Mazda 6 skyactiv 2.5

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nodopocutia
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 25.03.2012 17:20
Zdieľať na Facebook

Mazda 6 skyactiv 2.5

Príspevok od používateľa nodopocutia »

Zdravím odborníci. Nejako mi padla do oka mazda 6. Jazdím krátke trasy. Ako je na tom model mazda 6 RV. 2013? Rozmýšlam nad 2.5 benzínovým motorom s automatickou prevodovkou, ako sú na tom tieto vozy? Predovšetkým spoľahlivosť, komfort. Skúsenosti s motorom a hlavne s automatickou prevodovkou od mazdy. Ďakujem za zdielanie skúsenosti s týmito autami
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Poviem ti to takto. Mazda 6 mi nesmie prejst ani okolo baraku...
Urcite si v zivote nekupim Mazdu.
Ked riesia problem s motorom, pritom najdu iny problem, ktory je sposobeny jejich katastrofalnym zlyhanim uz v navrhu motora a neznaleho zakaznika nechaju zaplatit este aj nezmyselny preplach motora, aj ked dobre vedia, ze to nijak nepomoze, no a o 3 mesiace, ked motor klakne, tak zakaznikovy povedia, ze aj tak dobre, ze mu motor tak dlho vydrzal, no a kedze cena za opravu je enormna, tak jejich odporucanie je, aby to zakaznik ponukol do znameho autobazaru. Perfekne vsak? Auto za 34k €.
Apropo, ani benzin uz asi neni dobry od nich, staci pouzit google a pohladat problemy. Proste, supermoderne motorizacie...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To je myslím ten zásadný rozdiel benzín vs nafta...

O nafte som už počul toho habadej, ale o benzíne jedine v prvej generácii "Šestky" s 2.3i

Naftu si dnes kúpi ozaj len hazardér a to už ked môj brat chce prejsť na BA + LPG, že nafta sa furt serie...
nodopocutia
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 25.03.2012 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nodopocutia »

Neviem, nejako som sa nedopátral ku údajom resp skúsenosťami s týmto autom. Tak som sa obrátil tu.
Mám teraz superba 2 combi, ale chcelo by to zmenu, nakoľko už jazdím iba na krátke trasy tak automata a hlavne benzína.
Giginko1
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 18.10.2011 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Giginko1 »

www.japonec.eu
Tu najdes vsetko podstatne.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ta ja ti poradim ze ak mesto...kolony....automat tak jasne hybrid. Moj ma 5 rokov,152 000km a je tak akurat dobre zabehnuty.... Servisne naklady smiesne....spotreba v meste vyborna,spolahlivost prikladna.... Auris II v hsd.... Ale nebudes tak hogofogo....
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

prvý krát vidím takúto negatívnu skúsenosť na motory mazda. Doteraz som vždy počul len a len chválu na benzínové motory mazda.
S 2.5 skyactiv skúsenosť nemám, iba krátkodobú s 2.0 . Prejavom a spotrebou sa mi veľmi pozdával. Výkonu by mohlo byť trošku viac čiže 2.5 sa mi javí ako ideál.

Mastik vedel by si trošku rozviesť aké konštrukčné chyby majú tieto motory?

Mazda 6 je podľa mňa jedno z top áut v svojej triede
pjetro
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 08.01.2009 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pjetro »

Mastik sem motá informácie mimo témy , t.j.známe problémy s naftovým motorom SkyActive.

Otázka znela na benzín s automatom - vybral si dobre, ak sa ti páči, smelo do toho. Motor aj prevodovka sú OK.
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Tiež pozerám že mastik je asi trochu mimo motorizáciu. Zhrniem len to čo viem a s čím mám skúsenosti. V zásade sa dá povedať, že dieslové dvojlitre sú nešťastné od roku 2003 takmer po koniec výroby. Spôsobujú to blbé podložky pod vstrekmi, ale ak to poznáš, preventívne vymeníš, vyčistíš sací kôš a vozíš sa.

DvaDvojky diesel viem, že mali problém s vačkou, Mazda podcenila materiál alebo povrchovú úpravu a už to šlo... Toto sa ale upravilo v roku 2015 a myslím, že na modeloch do 2015 ich vymieňali.

Z benzínovej palety som mal "len" jednu 1,6ku rv myslím 2011, absolútne bez problémov, teda aspoň u mňa. Ešte stále mám jeden 2.0 liter 107kW, s nájazdom nejakých 160tkm, ak si dobre pamätám. Je to aj LPG (montované 2007) s primazávaním - Rovnako žiadny problém. Stále mám aj 2.0 liter 121 kW, rovnako s LPG ale vstrekovanie v kvapalnej fáze. Na LPG najazdené cca 60tkm a na benzín cca 15tkm. Ani s týmto nie je žiadny problém, je to RV 2013, takže 6ka pred FL.

Pokiaľ ide o 2,5ku, nikdy som ju nemal, ale ani by som sa jej nebál, rovanko by som sa nebál ani automatu, nakoľko je to hydromenič. Viac by som sa bál v meste koncernového DSG ako automatu od Mazdy.
jurco1990
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 16.01.2018 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurco1990 »

Mám doma Mazdu CX-5 2015 od novoty s motorom 2.5 benzín, auto je spolahlivé, žiadny problém spotreba príjemná do 7,8L vie si pekne potiahnuť keď potrebuješ zrýchliť a odmení ťa aj pekným zvukom
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

2,0 Skyactiv 88kw 3-ka(rada) sice len manual,ale-bez problemov!.Nie je to 2,5-ka automat,ale s benzinom urcite nic nepokazĂ­s.Ohladom toho automatu:menit v nom olej a veci k tomu danne podla planu vymeny!pouzit iba original olej stanoveny vyrobcom!ziadne alternativy!prevodovka sa ti zato odvdaci vysokou spolahlivostou. :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní