Mazda 6 - hladina oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s "nadbytkom" alebo "úbytkom oleja , problém odčítať mierku oleja

Príspevok od používateľa ivko1 »

skiman napísal: 19.11.2021 11:13 Dpf je vykuchane jasne
A to čo ťa napadlo také auto kúpiť?
Vieš čo je problém tých Mazda motorov? Že im pribúda olej, teda nie olej, ale nafta a potom to celé maže ako maže, ked máš v oleji liter nafty...
Čo ak je DPF vykuchané, ale ECU sa snaží vypalovať? Akurát to na budíkoch nevidíš, lebo zapatlal niekto kontrolku čiernym silikonom?

Vieš najlepšie riešenie je vrátiť všetko do pôvodného stavu, čo je často finančný nezmysel.
skiman
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 14.01.2014 20:12
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s "nadbytkom" alebo "úbytkom oleja , problém odčítať mierku oleja

Príspevok od používateľa skiman »

Kontrolka DPF mi pri spínaní zasvieti, potom zhasne. Takže to je podľa mňa OK. No je to moja chyba, že som nalial veľa oleja, nevedel som tú mierku odčítať no. Musím počkať do pondelka na servis, tak tam to porobia.

Inak majiteľ ma upozornil, že DPF tam není, nech nechodím do Rakúska.

Ale vravel, že cez emisie prešiel bez známostí, že už by sa nedalo ani prejsť so známosťou, keďže všade sú kamery. Ako je to možné?
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa achada »

To auto bolo ponukane v rubrike „Darujem za odvoz”? :41c2:
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

S 2007 prejdes v pohode emisnou.
Za príslušný bakšiš.
Už 2010..., nie.
No a k tým spoľahlivým motorom.
Keď lacný diesel, tak PSA a nebudeš nič riešiť na motore.
Toto je úplne smiešny nájazd.
Popravde, never tým km.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa autokomplet »

lubos zimovcak napísal: 19.11.2021 18:58 S 2007 prejdes v pohode emisnou.
Za príslušný bakšiš.
Už 2010..., nie.
No a k tým spoľahlivým motorom.
Keď lacný diesel, tak PSA a nebudeš nič riešiť na motore.
Toto je úplne smiešny nájazd.
Popravde, never tým km.
Tak majitelia tej tvojej PSA s motorom 1.6hdi / tdci 80kw by ti porozpravali ake super su tie motory....
Ale snad si myslel 2.0hdi - tie vydrzia o chvilku dlhsie :-)
Ak si myslel veterany 2.0hdi 66kw tak suhlasim s tebou ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa autokomplet »

Ja na tvojom mieste najprv poriadne vyskusam auto (najazdim aspon 1000 km) pocas ktorych SLEDUJEM ci mi olej pribuda alebo mizne, dam si pozriet stav CELEHO AUTA (myslim podvozok, tlmice, brzdy, pneumatiky, koroziu) dam sa previezt este profikovi (ten ti zisti ci konci spojka a dalsie vady).
No a ak NAHODOU obhliadka dopadne dobre (a auto urobi tych 1000 km bez problemov) tak az potom idem "investovat" do tohoto auta ktore pravdepodobne exmajitel koli niecomu predal. Asi to škubanie a kontrolka bude castejsie ...
Skratka nedaval by som do vraku ani nove rozvody ani cenu prac na motore.
Myslim ze s benzinovou 2.0i alebo aj 1.8i po roku 2006 (kedy uz nezerie olej) by si bol 100x spokojnejsi a ten rozdiel v spotrebe medzi 1 a 2 litrami na 100km budes nasobne viac tlacit do oprav tejto dieslovej rachotinky...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s "nadbytkom" alebo "úbytkom oleja , problém odčítať mierku oleja

Príspevok od používateľa jergusko »

skiman napísal: 19.11.2021 11:13 Dpf je vykuchane jasne
To si si teda fakt kúpil to najhoršie, čo si mohol.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa autokomplet »

... este dodam k tomu traseniu motora a kontrolke - to by ma trapilo 1000x viac ako to ci je olej nieco nad maximom. Mozno sa ti uz pridiera motor a ked do neho investujes tak ti prdne a zbytocna robota a diely. To trasenie asi nebude drobnost - nemyslis ? A kontrolka oleja - to ta netrapi ?
Nevadi aspon zarobia chlapci v servise...

To auto nema cenu, cize je na velke zvazenie do neho nieco vobec investovat...

Vypustil by som olej, nalial nejaky lacny za 20 eur a vyskusal by som co urobi motor. Mozno este dat dole vanu ak mas lacneho mechanika a zistit ci este funguje mazanie...
Nasledne by som jazdil a odmeral spotebu oleja, lebo ak žerie 1 liter na 200km tak s takym autom asi jazdit nebudes dlho....
Inak casto skoncili kluky koli podlozkam vstrekov ktore podfukovali a zakarbonovali motor, praskali obcas piesty, samozrejme vstreky ............
2007 cize 6kvalt RF7J aspon dvojhmoty neblbli tak skoro ako pri 5kvalte RF5C ...
Turba mali dost dlhu zivotnost.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Zase neplašte chalana :3020:, keď sú to fakt poctivé km, tak pri troche opatery a rozumu, nabeha ako nič dalsich 100-200.000 km.

Aj ked s tým dpf je fakt "super nápad"..

V Nemecku sú bežné herky s 400-500.000 km najazdom, nech sa pozrie na mazda fórum v CZ.

Neviem, prečo majú poniektori pocit, ze keď prečítajú nieco o aute, obyčajne to píše človek - novinár iba z POČUTIA, napr Vaculik, :40bd:,

Tak ma pocit, ze už auta dokonale pozná.

K tým 1,6 hdi, niekde na nete je Citroën Picasso, s vyše 650.000" km, vozí ľudí do zahraničia...

V pohode.
2.0 hdi, bez ad blue..., su od verzie 66kw, po 120kw, prakticky neznicitelne, až ich ma normálny človek.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš ja som verný francuzskej tradícii kúpil gazdinej 1,4HDI a je to taká kasička že až. za jeden rok umreté olejové čerpadlo, EGR, zlomené vahadlo ventilov, a vymenená RJ, To je len motor, okrem toho jej už dva x praskla predná struna a auto má cca 250t km. Takže je to kus od kusa a tu som na vine ja, lebo som špatne prečítal bývalého majitela. :4238: Pri mojom som sa nepomýlil a stará francúzska vražda servis nepozná a chodí skoro zadarmo. :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Osobne motor pod 2 litre neuznávam, v diesloch dupľom.
Ale keď už malý motor u Francúza, tak Asi tie 1,0 -1,4 benzín, staré 30 rokov, ešte z 205, 106-206...
Tie motory mala aj Slovenska pošta a vydržali ukrutne nezaobchadzanie.
Z nových motorov, nepoznám žiadne, blbovzdorne :41c2:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak bolo by blbé do aut velkosti C1,C2 dávať dvojlitre - tí krpci by padali na čumák. Ak benzín a 30 ročný tak jednoznačne 1.9 GTI.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Problém s "nadbytkom" alebo "úbytkom oleja , problém odčítať mierku oleja

Príspevok od používateľa dreeevo »

skiman napísal: 19.11.2021 16:29 Kontrolka DPF mi pri spínaní zasvieti, potom zhasne. Takže to je podľa mňa OK. No je to moja chyba, že som nalial veľa oleja, nevedel som tú mierku odčítať no. Musím počkať do pondelka na servis, tak tam to porobia.

Inak majiteľ ma upozornil, že DPF tam není, nech nechodím do Rakúska.

Ale vravel, že cez emisie prešiel bez známostí, že už by sa nedalo ani prejsť so známosťou, keďže všade sú kamery. Ako je to možné?
A k tomu Rakúsku, Nemecku atď si pridaj ešte Česko, lebo aj tam sa to už slušne rozbieha najmä Praha a okolie.
Ináč na EK vždy záleží od technika, bol som osobne pri prípade, kedy auto s Euro 4 prešlo EK aj s vykuchaným DPF filtrom ale daný technik sa rozumel veci a pri kontrole na jame sa majiteľa spýtal, kde má filter nakoľko vedel, že pri tomto type a motorizácií tam má byť a už bolo vymaľované. Auto letelo z STK ako teplý prd. :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nejedno auto urobí EK z vyprázneným filtrom ak je splnená podmienka že je motor po technickej stránke úplne ok.A tu je základný bod problému,pretože filtre sa likvidujú výhradne pri problémoch.Množstvo majiteľov ktorý podobný vykuchaný poklad kúpili a veselo do prvej emisky jazdili ani nevedeli že ho nemajú až do chvíle kedy dielňa do filtra pozrela kamerkou.
Po vyhodnotení situácie a nákladov si nechali motor zdiagnostikovať a urobiť a emisnú tak urobili legálne z hodnotami v norme.Asi jediná zákernosť DPF je v tom,že majiteľ nevie že motor produkuje problém a dozvie sa ho až kolapsom systému.Občas sa zadarí že už síce problém je,ale napr koncovka stále čistulinká.Tam je prakticky isté že sa systém podarí vrátiť plnohodnotne do života.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 6 - hladina oleja

Príspevok od používateľa ivko1 »

Navrhujem urobiť to čo napísal achada, vymeniť olej, naliat potrebné množstvo a sledovať stav.
Ak to nebude v poriadku tak dalšie riešenie navrhujem zapáliť, lebo to bude najlacnejšie.
Respektíve lacnejšie ako uvedenie do funkčného stavu.

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní