Mazda 323 F-BG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gugo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 13.01.2010 17:58
Zdieľať na Facebook

Mazda 323 F-BG

Príspevok od používateľa gugo »

Dobrý večer. Budem mať možnosť kúpiť Mazdu 323F-BG r.v.93 od môjho kolegu odchádzajúceho na dôchodok a po tomto konkrétnom som už dlhšie pokukoval keďže je zachovalé a kolega ho mal od nova a sám na ňom najazdil ccca 180 000km. Hladal som na SK ale takéto somna predaj nenajšiel takže akú realnu cca cenu majú takéto autá ako je to z prevádzkov.Auto plánujem používať ako druhé v rodine čiže občas do práce cca 5km a občas na relaxjazdu po okreskách poprípade ak vydrží tak pre syna keď bude začínať jazdiť ale to má ešte 2 roky čas.Poprosím o názor z reálnej skúsenosti. Dakujem.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

zalezi v akom je stave
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
gugo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 13.01.2010 17:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gugo »

No za 500 eur idem hneď zobrať ale pochybujem keďže sa o to príkladne staral 24 rokov a to je pán pedant a auto fakt zachovalé. Má to aspoň do budúcnosti šancu ako veterán keďže už teraz je ich ako šafránu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Skutočne to auto vyššiu hodnotu nemá - všeobecne. Otázka ale je nakolko si ho cení majitel. Čo mám odsledované na tomto portále sa napr. predáva Tipo z 1994 roku za dve tisíc ,alebo Toledo 1993 za 900 eur.Obe tieto autá sú v inzercii už viac ako 5 rokov a kedže som rýpal tak raz za čas zavolám a tvárim sa ako záujemca.
Takže ano jeden bazár a jeden súkromník tu predávajú svoje autá za nezmyselnú cenu už 5 rokov a nespustili ani cent.
P.S. - to Toledo je navyše ešte neprihlásené.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

To je tak, ak niektorí ľudia nevidia rozdiel medzi predávaním a predajom.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Stale sa zamyslam nad tym preco by niekto tuzil po tak starom nevynimocnom aute ktore je v dnesnej dobe nebezpecne hrdzave popri inych autach male nizke doslova smiesne... to nie je vysmech tych ,ktory ho msju uzivaju a sluzi im ale novym majtelom ze preco..
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

To ze niekto predava neznamena ze to niekto chce
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

To mas taku bublinu niekto opravi a predava biekto si mysli ze investuje kupuje v domnenize dobre preda a nakoniec po niekolkych cykloch sa strati generacia co snivali o takom nieco a bublina splasne
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trabant ani "kilečko" nestoja ešte vela ,ak samozrejme sa nedostanú do rúk priekupníkom. U nás v dedine je Trabantov asi 5 a všetko to majú mladučkí chalani, ktorí to berú ako koníčka.
Jednoduché staré nevýnimočné autá niektorí ludia hladajú pre ich spolahlivosť a výdrž. Teraz je na bazoši Citroen BX z roku 1985, ktorý s minimálnou starostlivosťou vydrží ešte ďalších 30 rokov. To sa jeho práve narodeným bratom už nikdy nepodarí. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo prečo potom R5 ,P205,BX,AX,P405 idú po 500evri?? Pri dvoch takýchto vozoch som sa primotal na stk a bola spravená poctivo bez švindlov. lol
BX je na bazoši jediná, videl som ju je v pohode a aj tak ju ujo nevie predať. lol Žeby sme už všetci boli zblbnutí crashtestami a rečami o morálnej zastaralosti? :40bd: :40bd:
Naposledy upravil/-a oco13 v 24.12.2017 16:06, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Nie nenadobudaju.... to si kde vu
Idel prizhnitych seriobo vyrabanych autachnadobudat cenu? Niktosa nechce viest v peugeote 205 za 14000e
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

oco13 napísal:Trabant ani "kilečko" nestoja ešte vela ,ak samozrejme sa nedostanú do rúk priekupníkom. U nás v dedine je Trabantov asi 5 a všetko to majú mladučkí chalani, ktorí to berú ako koníčka.
Jednoduché staré nevýnimočné autá niektorí ludia hladajú pre ich spolahlivosť a výdrž. Teraz je na bazoši Citroen BX z roku 1985, ktorý s minimálnou starostlivosťou vydrží ešte ďalších 30 rokov. To sa jeho práve narodeným bratom už nikdy nepodarí. lol
Presne tak - nedožijú. Preto držím pri živote 22 ročné Toledo a do zásoby si prerábam Feliciu. Tú som dostal od brata keď zadrel motor. Zatiaľ som do nej investoval cca 800 eur a ešte nekončím. Rátam že do nej vojde tak 1000 - 1200 €. Avšak všetko na nej nové + je to aj môj koníček, takže zabijem 2 muchy... Teda 3 keďže má aj ťažné zariadenie ktoré potrebujem.
K tomu autu zadávateľa: bral by som ho hoci aj za 1000. Ak je to skutočne starané auto, tak má tendenciu naválať kopec kilometrov s takmer žiadnymi opravami a keď tak lacnými...
Tie autá sú momentálne v "medzi" období keď nemajú žiadnu cenu hoci sú starané. Si vezmite napr 100-ku MB (alebo aj staršie) pred nedávnom to každý rozdal zadarmo, zato dnes už to začína naberať na cene a za 10 rokov hodnota zas porastie (bavíme sa samozrejme o serióznych staraných kusoch - žiadne deravé vraky)
Keby to spomínané Tipo počkalo takto ešte 10 rokov tak možno 2000 zato aj niekto utratí, teraz je to každopádne len sen... ale ten bazárnik sa asi riadi heslom: "každé zbožie má svojho kupca" a on sa možno aj niekde nájde človek čo hľadá presne toto. Kto čaká dočká sa :-)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gugo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 13.01.2010 17:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gugo »

Jednoducho to auto sa mi páči a uvedomujem si aj otázku bezpečnosti ale ako som písal bude to druhé auto takže skôr to beriem ako záľubu a na behanie po meste a okolí.Ak dohodneme na rozumnej cene tak to zoberiem a čas ukáže .Pekné vianoce všetkým.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Inak to nikdy nebude.Čoho je už iba konečný počet dochovaných kusov a aj z tých možno čo to ubudne,tomu bude cena vždy jedine stúpať.Ťiež som predal tri autá z dokonca predvojnové,lebo ma to zaťažovalo hlavne priestorovo.Už to nejde napraviť,ale vyčítam si stále.Takých tých klasikov (dnes majú cca 45-47 rokov) som mal neúrekom.Dokonca BMW 2000 Tii čo je dochovaných ozaj málo,ale už je to tak.Aj dnešné 25 ročné ešte reálne jazdiace budú mať cenu.Len vydržať,sú v obehu aj prekrásne kúsky s ktorými netreba nič iba ich strážiť.

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný