MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dannyd14
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 26.11.2021 09:31
Zdieľať na Facebook

MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa dannyd14 »

Dobrý deň, najazdených mám približne 115 000 km, auto sa kupovalo v r. 2016, keď malo 4 000 km, nikdy som nemal závažné problémy, ale až minulý rok som mal veľký problém, keď som bol na vyššie položenom mieste v horách, auto stálo asi 5 h, pršalo a potom nešlo naštartovať. Dal som to známemu do servisu, vraj išlo o spínaciu skrinku.
Hoci mi šlo auto naštartovať, tak sa mi stávalo dosť často, že keď som naštartoval, tak sa mi vypol motor a musel som odznovu štartovať. Na nejaký druhý alebo tretí pokus už auto fungovalo, ako má (rozsvietila sa mi kontrolka imobilizéra a auto napokon úspešne naštartovalo). Niekedy som točil kľúčom aj 5 minút, kým sa auto naštartovalo a fungovalo bez problémov.

Rok som to neriešil, lebo nejak často som auto nevyužíval a nikdy ma nenechalo počas jazdy v štichu, ale teraz, ako ho už využívam častejšie, tak mi začínalo robiť väčšie problémy. Naštartuje 3x, vypne motor, točím kľúčom a nič. Raz sa mi auto vyplo aj počas toho, ako som stál s naštartovaným motorom. Alebo mi nešlo naštartovať vôbec, tak som počkal 5 h asi a zrazu išlo naštartovať.
Kontrolka imobilizéra mi svieti, aj keď kľúč nie je v zapaľovačí. Všimol som si, že auto má najväčšie problémy v zime, cez leto tiež, ale nie až také, že mi auto naštartuje až po 5 hodinách.
Najprv som bol u známeho, ktorý mi na diagnostike nič nenašiel a ani nevedel povedať, o čo ide. V Mazde mi povedali, že môže ísť o spínaciu skrinku a alternátor. V druhom servise mi povedali, že alternátor a spínacia skrinka to nie je. V ďalšom zase kontrolovali aj palivové čerpadlo, najnovšie rozdeľovač. Pýtal som sa na imobilizér, ale vraj ten to nie je tiež. Už vyše 2 mesiace sa s tým trápim dokopy a stále príčina problému nebola odhalená. Batéria je iba rok stará a auto už som musel odtiahnuť do tohto posledného servisu, lebo nešlo už vôbec naštartovať.

Videá k tomu:

https://streamable.com/bjl491

https://streamable.com/mi94em


Mali ste niekto podobný problém?



Ďakujem za pomoc.
Naposledy upravil/-a dannyd14 v 15.01.2024 21:18, upravené celkom 1 krát.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

Podľa toho ako ti to blikne a zdochne na tom videu, tak je to imobilizér... a potom nejde naštartovať. Ako v servise vylúčili to, že to nie je imobilizérom? Skúsil si štartovať druhým kľúčom? Lebo to vyzerá, že nespoznáva tvoj kľúč. Skús ešte upresniť, že aká je to mazda, presne... potom sa dá nájsť či sa dá resetovať imobilizér.

skús tento link hodiť do prekladača, tam máš aj odpoveď

https://www.startmycar.com/mazda/626/gu ... eft-system
dannyd14
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 26.11.2021 09:31
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa dannyd14 »

tuninka napísal: 15.01.2024 17:14 Podľa toho ako ti to blikne a zdochne na tom videu, tak je to imobilizér... a potom nejde naštartovať. Ako v servise vylúčili to, že to nie je imobilizérom? Skúsil si štartovať druhým kľúčom? Lebo to vyzerá, že nespoznáva tvoj kľúč. Skús ešte upresniť, že aká je to mazda, presne... potom sa dá nájsť či sa dá resetovať imobilizér.

skús tento link hodiť do prekladača, tam máš aj odpoveď

https://www.startmycar.com/mazda/626/gu ... eft-system
Tak vraj ide o rozdeľovač, lebo auto ide a nezhasína motor, ale musia ho ešte zrepasovať. Už ani nesvietili žiadne kontrolky ani nič, ale uvidíme, nebol som tam osobne, tak som zvedavý. Len musím čakať týždeň, kým zrepasujú, lebo posielajú komponent na repasovanie do Čiech a asi to skôr nestihnú. Ale aj tak si chcem auto potom sám odskúšať poriadne, takže sa predčasne radovať nebudem. Čo sa týka imobilizéru, povedali mi, už si to presne nepamätám, že skúšali merať tlak alebo čo a zistili, že to nemôže byť imobilizér. Druhý kľúč, žiaľ, nemám k dispozícii, lebo som oň dávnejšie prišiel v dôsledku straty. Ďakujem za link.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

tak potom daj vedieť, že či to opravili.... a síce je to tvoja vec, ale čo spravíš ak stratíš aj ten jediný kľúč čo ti zostal? Treba si dať spraviť záložný, kým máš z čoho robiť kópiu, lebo takto to nie je až také ťažké len to stojí nejaké peniaze, ale stále 3x menej, ako to bude stáť, keď nebudeš mať nič, z čoho by to vedeli skopírovať :2f93:
dannyd14
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 26.11.2021 09:31
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa dannyd14 »

tuninka napísal: 15.01.2024 21:48 tak potom daj vedieť, že či to opravili.... a síce je to tvoja vec, ale čo spravíš ak stratíš aj ten jediný kľúč čo ti zostal? Treba si dať spraviť záložný, kým máš z čoho robiť kópiu, lebo takto to nie je až také ťažké len to stojí nejaké peniaze, ale stále 3x menej, ako to bude stáť, keď nebudeš mať nič, z čoho by to vedeli skopírovať :2f93:
Tak napokon to zrejme bude ten imo, lebo po rozdelovaci mi stale svieti kontrolka imobilizera a vypina mi motor po 2 s, ked nastartuje. Sice sa mi to podari nastartovat na x-ty pokus alebo niekedy na prvu supu, ale stale problemy pretrvavaju a uz som bezradny. Idem to riesit s nezavislym elektrikarom, ale vraj to cenovo vyjde na 230 € a dal mi termin az na buduci stvrtok (22. 2.), co sa mi zda dost neskoro.
Ked som obvolaval servisy, tak mi povedali, ze taketo stare aute neriesia a imo uz vonkoncom nie. V Mazde vraj treba ist na diagnostiku najprv a taketo zasahy neriesia, okrem toho maju obsadene terminy a ktovie, kolko by si zapytali. Ked som volal do jedneho servisu, tak mi len poradili, ze mozno by stacil vyrobit si nahradny kluc, v inom servise mi povedali, ze take nieco sa neda a mam si zohnat pristrojovu jednotku z vrakoviska prinajlepsom. Takze asi skusim toho elektrikara, ak nenajdem niekoho lepsieho, rychlejsieho. Cena mi az tak neprekaza, aj ked by som prijal, ak by to bolo menej, lebo ide predsa o starsi typ vozidla.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

daj si imobilizér odstaviť, o 20 ročné Demio sa už nemusíš báť, to už nikto kradnúť nebude
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa tatkotom »

No aby si sa nemýlil - fetky šlohnú aj také...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vďaka novému trestnému zákonu to už platiť nebude.Hoci len pre nové pneumatiky
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Podľa mňa, bude čoskoro novelizácia novely trestného zákona, kedy bude trestné obmedzovať práva zlodejov nejakými hlúpymi prekážkami typu imobilizér, páka na volant, nebodaj uzamknutie prevodovku, toto je zvlášť zákerné... :3c90:
Človek sa nadrie ako kôň, kým to odreže... :..:
dannyd14
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 26.11.2021 09:31
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa dannyd14 »

tuninka napísal: 12.02.2024 22:31 daj si imobilizér odstaviť, o 20 ročné Demio sa už nemusíš báť, to už nikto kradnúť nebude
Moje slova, o to sa vobec neobavam 😃.... Len dufam, ze mi to spravia odborne. Este skusim zajst do autosluzieb zistit, ci nie je chyba v kluci a spravit si nahradny.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ja by som vyskusal nahradny kluc.
Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

A ktorý, od domu? :::
dannyd14 napísal: 15.01.2024 21:18Druhý kľúč, žiaľ, nemám k dispozícii, lebo som oň dávnejšie prišiel v dôsledku straty.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

dannyd14 napísal: 13.02.2024 14:15 Este skusim zajst do autosluzieb zistit, ci nie je chyba v kluci a spravit si nahradny.
toto si mal spraviť ako prvé, možno by to bolo najrýchlejšie a najlacnejšie riešenie, treba si iba obvolať zopár kľúčových služieb, aby si bez behania zistil, že či taký kľúč vedia duplikovať a za koľko, to je prvé čo som vždy robil ak som kúpil auto s len jedným kľúčom.... v NR bol rozdiel medzi jednotlivými kľúčiarmi dosť veľký, na iné auto ma stál kľúč s imobilizérom a diaľkovým 50eur, to isté by som mal v autorizáku za 150eur a verím že ten kľúč by bol z toho istého zdroja. Ak by si mal druhý funkčný kľúč, ľahko by si zistil, že či to je vadným imo v kľúči, alebo vadným imo v aute.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA DEMIO 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Test kľúča a immo boxu sa malo robiť ako prvé . Vada immo chipu...po pravde sa mi to ešte nestalo ,stať sa určite môže. V mojom meste je mechanik čo sa primarne zameriava na mazdy
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: MAZDA 1.5 , 16 V , 2000 automat, benzín - štartovanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

cicmanec842 napísal: 13.02.2024 15:17 A ktorý, od domu? :::
dannyd14 napísal: 15.01.2024 21:18Druhý kľúč, žiaľ, nemám k dispozícii, lebo som oň dávnejšie prišiel v dôsledku straty.
Ano. Napriklad. Si taky sikovny. Ty musis mat mileniek. Este jednu zbalis a bude to prva.

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných