Mazda 6 - klepanie a vibracie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petozilina11
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.06.2017 19:41
Zdieľať na Facebook

Mazda 6 - klepanie a vibracie

Príspevok od používateľa petozilina11 »

Zdravim vsetkych :)
Mam taky mensi(mozno vacsi) problem s mojou mazdicou.
Na volnobeh mi auto vibruje trasenie sa prenasa hlavne do volantu ktory skace hore-dole, staci vsak mierne pridat a vibracie zmiznu. A tak isto neviem ci to ma suvis ale dalsiu vec ktoru som spozoroval je ze ked sa rozbieham a ked prudsie brzdim pocujem buchnutie akoby sa o nieco niekam oprelo kovovy tupy raz. pocut to najviac pri rozbiehani a radeni z 1 do 2 potom uz menej a pri rychlostiach medzi 3-5 vobec zato pri prudsom brzdeni to urobi vzdy je jedno s akej rychlosti brzdim nevime to lepsie napisat ak bude treba hoc ake info rad doplnim
Nema na to vplyv ani teplota motora, ani prostredia vibruje klepe stale, rovnako na vibrovanie nema vplyv poloha spojkoveho pedalu.
Mazda 6 2004 2.0 DI 100kw RF5C najazdene 216 000
surovy1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.01.2015 07:55
Zdieľať na Facebook

,

Príspevok od používateľa surovy1 »

Môže to obiť aj dvojhmotový zotrvačník. Zkus vymáčknúť spojku ,malo by to asi prestať ,teda ak by to bol ten zotrvačník. Mne robilo podobné šramotenie na M6
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak je popis správny tak sa problém netýka dvojhmoty.Prenášate problémy jedného auta na druhé ako ľudia chrípku,ale to je tá najzradnejšia "metodika"
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tipujem silentblok najskorej
petozilina11
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.06.2017 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petozilina11 »

Popis je správny na vibrovanie ani zvuk auta nemá žiadny vplyv či je stlačený spojkovy pedál alebo nie. Ešte som vypozoroval jednu vec a to,že hlavne pri zaradenom 2.stupni, tam je to najcitelnejsie sa mi pri pridaní a ubrani plynu mierne posunie radiaca páka buď dopredu alebo dozadu(ale to môže byť normálne stretol som stým na viacerých autach).No najvýraznejšie je to buchnutie počuť pri brzdení a je jedno či je zaradená rýchlosť stlacena alebo nestlacena spojka .snad sa už niekto s niečím takým stretol a poradí zatiaľ ďakujem
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Presne tak!problemovou partou tu bude samotna prevodovka a rozpadavajuce sa lozisko na hriadeli.Uz ked sa ti posuva prevodova paka,prevodovka je na konci svojho zivota,cize radsej ho odstav ako keby ta mal niekde nechat!a zacni riesit rozborku(opravu) prevodovky.
petozilina11
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.06.2017 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petozilina11 »

EASY206 tak takuto odpoved je mozne teda nasjt jedine a len tu na tomto fore este ze tu je par ludi co sa niecomu aj rozumeju a aspon sa zasmeju ty prevodovka :D bol to silentblok uz je to vyriesene
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných