Mazda 323F BJ 2.0i - porucha kurenia, vysoka spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pajtyi
Príspevky: 412
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Zvysena spotreba moze byt ak ten termostat niekedy ostava otvoreny a motor bezi len vlazny.toto by vysvetlovalo aj to slabe kurenie.ale zas ked pises ze teplota je vzdy rovnaka tak by som skontroloval aj ci ti spravne ukazuje tu teplotu.ak aj termostat je dobry a aj teplotu spravne ukazuje tak by som skontroloval ci netlakuje hadice prasknute tesnenie alebo hlava a tak sa moze kurenie zavzdusnovat a haprovat.
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

Vody v chladici a vo vyrovnavacej nadrzke mas dost?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi neexistuj[ dva identicky sa správajúce systémy.Pri maličkom úniku spalín ktorý sa dostane do vodného obehu sa môže stať že sa vzduchový vankúš zbiera v niektorej dutine,alebo hadici,čo je vždy vrch kde nemá možnosť úniku do expanzky.Až sa vyzbiera a stúpne aj tlak väčšinou "odfúkne" expanzný ventil vzduch sa z komory premiestni do expanzky.A zase sa zbiera.Nikdy sa nedá vylúčiť spolupráca dvoch závad,a od toho momentu nič nemá logiku.Preto tu sa dá iba urobiť urobiteľné,čiže skontrolovať či sa vo vode nachádzajú molekuly CO (test na CO) či je expanzný ventil funkčný a tesný,či je termostat funkčný a sa aj plne zatvorí.Tieto tri veci musia byť úplne isté.Nepíšem štvrtú vec - kontrolu obehu (vrtulka vod.čerpadla) pretože bez obehu voda benzinového auta vyvrie do 5 km.
Pozor na japoncov,nepoužívajú expanzné nádobky ale atmosferické "odkladište" pre vodu.Sem je vyvedená hadica od exp.ventilu,ak vodu vytlačí tak si ju odloží,ak sa dostane v čase chladnutia do podtlaku,tak si ju nasaje späť.Nádobka nie je tlaková.Je to overený a dobre funkčný systém,iba je závislý na 100% stave exp.zátky chladiča.Tie sú na pomerne vys,tlak 1,28-1,30 bar-u čo je na ňom býva vyznačené,pokiaľ je orig
pajtyi
Príspevky: 412
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Pan Hlavaty ti napisal ako sa robi ten test.To doma neurobis ak nemas ktomu vybavenie.Ja som to tiez unho videl prvy krat ako sa to robi :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných