Mazda 3, CX3 - hdrza

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stig
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 02.01.2015 16:51
Zdieľať na Facebook

Mazda 3, CX3 - hdrza

Príspevok od používateľa stig »

Zdravím, chcem sa opýtať najma majitelov a ludi čo maju skusenosti s vyšie uvedenými autami ako su na tom s hrdzou. Plánujem kúpu čisto novej mazdy 3/CX3 tak chcem vedieť čo ma môže po kupe zastihnuť..

Dakujem za rady :3035:
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Spodok auta uz je osetreny protikoroznym nastrekom.Ide o to,ze v JPN vyrobia auto,ktore nasledne dodatocne v Europe(este pred predajom) osetria antikoroznym naterom.Na prvy pohlad to vyzera ako gumolak(cierna hmota) ktora po istych cca mesiacoch vytvrdne na podvozku vozidla.Po urcitych rokoch 5-6+... sa to zacne opadavat,cize ta ochrana tam nie je trvacna(osobne som to pocul od predajcu Mazda).Prahy su oplastovane,neviem ako su natom ci su chranene dostatocne tym plastom,no ak treba nieco osetrit skor by som sa zameral prave na tie prahy.Lak vozidla nic moc,kamienky ho obuchaju jedna radost(nejazdit za kamionmi a pod????).Urcite sem-tam neuskodi ak sa karoseria rucne navoskuje(aj 4x za 1 rok)prave pre pripad aby sa do buducna predchadzalo korozii
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

kolega to robil dakedy na žiguláku, keby som mu to povedal že je to stále IN tak by sa pobavil :d :D
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kupis si 3x litrovu tubu nejakeho preisvitneho {transparentny}vosku do dutin k tomu pistol za 12 euro s hadicou na konci je tryska kompresor dufam mas a ides.vsade to vystriekat do kazdej diery dvere zadne blatniky zdnu prahy nosniky aj napravy.vyrobkov je vsade dost vselijake oleje vosky.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Pre krista pana ,,, co ludi vedie stale k tomu kupit si chrumksjucu japonsku samohrajku v v roku 2018 je hrdza uplne out a ked to stale mazda nepochopila nema vobec co auta vyrabat...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mazda pochopila ako aj všetky automobilky , že je žiaduce aby auto vydržalo záruku. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

motoricky uz to tiez dotiahli na samotne dno, v automatoch hraju tiez prve husle, naspodu lol, ale japonec :2f93: , keby aspon tojotu, honda tiez bude mat chrontu chrumkavu ale motory za volaco stoja, aby nedoslo k omylu bavim sa o benaloch...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

keyness napísal:Pre krista pana ,,, co ludi vedie stale k tomu kupit si chrumksjucu japonsku samohrajku v v roku 2018 je hrdza uplne out a ked to stale mazda nepochopila nema vobec co auta vyrabat...
mýliš sa hrdza out nie je a nevyhýba sa ani takému Vw.O tom že kvalita modelu Passat 3C (B6) [rok výroby 2005-2012] je naprosto hrozná se lze dočíst vpodstatě v každém zde publikovaném článku. Kromě fatálních kontrukčních přešlapů a zcela nesmyslných technických řešení je i kvalita karosářského zpracování na nečekaně dost nízké úrovni.

Dřívější modely B5 (3B2, 3B5) a B5.5 (3BG) byly synonymem něměcké kvality a i kvalita povrchového zpracování karoserie byla na nevídané úrovni. I dnes již 15ti leté a starší vozy jsou často ve velmi zachovalém stavu, kdy je na první pohled problém najít místa, kde by byla rez a když už se najde, tak většinou okolo blatníků kde dochází k častému kontaktu odlítajícího štěrku od kol.

U modelu Passat 3C (B6) je situace jiná, horší. Již po 5-6 letech, lze najít na vozech místa kde začnou doslova bujet půchýře, které se následně odchlípnou od povrchu a odhalí se již zreznutý povrch karoserie.
RichardC1
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21.02.2008 08:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RichardC1 »

Videl som fotky 9 mesacnej CX3 ktora mala na podvozku uz dost vela povrchovej korozie. Ako pisal niekto hore, ak to naozaj chcete kupit tak hned po kupe znova osetrit a bude pokoj.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

pepo64 napísal:
keyness napísal:Pre krista pana ,,, co ludi vedie stale k tomu kupit si chrumksjucu japonsku samohrajku v v roku 2018 je hrdza uplne out a ked to stale mazda nepochopila nema vobec co auta vyrabat...
mýliš sa hrdza out nie je a nevyhýba sa ani takému Vw.O tom že kvalita modelu Passat 3C (B6) [rok výroby 2005-2012] je naprosto hrozná se lze dočíst vpodstatě v každém zde publikovaném článku. Kromě fatálních kontrukčních přešlapů a zcela nesmyslných technických řešení je i kvalita karosářského zpracování na nečekaně dost nízké úrovni.

Dřívější modely B5 (3B2, 3B5) a B5.5 (3BG) byly synonymem něměcké kvality a i kvalita povrchového zpracování karoserie byla na nevídané úrovni. I dnes již 15ti leté a starší vozy jsou často ve velmi zachovalém stavu, kdy je na první pohled problém najít místa, kde by byla rez a když už se najde, tak většinou okolo blatníků kde dochází k častému kontaktu odlítajícího štěrku od kol.

U modelu Passat 3C (B6) je situace jiná, horší. Již po 5-6 letech, lze najít na vozech místa kde začnou doslova bujet půchýře, které se následně odchlípnou od povrchu a odhalí se již zreznutý povrch karoserie.



Este som nevidel zhnitu b6-b7 a to maju niektore aj 13 rokov zato na jednu mazdu 6 zhnitu 2008 to ano sused taku ma , ale ved sak nech si kazdy robi ako vie ked si nirkyo nevazi svoje peniaze a bezpecnost , vixit sa na aute ktore je napadnute a oslabene hrdzou. A pre oponentov aj mercedes mal sede casy s hrdzou ale uz nema problem ale tito sikmaci to je strasne
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Ja to nechápem o chvilu je rok 2019 a my sa ideme baviť o hrdzi?to akože vážne???mazdy sú fajn autá ale sorry hrdza?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

jaké ale sorry hrdza? A rok 2019? :40bd: kde je oceľ je aj hrdza - taký je život lebo taká je chémia a fyzika. Nové mazdy sú tu tuším cca 7 rokov a žeby hnili na kolesách :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

najlepsia ochrana proti hrdze od vyroby bola v rokoch po tom ako to prislo do mody. potom sa hladala cesta ako usporit aj na tom. taze dnes je este aj pozink o polovicu tensi ako bol v rokoch okolo 2000 az 2007. :40bd: o farbe ani nehovorim.
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

Kolko si chces to auto nechat? 10 rokov ti to auto urcite vydrzi, ked nebudes jazdit v Rakusku, alebo ked nezacnu aj u nas pozivat ten sajrajt na poladovicu co tam.

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný