Mazda 6 2012 - DPF/výmena rozvodov

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rastik1988
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 22.11.2009 17:20
Zdieľať na Facebook

Mazda 6 2012 - DPF/výmena rozvodov

Príspevok od používateľa rastik1988 »

Dobrý večer,

takže mám Mazdu 6 2012 ročník výroby 2,2 diesel a 120 KW. 173 951 km. Premeškal som výmenu oleju a rozblikala sa mi kontrolka DPF. Tak som vymenil olej, resetoval a kontrolka zhasla. Akonáhle som naštartoval tak bliká zasa a tak som zistil, že to znamená, že je voľná rozvodová reťaz. Rozvodová sada sa dá kúpiť len originál za cca 900 €ur. Ako zistím či je naozaj voľná ? Má to vydávať nejakých chchrlot ? Alebo nie je také súrne to meniť ? Čo, čo ? Sám to vymeniť nezvládnem a dávať 1600 €ur v Mazde za výmenu rozvodov sa mi zrovna nechce :(
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Neviem ako si zistil ze je volna retaz.Ale ak je posun zubov vacky oproti kluke v rozmedzi RJ tak isto je to v pohode.Chrapot by asi bol ak by to bolo daleko vyssi pocet.Chcelo by to naozaj vyskusat napnutie retaze pripadne merat tlak oleja ak je napinak ovladany tlakom.Kludne moze byt ze aj senzor na vacke zle rata a vyhadzuje toto.
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

toto mam najradsej, ludia si pokupuju drahe auta a ked treba dat 1500e do servisu tak uz spekuluju a to su len rozvody, ked pojde spojka, dpf, vstreky? tam co vymyslis? casy kedy retaze nieco vydrzali a boli lacne su davno PREČ
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

173 t by bol na rozvody pekny vysledok, opytajte sa mhlavateho ako mozu vyzerat retazove rozvody na benzinovom japoncovi po 100 t lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Giginko1
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 18.10.2011 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Giginko1 »

Hodnotu retaze zistis cez diagnostiku. Nad 10.45 su rozvody na vymenu. Btw ako si resetoval interval? V menu, alebo cez diagnostiku? Lebo ja si mozem na CX7 nastavit interval cez palubny pocitac, ale je to skor informativne. Reset sa musi vykonat cez diagnostiku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Japonci sa v európe velmi zmenili,to už nie je tá technika plná rozumu,ale špekulatívne komplikovanie všetkého do radu aby rástli servisné časy a výroba potrebných dielov. Inak by nikdy nemohlo vzniknúť niečo tak úbohé.Keby išlo iba o tie rozvody,ale práca je nenormálneho rozsahu,v autorizáku ich prekvapilo že som nevybral agregát lebo odtrhnúť lepenie olejovej vane je na hrane možného a silne koleduje o jej poškodenie,čo by som samozrejme cvakal sám.Sekundu v živote nechcem také vlastniť.Mladučké auto ale skrutky už tak zakorodované že sa trhajú,kopec práce (času) sa minie na také podružné práce a na demontáže spústy vecí začínajúc nárazníkom,reflektorom a končiac výfukom.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Aha a ja by som zase nechcel tie nemecke herky ani zadara... Svet je farebny nastastie.... Ale nebadam hufy exmajitelov japoncikov postavat pre VW salonmi...
rastik1988
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 22.11.2009 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik1988 »

Resetovali mi to diagnostikoiu, aj to prestalo blikat ale akonahle sa nastartovalo, tak zas. A nieco tam potom vypisovalo aj so snimacom vackoveho hriadela, niekto to tu spominal...Mohol napriklaf odist len ten snimac?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

hjundai....Kup si čo chceš,aj si uži všetky benefity čo z toho pramenia.Môjmu lekárovi som teraz menil predné ramená komplet prvý raz (315 tis km) a rozvody (tretie v poradí) ešte vždy nedosiahol z tými troma celkovú cenu tých jediných retiazkových na Micre,a to stojí Audi proti Micre.Pokojne si kúp čo chceš,nech dobre slúži až kým neskoroduje.Mám čerstvo robený blockmap meraných hodnôt,môžem ho zavesiť,je to stále nové auto (v hodnotách).Tebe nič nebráni sa zariadiť podľa svojho ak vidíš veci inak,pátrať po exmajiteľoch nebudem,každý si je strojcom svojho štastíčka a nijako inak to nemá byť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

teraz som niekde cital ako sa meni v case strukturalna pevnost z ohladom na havariu u 10 rocneho vozu...vzorka bola 10 rocny golf 5 a mazda 6...kde golf bol len o cosi horsi ako fungl novy z fabriky, tak mazda padla o 20% :41c2: , takze neni to len opticka vada ta rakovina na japoncoch...

crash testy sa robil ako pred 10 rokmi a porovnavali navzajom vtedy a teraz namerane, nie voci sucasnym normam
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Golf 5 už vtedy zaviedol švové zváranie častí karosérie,čo dáva celému skeletu úplne inú pevnosť než bodové zváranie kde sú časti spojené bodmi v 3 cm vzdialenostiach u japonca.O hrdzavení sa radšej nebavme
Ak niekto chce aby som mu zobral posledné ilúzie o japoncoch,môžem mu nafotiť vnútorné dutiny rozrezanej Hondy CR-V cca 8 ročné,to sa vyrába z nejakého čínskeho plechu to pekný pohlad teda nie je.Samozrejme že korózia rapídne mení správanie vecí pri deformáciách.Nemec a japonec sa zrovnávať dá až od určitých modelov vyžšie,tam určite taká tá klasika čo tu pobehuje nepatrí
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ved aj tie rozvody na mikre tak vypadali, 100t alias dozivotne lol , asi mas pravdu, naco ich menit, ked mozme kupit dalsie auto :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Resetovali Ti tou diagnostikou co? Poruchu zapisanu v riadicej jednotke alebo servisny interval vymeny oleja?Robil to autorizak alebo nejaky autoservis?
cardude
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 23.07.2007 17:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cardude »

nebudete to mat dobre zresetovane, to je cele, chodte za niekym, co pozna mazdu
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

mhlavaty napísal:hjundai....Kup si čo chceš,aj si uži všetky benefity čo z toho pramenia.Môjmu lekárovi som teraz menil predné ramená komplet prvý raz (315 tis km) a rozvody (tretie v poradí) ešte vždy nedosiahol z tými troma celkovú cenu tých jediných retiazkových na Micre,a to stojí Audi proti Micre.Pokojne si kúp čo chceš,nech dobre slúži až kým neskoroduje.Mám čerstvo robený blockmap meraných hodnôt,môžem ho zavesiť,je to stále nové auto (v hodnotách).Tebe nič nebráni sa zariadiť podľa svojho ak vidíš veci inak,pátrať po exmajiteľoch nebudem,každý si je strojcom svojho štastíčka a nijako inak to nemá byť
Rozvody na audi stoja komplet 30€?

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: david14, MaTToS, tatkotom a 75 neregistrovaných