Mazda 6 1.8 or 2.0 prevažne do mesta ?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nejlo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.02.2016 14:01
Zdieľať na Facebook

Mazda 6 1.8 or 2.0 prevažne do mesta ?

Príspevok od používateľa nejlo »

zdravím vás. mám záujem si zakúpiť mazdu 6 v benzine prvej generácie.

moja otázka znie. rozhodujem sa medzi 1.8 a 2.0 benzín. čo má vetši zmysel ? aké máte slúsenosti majitelia týchto motorov ? čo sa týka spotreby oleja (spotrebného materialu: rozvody, atd) alebo tej samotnej spotreby.

prípadne navrhnite inú alternatívu.
nové auto momentálne nepotrebujem, deti nemám a za jazdenku som ochotný dať max do 5000eur aj z papiermi.

( reči typu kúp si fabiu 1.4 a podobne nezmysli nemajú význam, keď už to má mať spotrebu nech to ma aspon výkon .... )


ročne najadzím medzi 10000-15000 tisic km čo je dost málo a ešte teraz s dieslom 1.9tdi . jazda je po prahe, kto tam bol vie čo je to stáť v kolone aút. najme jadzím denne kvoli práci max do 60 km aj to podla situácie, niekedy len 20km !


za vaše tipy, rady a odpovede Vám vopred ĎAKUJEM ........
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

Ked vacsinou mesto, tak je to jedno, rozhoduj sa len podla stavu a výbavy.
blazen84
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.11.2011 08:24
Zdieľať na Facebook

Mazda 6 1,8i vs 2,0i ?

Príspevok od používateľa blazen84 »

Ahoj,
chcel by som sa ta spytat ako si dopadol s kupou auta, pripadne ci si sa dostal k nejakym nazorom (nechcem zakladat tu istu diskusiu znova).
Riesim tuto istu otazku s tym rozdielom ze by islo o auto pre 4clennu rodinu a r.v. 2010 a novsie, rozdiel v spotrebe medzi 1,8 a 2,0 neriesem.
nejlo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.02.2016 14:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nejlo »

Zdravim blazen84,

tak moje postrehy sú, že som nakoniec šiel do mazda 6 2.0 po facelifte 2007 ročník. Mam známeho ktorý má túto motorizáciu a nechal som si od neho poradiť. Zatial ju mám cca 2 mesiace ale som spokojný a je ešte priskoro hovoriť o závadách alebo neduhoch. Pokial maš rodinu tak by som tiež radšej šiel do 2.0 pretože velmi z 1.8 na benzíne neušetriš, možno tak cca 0,5 - 1l kde tento rozdiel nepočitiš ( mam to odskúšané). Ano 2.0 pokial budeš jazdiť len čisto mesto budeš musieť častejšie kontrolovať olej ako u 1.8 ale nie je to tragédia alebo na závadu, skor to dáva zmysel, kedže sú to kratke trasy po meste ( lepšie to je občas prevetrať po okrese) . Najmä pokial plánuješ naložiť rodinu a niekam si vyraziť tak ti výkon 1.8 nebude postačovať pretože ma malý krutiaci moment a budeš musieť nato šlapať každu chvílu. Na kludnu jazdu po meste ANO ale mimo nej napr. cestovanie po dialnici ti 6 prevodovi stupeň bude chýbať aj aj ten kruťák.

takže pokial sa stále rozhoduješ tak určite neváhaj a choď to mazdy alebo ešte lepšie toyoty. Majú síce svoju cenu ale sú to parádne spolahlivé auta :)

Snaď ti moja odpoveď pomohla.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní