Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa hjundai »

jaká hlúposť - nemusíš mať odjazdené milion km na všetkých autách stačí mať správne informácie a to on má. Že ich nemáš ty to je tvoj problém, preto o Vaculíkovi už kde kto počul a o tebe ešte nikto.
A písať dnes o pár km skúsenosti s autom z roku 2002/3 - no tak to máš ohromnú skúsenosť relevantnú k dnešnej situácii... a ty ideš komentovať Vaculíka :o
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ty si ďalší obdivovateľ Vaculika?? :40bd:
Keby som počúval jeho BLUDY, tak si v živote nekúpim žiadne auto.

A teraz DAJ, kolko krát si bol u Vaculika, nech Ti OPRAVÍ auto, podľa svojich rád???

Či ani Ty nechápeš, že tu nejde o žiadne hodnotné informácie, ale o predajnosť tlače, o klikanost, o peniaze???

Bože, nerob zo seba naivného hlupáka.
Dík

A keď náhodou nechápeš význam čítaného textu, tak sa ospravedlňujem.
Za postihnutie nikto nemôže.
minac
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17.05.2010 13:34
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa minac »

Určite ide o predajnosť. Asi preto skončil časopis, v ktorom bol šéfredaktorom, lebo tam žiadna automobilka nechcela dať reklamu, že? :::

Nemusí byť automechanik ani najazdiť s každým autom milión km, aby mal vedomosti, tie sa dajú získať aj inak!
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Lubos, tiez si myslim, ze nemusus mat so vsetkym osobnu skusenost, aby si vedel hodnotit/kritizovat.

To je jak keby ti politik povedal, ze mas drzat hubu, lebo si este nikdy nebol sam zvoleny do parlamentu a pritom mozes byt napr. ekonomicky guru a mat vsetko v malicku. Vaculik je ok.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vaculík je v poriadku.Prv než niečo pustí von získa potrebné informácie,a získava ich nie od trollov ale ľudí z mäsa a kostí ktorý niečo v danom sektore vedia.Nemám pocit že niekedy dával myšlienky na vode.Že nie je mechanik je v poriadku,to nie sú ani špičkový ľudia vo vývoji.On vie potrebné informácie sústrediť do zrozumiteľného vyjadrenia
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Jasne... :40bd:
Takže, raz som sa ho pýtal na problém s 2,2 hdi...
Nepoviem, odpísal.
Poradil.
Totálnu chobotinu...
A to, že sa Vaculik opýta servisakov, čo sa najviac serriie, napíše to a potom to pomaly každý cituje ako mantru... ::: , to iba ukazuje na absenciu kritického myslenia.

Pokiaľ píše technické parametre a informácie, OK
Ale pokiaľ niekto bohorovne tvrdí, že.. "xxxxxx", je poruchou, pričom problém byva obyčajne úplne inde..., tak je to iba na úrovni bulváru.

Už sa konečne chápeme??
Ci si myslíte, že stačí vyhrať Dakar na simulátore a vyhráte aj reálne preteky??
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa oco13 »

Vaculík je bulvár, YouTube je bulvár. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, Ty si taky domáci kutil so strojmi :3035:

Dám konkrétny príklad zo života.

Na nakladači nám odišla druhá rýchlosť dozadu.
Prišiel servis, samozrejme, ani ŤUK, pozerali ako Cigáni do neba, škrabali sa za ušami, bol tesne po záruke, že sa s tým ešte nestretli...

Až naveľa z nich vypadlo, že to bude asi prístrojovkou, treba meniť.... Sakra, tuším cez 5.000 eur. Vraj niekde skrat.

Čo by takýto servis povedal napr pánovi Vaculikovi??
Ano, keď sa pokazí pojazd dozadu, ten rýchlejši..., treba sa pripraviť na drahú opravu.

A senzácia je na svete.

Ako to dopadlo?
Chlapi si popozerali návod na obsluhu stroja a už si nepamätám, kolko to stalo, či iba stačilo vyčistiť a niečo zapojiť, funguje to dodnes...

Ani servis to nevedel opraviť.
....

Podobne, keď odišiel joystick.
Neviem, či nie vyše 1.500 eur.
Samozrejme, iba objednat a vymeniť.
Oprava nemožná.
Opäť, čo povie servis Vaculikovi?? :40bd: :40bd:

Realita?
Chlap si zobral joystick domov, tam ho rozobral a dal novy čip. Neviem, či za 10-20 eur.
Asi takéto su "hodnotné informácie" zo servisov.

Hlavne tých oficiálnych.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Luoš...Už sa konečne chápeme??
Nie nechápeme,pretože sa bavíme a nie je jasné o čom.Kto posúdi nakoľko tresol ? Na základe čoho ? Toto je tienistá stránka debát,operuje sa nejasnostami,dokonca háda bez toho aby bola jasná podstata.A kedže ľudia často čítajú čo nik nenapísal a počujú čo nik nepovedal (samozrejme aj opačne) je to cesta debaty od nikiaľ nikam
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Píšem o tom, že sa NEDÁ a NESMIE generalizovat a paušalizovat žiadny motor, žiadne auto.

A opakovať do nemoty niektoré klišé, že "odchádza turbo, vstrekovače, spojka, vačka, egr,..."..jedno akej značky, je opakovaním hlúposti.
Nie múdrosti.
Lenže, rovnako ako v živote, 100x opakovana hlúposť sa začne považovať za pravdu.. Mm :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Luboš píšeš stále nekonkrétne námietky,je to písané proti osobe a v tom je problém.Píš konkrétne,kde čo ako a prečo nesedí,kde je zavádzanie a prečo je to inak.
Samozrejme sa môže Vaculík v niečom mýliť,aj on je človek.Ale ako to posúdiť bez vedomosti kde sa mýli a prečo ?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš napríklad nedá dopustiť na francuzske HDIčka - pre mňa je C2 1,4HDI auto, ktoré ma stálo za dva roky vlastníctva na servise viac ako 10 iných dohromady. Ak umrie na moj dvor HDI ani len nezaparkuje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ja som nikdy nič nenapísal o 1,4 hdi, lebo som ho nemal...
2.0 hdi ma zatiaľ nikdy nesklamalo.

Dokonca 2.0 hdi v 206 urobilo v Cechach vyse 1 mil km...

No a teraz si mi Oco pekne nahral:
Všade sa 1,4 hdi odporúča, že je to spoľahlive...

Teraz, čomu veriť?? :40bd:

Už sa dúfam chápeme.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa oco13 »

Aký je rozdiel medzi HDI ?? či je dvoj liter troj liter ?? 1,6 ??1,4 ??? je to stále francúz a výrobok tej istej fabriky. Alebo veríš tomu že 1.4 robil iný chlap za rysovacou doskou ako 2.0 ??? Lebo ja nie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

2.3disi sa nebudem hadat, mam doma 5 tychto motorov a viem svoje, odmietam sa tu bavit s laikom a uz vobec ked je tema 2.2d

Neviem kto pisal ze ma 250tkm na 2.2d, dobre by bolo aby uviedol KTORY 2.2d ma. Aky rok ake auto aky motor - R2AA ? Ked nahodou SHY tak ktory rok mas ?

Vaculik nie je automechanik, neodjazdil milion na kazdom aute a vsetci okrem Lubosa pochopili, ze nemusi byt ani mechanik ani odjazdit miliony km
Vaculik zbiera vedomosti najlepsich, pretavi ich do videa, prida srandu vysokeho levelu ktorej rozumie inteligent, chvilkami vidim ze je genialny az tak ze sa tak smiesne zamota a vtedy sa bavim najlepsie. On je vysoky level. Vie to podat zrozumitelne humorne a povie take vychytavky ktore ani clovek co tie auta pouziva nevie. Mam rad jeho styl a je mi uplne jedno co si kto o nom mysli. Netliacha sprostosti. Pozistuje si informacie a vo videu to bezne aj priznava, nehra sa na gurua. Bezny automechanik nema talent vystupovat vo videach a byt zaujimavy. Vaculik to vie. Preto ho sleduje kopec ludi. Keby bol dement a tliachal ani neviem kto je Vaculik. Peto z volant.tv sa snazi o napodobnenie Vaculika, ide mu to celkom dobre ale ked si mam vybrat medzi nimi, Vaculik je vacsia zabava a presnejsie info. Obaja su dobri akurat oslovuju inu skupinu.
Skusil som tu na fore prispievat informaciami ale zjavne je to chapane uplne inak.
Mam v plane zopar dalsich nepodarkov propagivat s cielom aby som varoval scitaneho cloveka a aby neslapol do hovna a ak uz slapol tak nech sracky nema po krk ale iba po clenky.
Tu sa dookola navazate do vsetkeho ale pointa vam uchadza. Chudak clovek co toto musi citat ked chce vediet nieco o vacke 2.2d.
Nevadi, iny kraj, iny mrav.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných