Mazda 323F BJ - taha do prava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Skontrolujte brzdy. Odbrzduju dobre?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pomôže ti človek ktorý pracuje alebo pracoval na ravnacích stoliciach,lebo má predstavu o priestorovom usporiadaní.Tam ak sa karoserie polkujú či štvrtkujú,alebo narovnáva banán,tak sa nikdy nestane aby auto niekam ťahalo,a to ešte sa často poskladá na kadejakých nápravách či ramenách čo si gazda pozháňa. Chlapci na geometrii sú aký sú,musia mať všetko uvolnené namzané,pohnú to čo ide,čo som už ja do poriadku dal.Kde je stolica,sú meracie tyče od 50 cm do 41/2 metra,pripravky na možné aj nemožné,pretože u stolice sa používa 3 D priestor,stredová pozdlžna os a dve roviny priečne a výšková hladina.Ak už sa stalo že prišlo auto a Body dimension sa neanašiel plán,tak sa robilo na symetriu,zrkadlové miery.Auto nemôže ťahať ak má identické strany a nemá vadu brzd alebo pneumatík a vycentrované riadenie. Takže si nájdi nejakého monterkáša čo aj premýšla pri práci a má obyčajné manuálne meranie.

Ešte ma napadá jedna vec,bežne to robievali kedysi šuflikanti,prepilovali otvory aby sa dalo čosi posunúť ak nevydala "miera"
Postav auto na kvalitný asfalta presne obkesli štyri pneumatiky a vyznač stred osky čiarov dole ku tomu obdĺžniku.Daj auto preč a máš tam pozície kolies.v obdlžniku vyžnač stredy. A už iba centimeter a merať razvor,merať rozchod a krížom nech je rovnaké.Ak toto sedí,auto je nebúrané,geometricky presné,má cenu pomerať odklony.Auto na 100% rovinu ,vodováha k preumatike na zvislo,a merať medzeru,zbiehavosť odmerať - ludová tvorba
Sú to všetko úplne primitívne veci.iba sa nechce,akurát čučať do obrazoviek
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Žiaľ už dnes nie,stolice sú poodkladané,meranie aj náradie k nim taktiež,poisťovne dávajú poškrabané autá do totálky,dovoz búraných neexistuje,klampiarinu ťažšieho kalibru tu všetci čo sme to robili sme skončili.Dnes sa vymieňa každá blbinka,mladá generácia hádže bobka na problémovejšie veci.Fakt neviem len jediného,ten nerobí nikomu,len sebe také onakvejšie,neviem v tomto pomôcť,ale snáď ešte všetci nevykapali
jiros
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.11.2017 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jiros »

Martine,
Ak sa ti zohrieva brzdový kotúč, tak evidentne brzdy nie sú zcela v poriadku a môže to mať za následok, že auto bude ťahať na tú stranu, kde je sa hreje kotúč. Správnu funkčnosť brzd netreba podceňovať, to zohrievanie kolesu určite neprospieva a ak by si išiel na dlhšiu jazdu hruzí, že sa vznieti pneumatika a celé auto.
Pritom sa stačí s tými brzdami trocha pohrať, rozobrať, riadne vyčistiť lôžka doštičiek a hlavne rozhýbať prítlačný piest, ten môže byť pridretý. Potom sa nechce vracať a stále tlačí na doštičky, čím vzniká teplo. Samozreme aj doštičky trpia a rýchlo sa zničia.
Pochybujem, že to v servise spravil dobre, keď sa kotúč prehrieva.
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Brzdydaj spravit. Musia chodiť ľahko.

Tlmiče máš v poriadku?

Dnes som v meste pred sebou pozoroval auto, ktoré sa triaslo pri zabrzdeni a pohnuti. Odsúdené tlmiče spravia so stopou auta svoje.
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no ja by som skusil vymenit brzdovu hadicku moze byt zvnutra ucpana a ty menis vsetko us som mal par pripadov s hadickami lol
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

No jednoduche to je ake on pise repas strmenom pravdepodobne mysli vyci s tenie voditok piestiky isto nevyberal a nedaval nove gumicky
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

lakinooo napísal:Hm. Repas prednych strmenov je tak primitivny, ze tam snad ani nie co pokazit.
asi nechodis po servisoch - tam pokazia aj plechovy disk ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní