Mazda 6 MPS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal260 »

Petzi, ked mas chybu hladas riesenie. Ty by si co spravil?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 MPS

Príspevok od používateľa laco1871 »

michal260 napísal:Ahojte, kupil som nedavno MPSku zacalo trhat motorom diagnostika ukazuje prerusovany chod 2 valec. Nemate s tym niekto skusenost? Diky za odpovede.

Vymenil som sviecky, idem vymenit kable ku svieckam, Niekde som sa docital ze by to mohol byt nejaky konektor ku vstreku alebo vstrek
Kamarat takto kupil Chevrolet Cruze, tiež prerušovaný chod, tiež na druhom valci a pričina bola podpaleny vyf.ventil

riešenie : komplikovaná oprava...
michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal260 »

Chlapi, diky za tipy. Napisem dalsi postup a co to bolo za problem.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

On chce radu, co mu odstrani vynechavanie valca, cez internet, na aute nie “kultovom“, lepsie povedane, s motorizaciou, ktorej je ako safranu…
Pricin moze byt vela, a ked som pisal o svieckach, zostalo bez reakcie na ne, pritom prave sviecka vie hodne napovedat ktorym smerom sa uberat. Skoncili v kosi, teraz to je bez “ svedka“, vinnik sa bude hladat cez internet…
Mozno by stacilo natankovat poriadny benzin… To je tiez jedna z tych najlacnejsich rad…
tuninka
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

A čo takto pozrieť sa na indukčný modul, alebo indukčné cievky, neviem čo práve MPSka má.... to býva najčastejšia príčina takýchto problémov podľa zahraničných Mazda fór.
michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal260 »

mastik29 nechcem od teba aby si mi vyriesil problem cez net. Ale myslim, ze o tom je forum ze hladas informacie. Ako som napisal v uvode. Otazka bola ci s tym uz niekto nemal skusenost, aby som urychlil hladanie priciny, ked nevies pomoct, neviem preco sa nad tym vzrusujes a vobec ragujes. Sviecky boli v poriadku, ale ked uz boli vonku tak som tam dal rovno nove.
michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal260 »

Benzin davam len 100okt.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

stara sviecka ako vyzera podla toho poznat co tomu je.
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Tieto mazdy nebrat podla mna, to uz mozes rovno rx8. Pozeram inzeraty a su tu tri mpsky a dve pisane ako pojazdne alebo vhodne na nahradne diely, k jednej rovnaka ponukana hned na nahradme diely. Tretia po poriadnej porcii servisnych zasahov - hlava, turbo, ventily... Takze vizitka onicom. Vyzera to len na papieri dobre, ze vykon za malo penazi.
michal260
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.12.2016 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal260 »

Ano videl som ich, ale asi nenajdes auto co by nemalo chyby
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Nie nenajdes , kazde ma chybu ale auto co sa vyslovenie serie , jedno akej znacky si nezasluzi obhajobu...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

michal260
Ja sa nevzrusujem, ani omylom, tvoje auto mi je ukradnute, no ty tu vytvaras predsudky.
Na tych svieckach si trvam. V poriadku mohli byt, ale anomalie spalovania sa odrazia aj na tych svieckach. To ze tebe sa zdali byt v poriadku, neznamena nic...
A to ze podla nich sa da aspon nasmerovat, ci je problem so vzduchom, ci dodavkou paliva ti istotne je zbytocne pisat.
Takze vela stastia prajem, snad to bude daka prkotina za drobne.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

pidizvi napísal:Tieto mazdy nebrat podla mna, to uz mozes rovno rx8. Pozeram inzeraty a su tu tri mpsky a dve pisane ako pojazdne alebo vhodne na nahradne diely, k jednej rovnaka ponukana hned na nahradme diely. Tretia po poriadnej porcii servisnych zasahov - hlava, turbo, ventily... Takze vizitka onicom. Vyzera to len na papieri dobre, ze vykon za malo penazi.
- aha takže podľa inzerátov sa dá zhodnotiť model ako taký no to je myšlienka hodná zápisu... povedzme že slovenský trh je smiešny čo sa týka objemu a skladby, povedzme že tento model je "špecifický" a nekupujú si ho dôchodcovia a tatkovia ktorých mokrý sen je octavia tdi. Povedzme že majitelia ďalší v poradí vidia len "výkon" a ignorujú servis a tak tie autá po rokoch aj vyzerajú - ako všetky vyšťavené športové autá.
Takže mazdu by som nechal na pokoji, rovnako rx8 je famozne auto ale nie pre bežného Slováka ktorý rád vidí dymovú clonu v spätnom zrkadle.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

famozne ale skoda ze na kratke ture lol a to si uz nelenslovak potom rozmysli lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

snáď si to len kupil za veľmi výhodnú cenu...keby si si prečítal aspoň nejaké recenzie po nete na tie autá, tak by si na MPSko ihneď zabudol..tie MPS sú taký istý prúser ako mazda s wankelom rx8..
raritné auto, ktoré bude u hociktorého garážmajstra fakt sakra problém opraviť resp. hneď na úvod zistiť príčiny problému..asi ti nakoniec zostane len značkový servis kde si môžeš pripraviť stovky eur..
Ja osobne som bol tiež veľký "mazdista" mal som tú gulatú 626tku aj klenot Xedos 6..ale sorry kvalita oničom..na 626tke začal klepať motor-zdvihátka ventilov a oprava?iba smiešnych 42 000 korun.. :d :D a to poviem že v tej dobe kto zarobil 12-15 000 korun bol veľký king...

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných