Mazda 323F 1.6ZM - kontrolka motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Mazda 323F 1.6ZM - kontrolka motora

Príspevok od používateľa patkan50 »

Zdravím všetkých,

vopred sa ospravedlňujem ak som založil zbytočnú tému ale potreboval by som pomoc. V servise mi momentálne už nevedia pomôcť.

Od svokra som kúpil Mazdu 323F (označenie motora 1.6ZM, rok výroby 2003, km: 135tisíc, momentálne má 150K).

Už od kúpy svietila na prístrojovke oranžová kontrolka motora. Auto bolo v servise a zistili chybu zadnej lambda sondy.

Po výmene lambda sondy, začala sonda komunikovať s diagnostikou (kontrolka už viac nesvietila).

No po cca dvoch dňoch kontrolka opäť začala svietiť. Auto fungovala normálne tak som to neriešil. Po cca pol roku auto začalo strácať výkon počas jazdy...mohol som držať plyn aj na podlahe ale auto vôbec nešlo..musel som vyradiť do neutrálu, pridať plyn na 6 tisic otáčiek na cca 5 sekúnd a následne auto išlo. Problém sa prejavoval každý deň 1-2krát.

Auto išlo opäť do servisu, zistili chybu štartovacej cievky, ktorú vymenili aj s kabelážou a dva mesiace bol pokoj. No teraz sa problém znovu opakuje, cca 1-3krát do týždňa. Diagnostika vykazuje chybu emisií, no nevedia čo môže byť zlé.

Samozrejme najlepšie by to bolo doviezť priamo do Mazdy ale ešte predtým ako to spravím by som sa chcel opýtať či niekoho nenapdá čo by to mohlo spôsobovať?

ďakujem moc

;-(
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Takto od PC dat rozumnú radu je trošku problém.
Mýli ma ta štartovacia cievka... nebola to náhodou zapaľovacia cievka?
Diagnostiku treba a podľa toho čo píšeš aj poriadneho mechanika, takže iná dielňa.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Lambda sonda č.2 je napajaná z vedenia na ktorom je aj palivové čerpadlo na ktorom by bolo dobre vymeniť filter
resp. po tolkych km vymeniť ho celé za nové,
prtože keď "auto straca vykon pri jazde" pričinou može byť zapchaté sitko v pal.čerpadle
patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patkan50 »

bjbbobek napísal:Takto od PC dat rozumnú radu je trošku problém.
Mýli ma ta štartovacia cievka... nebola to náhodou zapaľovacia cievka?
Diagnostiku treba a podľa toho čo píšeš aj poriadneho mechanika, takže iná dielňa.
ahoj, hej zapalovacia
ommko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 16.10.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ommko »

..mohol som držať plyn aj na podlahe ale auto vôbec nešlo..musel som vyradiť do neutrálu, pridať plyn na 6 tisic otáčiek na cca 5 sekúnd a následne auto išlo.
Na to si prisiel ako? Pokus omyl? Mna by to vobec nenapadlo takto riesit auto, ktore je v nuzaku. Asi som malo kreativny.

To auto potrebuje dobreho diagnostika a nie len mazaca chyb.
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

Neviem odkial si, ale v Piestanoch poznam jedneho fakt dobreho mazda mechanika.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Na tychto Mazdach odchadzali zapalovacie cievky pri cca 100-150.000km
Ak chces mat pokoj vymen vsetky a nielen po jednej ako to robi hlupa Slovač ci hlupy mechanik. Ak si takto na 3 valce pojazdis, odpalis katalyzator lebo v nom hori ten nezapaleny benzin vo valci a dohorieva v katalyzatore. Kat stoji trochu viac ako tie cievky a naviac ked ti odpali cievku niekde na dovolenke ...

Inak je viac typov motorov kde to odchadza a nielen Mazda. Logicky ak zhori jedna, o chvilu zhori aj druha. Tak je to so ziarovkami, svieckami, cievkami, vstrekmi ...
Menit VSETKY a za NOVE nieze ti napadne pchat pouzite. V Mazde budu drahe ale nahrady uz vela nestoja.
A aj keby to nebola tato zavada, ja by som to urobil ako prevenciu ako som pisal. Ktovie co ti tam dali kedze si pisal ze si uz nejaku menil. Pokial nebola dana nova tak by som nespekuloval.
Tie auta najazdili 500.000km a nic im okrem cievok nebolo. Samozrejme jazdou na 3 valce si podkuril lambdam aj katalyzatoru ale to je chyba uzivatela a nie auta ...
Niekto pisal nieco o benzinovom filtry a cerpadle - samozrejme mozes vymenit aj filter ale osobne nepoznam nikoho co by sa mu na Mazde upchal a tiez cerpadla neboli kazove.
Jaj este jedna choroba - praska hadica sania v casti kde je harmonika ale to tusim len na 1.5i 16V.
Ak menis olej a davas normalny tak to auto bude jazdit 20 rokov ak ti hrdza nebude vadit :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

treba odpojit kabel vstreku a nemusi horet benzin v kate
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Bajo
Polovica motoristov nevie ci je motor vpredu alebo vzadu a chces aby diagnostikovali ktory valec a nasledne ho odpojili :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Aj zle spalovanie (nefunkcna iskra=vela benzinu, obrovska spotreba oleja atd.) ti vyhodi kontrolku motora.
Nastastie japonci su inteligentni a po odstraneni zavady kontrolku vypne a nepotrebujes behat po servisoch.
Nie ako Vianocne stromceky na budikoch grupy a im podobni ...
Zhasne aj airbag, aj abs, aj lambda proste samoopravne RJ "zbadaju" ze je signal ok a nie je dovod svietit dalej.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kto nerozozna chod na 3 valce, nepatri za volant
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

No vidis, Bajo, to ako moj otec, ked sa stazoval ze sa mu zda, ze jeho Fabia ide len na 3 valce... no a s hrozou po par rokoch co ju mal zistil, ze to ma trojvalec....
patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patkan50 »

díky všetkým za odpovede

vopred sa ospravedlňujem ale v autách som úplna lama, ostáva mi toto fórum aspoň na určenie smeru kde pátrať po chybe.

auto určite nejde na tri valce, vozilo sa na ňom viac ľudí, auto ide dobre, ťahá ako má.

tento týždeň bolo auto v servise kvôli brzdám a nakoľko mal mechanik chviľu čas pripojil to na origoš diagnostiku. diagnostika teraz vykazuje chybu lambda sondy (tej druhej ako bola vymenená) a chybu katalizátora.

ja už fakt neviem, každý hovorí niečo iné, viem môže to byť spôsobené milion vecami..:/
patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patkan50 »

ešte dodatočné info: keď stojím na mieste na neutrál, tak padajú aj na 700m kolíše to hore dolu..je cítiť akokeby auto ide skapať ale neskape..

nedeje sa to ale vždy
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Treba najst skutocneho mechanika. Tento spravil co? Napojil diagnostiku a precital chyby a zrejme ti navrhol, ze by mohol vyskusat vymenit tu dalsiu lambdu a katalyzator...

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných