Mazda CX-7 2.3 DISI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stevino
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 24.12.2008 13:25
Zdieľať na Facebook

Mazda CX-7 2.3 DISI

Príspevok od používateľa stevino »

dobrý deň kolegovia,
zvažujem kúpu predmetného vozidla a zaujímali by ma Vaše skúsenosti, nakoľko nemám s Mazdou žiadne skúsenosti. Zaujíma ma hlavne poruchovosť tohto motora.
Rozhodujem sa ešte aj medzi Kiou Sportage. Samozrejme sa jedná o jazdené vozidlá.
Ďakujem za Vaše podnety.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

Takže mal som takéto mazdy dve. jedna šla preč pri 186 tis. km a druhá cca 175 tis.
Obidve motoricky tip top. Na obidvoch sa menila pôvodná spojka a predné kotúče, ktoré boli z výroby poddimenzované. Inak sa na autách menil len o lej a filtre, motor je pekne pružný, radosť jazdiť.
Dlhodobá spotreba cca. 10.9-11.1 podľa palubáku.
Na SUV výborné jazdné vlastnosti, v danej cenovej kategórii si myslím, že nemá konkurenciu.
pri kúpe teda poriadne skontrolovať spojku, či nie sú zvlnené kotúče, či nehučia ložiská a či necuká motor, nad 2500 otáčok musí motor masívne zrýchlovať aj na 6-ku pri plnom obsadení.
Ak nájdeš dobrý kúsok, tak určite neoľutuješ.
stevino
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 24.12.2008 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevino »

elaauto, dakujem za rozsiahlu odpoved.
spark
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03.08.2010 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spark »

Cau mal som taku mazdu od nova po 100000km a bez poruchy menil som za tu dobu len olej,filtre a brzdy
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2

spotreba bude skor okolo 12nast litrov...
stevino
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 24.12.2008 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevino »

o spotrebu mi nejde. skôr oželiem vyššiu spotrebu ako riešiť veci typu DPF, vstreky a tak. skor ma zaujíma spolahlivost motora, či má rozvod reťaz alebo remeň. pružnosť motora. proste celkový dojem z vozidla. zatiaľ som mal iba autá Audi.
CODE
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 18.12.2008 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CODE »

Mal som pred časom rovnaké auto.
Súhlasím úlne s elauato.
Poddimenzované kotúče,zvlnili sa.Inak motoricky bez najmenších problémov/ najazdil som na ňom cca 100 tis.km/
Spotreba priemer 10-11 litrov/100 km
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

sa mi páči, ako sa k spotrebe vyjadrujú ľudia, čo to auto nikdy nemali.
Spotreba 12 a viac litrov bude (počul som aj o 13-15), ak budeš jazdiť ako prasa.
Myslím, že aj žiak základnej školy si dokáže spočítať, koľko km dohromady som na tých dvoch kusoch spravil a na prvom bol priemer za celý ten čas 10,9 a na druhej 11,1.
A to som ten motor zvykol mimo mesta prevetrať, lebo si to priam pýta.
Čo sa týka tých zvlnených kotúčov, tak sa to týka iba origo, akonáhle som ich vymenil za napríklad ATE, tak držali ako na iných autách, teda absolútne štandardné kilometrové nábehy.
Na oboch boli pôvodné turbá, ale je pravda, že za studena som motory nevytáčal a po rýchlejšej diaľničnej jazde som dochladzoval, ale to beriem ako samozrejmosť. Obe mazdy dodnes jazdia u ďalších majiteľov.

Ešte dodám, že pri výbere treba byť opatrný, nakoľko sa predávajú cx7 v kadejakých podivných stavoch, pár som ich skúšal, keď brat a známi kupovali.
pavel.b1
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26.03.2009 18:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavel.b1 »

Vynikajúce auto aj jazdné vlastností na SUV.
Ak ti nevadí spotreba ktorá sá dá znížiť montážou LPG, kludne si ju kúp nebudeš ľutovať. Nevytáčať za studena a dochladzovať turbo po svižnej jazde ako už bolo spomenuté. Rozvod má reťaz.
Tu môžeš študovať o tomto aute http://www.cx7.cz/
moto20
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.04.2008 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moto20 »

mal som taku mazdu asi pol roka mala nabehanych 330 000 km ale uz tam bol druhy motor, predaval som ju s poctivymi km a potom som ju nasiel na nete na predaj so 160 000 :D no a k autu, je to celkom kvalitne auticko, pekny interier, kvalitne spracovany, aj ergonomia je na urovni, motor ide ako besny, mam aj video niekde v compe ako to zrychluje z 0 na 160... ale ta spotreba je trochu moc, neviem ako vela chces na tom jazdit, ale ja som mal pekne nervy vazne... potom som si povedal co je moc to je moc, lebo tam 100 eur prejazdis sakra rychlo :)
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Neake reálne skúsenosti montáže Lpg u tejto motorizacie???
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

spotreba je tam absolútne primeraná veľkosti auta a výkonu motora.
Nechápem ľudí, čo si myslia, že pomaly dvojtonové suv a 260 koňový motor bude jazdiť za 8? Však porovnateľné suv v diesle majú spotreby okolo 8-9 l.

Čo sa týka plynu v tomto motore, tak osobne by som to neriešil, jedná sa o priamy vstrek, čiže úspora bude len niekde na úrovni 25%, plus relatívne komplikovaný systém, čiže potenciálne problémy.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

a kde on píše o nejakej úspore?
Niektorí majú zjavne problém pochopiť písanému textu a vidia tam aj to čo tam nie je.
pavel.b1
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26.03.2009 18:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavel.b1 »

Mám ju v LPG asi rok, montovali my to u Hatiara. Zatiaľ žiadny problém olej menim zhruba po 13-14000 km
https://www.spritmonitor.de/en/detail/659704.html
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

ja hlavne nechápem ľudí, ktorí majú potrebu sa vyjadrovať k autám, ktoré nikdy nevlastnili, prípadne v nich ani poriadne nesedeli, hlavne ak sa zadávateľ témy pýta na konkrétne veci.

Samozrejme sú témy všeobecne platné celým spektrom vozidiel, tam absolútne rozumiem kecom o 5-6litroch nafty/100km a meditovaniu benzín vs. nafta atď atď.

Ale ak sa niekto pýta na konkrétny voz, konkrétnej motorizácie, tak sa myslím zhodneme, že ho zaujímajú konkrétne info o tom na čo sa pýta, hlavne od ľudí, čo majú reálne skúsenosti s daným autom. Takto sú všetky témy doslova "pozasierané" úplnými bludmi a človek sa dozvie trt makový, len preto, že pár jedincov má potrebu sa vyjadrovať absolútne ku všetkému.

Končím, aby som to tu ďalej ani ja "nezasieral" vecami čo sa netýkajú témy, keďže svoje skúsenosti v rozsahu cca. 350 tis. km s CX7 som už uviedol;-)

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných