Mazda CX-5 - zabezpečenie proti krádeži

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Mazda CX-5 - zabezpečenie proti krádeži

Príspevok od používateľa Danubit1 »

Kúpil som Mazdu CX5 a rád by som sa opýtal majiteľov tohoto auta, ako majú vyriešené zabezpečenie proti krádeži.
Viem, že sa mazdy "nekradnú", ale predsa toto nie je typická mazda a navyše som nútený parkovať na verejnom parkovisku v pohraničnej oblasti, kde je riziko krádeže vždy vyššie.
Chcel som si dať tajný vypínač, ale v servise ma odhovorili, že je tam toľko elektroniky, že to može dávať potom chybové hlásenia.
Moje otázky:
1. je imobilizér tohoto auta dostačujúci proti odcudzeniu ? Nevyznám sa v tom, tak neviem na akej je sofistikovanej úrovni.
2. ako máte zabezpečené toto konkrétne auto (otázka pre majiteľov)
3. máte niekto na tomto konkrétnom aute tajný vypínač ? Nie je s tým problém ?

(Prosím administrátorov nepresúvať túto tému alebo ju nechať aspoň 2 dni, kým mi na ňu odpovedia.)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja mám pocit, že už sme ti odpovedali dostatočne a stačí ti na to jedna téma!
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda CX5 - zabezpečenie proti krádeži

Príspevok od používateľa jarka1979 »

Prepáč že budem nezdvorilý,ale na kerú riť si kúpiš niečo, o čo sa potom trasieš ako osika??? Toto naozaj nepochopím.... Každé auto sa dá ukradnúť. Ak čakáš, že ti tu volakto dá 100% návod,ako kľudne spávať, tak na to zabudni. Viem že som ti nijako nepomohol ale nedalo mi...
Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Danubit1 »

Ad cicmanec:
práve som chcel odpovede od vlastníkov tohoto auta.
Tak snáť nejaký odpovie :-)
Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Danubit1 »

Jarka 1979:
netrasiem sa jako osika. Normálny dotaz ako si zabezpečiť auto hlavne od ľudí, ktorí vlastnia tento konkrétny model.
Ide mi o skúsenosti majiteľov.

Neviem prečo niektorí hneď odsudzujú slušný dotaz.
Auto mám dobře poistené, tak keď ho ukradnú, tak si kúpim nové :-)
Ale prečo by som ho nemal zabezpečiť proti krádeži ?
georgnr
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 28.09.2011 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa georgnr »

Všetky elektonicke a mechanicke zabezpečenia dokažu hravo prekonať max. do dvoch minut, je toho plny internet. Maš len dve možnosti ZEDER alebo VAM R1. Všetky kody či dialkoveho alebo aj samotny kluč dokažu načitať a dešifrovat za par sekund a s autom odidu do minuty. A mechanicke zabezpečenia? o tom je škoda pisať.
A kradnu sa aj mazdy, susedovi ukradli trojročnu mazdu6 asi pred pol rokom a mal tam nejaky construkt, alebo defend look.
Mne tiež ukradli oktavku zamknutu s defend lookom, načitali si kody dialkoveho a aj kluča a po načitani ma sledovali a do mesiaca bolo auto fuč, akurat tie špiny zlodejske si mysleli že ja o nich neviem, ale aj som sledoval ich, si myslia že sme všetci sprosty. škoda že mi policajti zakazali po nich strielať, bol by som im gule a riť rozstrielal aby takeho hazla jak je on sam nikdy už nespravil.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Danubit1 napísal:Jarka 1979:
netrasiem sa jako osika. Normálny dotaz ako si zabezpečiť auto hlavne od ľudí, ktorí vlastnia tento konkrétny model.
Ide mi o skúsenosti majiteľov.

Neviem prečo niektorí hneď odsudzujú slušný dotaz.
Auto mám dobře poistené, tak keď ho ukradnú, tak si kúpim nové :-)
Ale prečo by som ho nemal zabezpečiť proti krádeži ?
:28b7: :40bd: :d :D

JEDNA TEMA O TOM ISTOM HADAM STACI!!!!! :41c2: :41c2: :41c2: :41c2:

PRECO TU MAM CITAT DUPLICITNU TEMU O TOM ISTOM??? :..: :..: ::: :::
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Mám pre teba jednoduchú pomoc. Daj si auto poistiť proti krádeži a v noci bez stresu spíš. Ja mám takto poistené auto a je v tom aj vandalizmus + živelná pohroma, platí to v celej Európe. Platím ročne 111 euro. Cena nového auta 23000e. Nie je v tom havarijné poistenie, len tá krádež, preto taká dobrá cena. :)
xsrvts
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2014 22:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsrvts »

georgnr napísal:Všetky elektonicke a mechanicke zabezpečenia dokažu hravo prekonať max. do dvoch minut, je toho plny internet. Maš len dve možnosti ZEDER alebo VAM R1.
VAM je velky zasah do elektriky auta, ktora ked sa pokazi tak chybu nenajde nikto...

a zeder nema vyznam (vid video) https://www.youtube.com/watch?v=dv7sqQbwmZM
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

najviac ma pobavila veta , toto nieje typická mazda :d :D
a čo je to typická škoda?
chcem ťa ubezpečiť že máš presne rovnaký krám ako my všetci.
čo sa týka toho zederu, áno dá sa otvoriť všetko.ale iné je to mať na stole s okuknutým kľúčom a iné v aute s neznámym kľúčom.
Naposledy upravil/-a pedro727 v 16.03.2016 21:06, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nedával by som nič, ked tak maximálne pripoistil
norino1
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 24.02.2008 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa norino1 »

Zasa dookola to isté...aký je rozdiel medzi zabezpečením CX-5 a ostatných xy áut? Odpoved: žiadny. Princíp a produkty sú stále tie isté. Ak chceš seriozne zabepečenie proti naštartovaniu(neriešme teraz odťah), tak jednoznačen VAM R1. Tam máš istotu, že po vlastnej osi to auto neodíde. A s tými problémami s elektrikou, čo tu niekto vyššie spomínal, by som poprosil konkrétne skúsenosti....inak to beriem ako výmysel a nezmysel.
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

ešte máš jednu možnosť skrytý vypínač na čerpadlo.
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
georgnr
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 28.09.2011 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa georgnr »

Vam R1 je velky zasah do elektroniky ale aspon ti ho neukradnu, a pokial sa ti niečo pokazi tak oni nesu zotpovednosť a preberaju zaruku. Ta poistka je sice tiež dobra vec ale nemysli si že ked ti auto ukradnu tak na druhy den ti poisťovňa vycaluje 23000€, z poisťovni idu ťažko peniaze von ked maju platit a ešte takuto sumu.
Teraz ma napadlo že 23000€ za novu mazdu CX-5, to je dobra cena.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozoD. »

xsrvts napísal:
georgnr napísal:Všetky elektonicke a mechanicke zabezpečenia dokažu hravo prekonať max. do dvoch minut, je toho plny internet. Maš len dve možnosti ZEDER alebo VAM R1.
VAM je velky zasah do elektriky auta, ktora ked sa pokazi tak chybu nenajde nikto...

a zeder nema vyznam (vid video) https://www.youtube.com/watch?v=dv7sqQbwmZM


To video mi pride trosku smiesne. Realne mozno ano, ale nieco ine mat zamok doma na stole spolu s original klucom a ohybat si drotiky od rana do vecera, no nieco ine cudzi zamok, bez kluca, v cudzom aute, na parkovisku :)

Ukradnut sa da vsetko(bud po vlastnej osi, alebo odtiahnu/nalozia), tieto zabezpecovacky su ucinne tak pre zlodejov amaterov.
Ja to idem riesit vylucne riadnou poistkou a GAPkom.

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní