny mesiac-dva. Klima ale funguje, myslim, ono pre istotu som ju vypol v tomto stave. No a alternator, to neviem este ako odskusat, ci je to on.
Aspon tolko som zatial zistil z googla alebo cez telefon...
Citovať
stratenyvosvete
Nová tvár - Trabanto (2)
Založený: 16 december 2015
PríspevokZaslal: 25.09.2017 17:17   
Čo si predstavuješ pod pojmom výmena rozvodov u tohto motora? Lebo pri tomto motore to obnáša výmenu samotnej reťaze, kladiek, napínakov ... a pod., je to zhruba cez 10 položiek. Ďalej, ak sa už riešil rozvod, vymedzovala sa aj vôľa ventilov ?

Plno informácii nájdeš na portály japonec.eu
Citovať
dvema
Nová tvár - Trabanto (1)
PríspevokZaslal: 26.09.2017 13:06   
Dik za reakciu, no bohuzial neviem, ci sa tam vymedzila aj vola, to sa musim spytat servisaka, ktory mi to menil, ktory ma ale vyborne referencie a verim mu, ze nesetril a urobil vsetko co mal v rozmedzi toho, co vyrobca pozaduje pri tych 180tisc KM.
Viem ze tam menil aj neico navyse, lebo nedrzalo to pokope, nejaka skrutka, hm, ale zla pamat a zial, fakturu som tak blbo niekam zalozil, ze neviem ju najst, tam je vsetko... Teraz matoho do konca roka ponah hlavu, takze to bude zaujimave, ci ma zoberie alebo nie... Najrasdej by som to zveril jemu z dovodu, ze uz na tom nieco robil.
A ano, myslel som retaz.. ale ci menil aj casovac, hm, no snad hej.. viem ze som plail cca 800-850eur, ono mal som tam aj bezny servis, ale to mohlo byt len 100e, cize zbytocne pisem... ked neviem presne..
Na tu volu vnetilov sa spytam... pozriem a ja na Japonca...
Citovať
1tomas1
Nová tvár - Trabanto (9)
Založený: 11 jún 2007
PríspevokZaslal: 01.10.2017 19:48   
800-850e je maaaaaaalo
Citovať
dvema
Nová tvár - Trabanto (1)
PríspevokZaslal: 01.10.2017 19:52   
A kolko je tak akurat ?
No v autorizovanom by to mohlo byt aj 1500...
Citovať
1tomas1
Nová tvár - Trabanto (9)
PríspevokZaslal: 01.10.2017 20:39   
okolo 600e stoji len variabilita, bez dph.
Citovať
dvema
Nová tvár - Trabanto (1)
PríspevokZaslal: 01.10.2017 20:53   
to je toto?
http://edgeautosport.com/mazda.....2006-2007/
alebo este nieco do toho?
Citovať
1tomas1
Nová tvár - Trabanto (9)
PríspevokZaslal: 01.10.2017 21:24   
Ano je to vsetko, len toto origo nebude za tu cenu, aj ked sa to tak tvari.
Citovať
dvema
Nová tvár - Trabanto (1)
PríspevokZaslal: 02.10.2017 05:47   
tak otazne je, ci je to lacna cina, alebo origo len bez logo mazdy... to uz netusim :)
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Mazda fórum