Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

Motor ta nezaujima, venujes sa inym znackam ale budes hrat mudrejsieho ako su ludia co riesia tento motor ... Prepac ale nedava mi to logiku.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Peterson :
Koľko km si urobil na HDI???

R E A L N E....
Nie vyčítane " múdra" z internetu?? :40bd:
Od roku 2000 mam už vyše 1 milióna km na hdi, z toho vyše 600.000 / skôr už 700/ s FAP - om, s 2-hmotou, čiže so všetkým, čo "zaručene odíde"...


Už chápeš, preco NEUZNÁVAM moto rozprávky??

Mimochodom, v piatok, počas dažďa, hustej premávky, vietor, som otočil vyše 250 km so spotrebou 3,8l, cca 3/5 po diaľnici.

103 kW, ktorý má spoľahlivé solenoidy, nie haklive piezzo.

Aj ked niektori mechanici - " servisaci tvrdia, že piezzo su lepšie, možno z technického hľadiska, z REÁLNEHO, je to shit.

Keďže servisaci nemajú čas veľa jazdiť, tiež nemajú odkiaľ čerpať skúsenosti
.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj ked niektori mechanici - " servisaci tvrdia, že piezzo su lepšie, možno z technického hľadiska, z REÁLNEHO, je to shit.

Piezo je neporovnateľne rýchlejšie,je možné ho počas jedného pracovného "otvorenia" vlastne niekolko násobne otvoriť a urobiť predvstrek ,hlavný vstrek aj dostrek,ale pokojne viac krát pokiaľ to motor práve potrebuje aj deväť krát (odpúštanie tlaku z rampy) a teda vie otvoriť vstrek že iba vypustí tlak pre zníženie v rampe ale nevstrekne.Tie menežmenty sa líšia v detailoch a výrobcov je viac.Požiadavky sú vesmírne,má to logicky dopad aj na väčšiu hustotu problému.No ale keď niekto chce smiešnu spotrebu,obrovský výkon a aby to nebol "traktor" pre jeho precitlivené uši a zhýčkanosť,je to o čo si ľudia koledovali.Do toho ešte eko stanovuje nesmierne tvrdé požiadavky a nutne sa to musí dostať tam kam sa aj dostalo.Že má vesmírnu techniku opravovať chalan z učňovkou,tak a prečo nie.Že výrobca vidí že to takto nepôjde,tak zavádza diagnostiku do on line priestoru,nech je sranda.Tí čo niečo v hlave majú si prístup vybavia a abytok aspoň nebude kur..ť autá a brať zákazníkov z autorizovanej siete.Vykoledovali si to ľudia svojou hlúpostou,nakoniec ako vo všetkom zlom to niekde začína a niečím končí.Prospech ani spokojnosť to nebude (nakoniec)
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Piezzo sú technicky vymakané.
Uznávam.
Ale v PRAXI sú lepšie solenoidy.
Dokonca sa aj niektoré značky, čo predtým používali Piezzo, vrátili k solenoidom.

Tuším aj bmw. Je to rovnaké ako commonrail v nákladných autách, či euro 6 oproti starým 2-5...

Technika vymakana, len čo z toho, že sa serinka...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

Lubos kolko krat ti treba vysvetlit ze sa nebudem bavit s tebou ked vidim ze si nechapavy ?
Ked ti 5 ludi napisalo ze najazd na aute nema nic spolocne so skusenostami. Zaves si to nad postel a na zachod, citaj si to 100x denne a o rok ked to pochopis tak napis. Dovtedy AHOJ
Ja keby som bol tazko chapavy / nechapavy tak by som sa v prvom rade neopakova a nevysmieval lebo sam seba zosmiesnujes.
Jasne pisem od 2007 Mondeo 100+ kw a ty tu tocis o veteranoch typu Xsara 2.0hdi 66kw a nenapises ani co mas.
Mam doma to mondeo a viem historiu auta a na 330tkm je to auto na odpis. Rozumej tak ze treba dat do neho viac ako ma hodnotu. Tak si zi vo svojom svete a mne daj pokoj. Nech nie som len kriticky tak ano s tym piezo mas pravdu.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Kedy konečne pochopíš, že všetky tieto kecy o autách sa podobajú na detskú hru "telefón"??? :40bd:

Napríklad, skoro každý mudroško odporúčal v 607 3.0 benzín, alebo 2,7D.../ ten jazdí fakt parádne, keď je ok/

2,2 D, nikto.
A hľa, záhada, ten 2,2 je NAJLEPŠIA motorizácia...

Ale jasne, Ty zavoláš priateľovi na telefón, ktorý v živote nejazdil na 2,2 hdi, ale ktorý povie, že Eeee, nie, 2,2 je zlý, lebo ďalší pred ním, ktorý takisto ten motor nemal, ale tiež iba počul, že je to zlý motor....

Z chápeš, preco sú mi na smiech takéto ľudové múdrosti ??
A momentálne mám 103 kW 508, vyše 330
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

Pozri uprimne. Ty si atlet ale aspon neutocis okato. Smejes sa vlastnej sprostosti ale dobre, takych je tu vela. Bavim sa s tebou lebo sice si atlet ale aspon neskodny.
Cize P508 2.0hdi dialnicnym tempom ti ide za 3.8 na 100. Zas len dokazujes ze si atlet. Ale mne to nevadi, mam sucit aj pochopenie aj s tebou.
Ked ti chodi P508 dialnicu za 3.8 zavolaj do PSA lebo ti vzniklo Perpettum mobile a odkupia tvoj vergel za milion eur aby zistili v com je to tajomstvo.
Alebo ti upromne odpisu pravdu - pane nebudte atlet a nekukajte na palubak ale odmerajte (ak viete ako) podla tankovania a potom napiste kolko to malo realnu spotrebu.
Ty sa tes co vidis na palubaku, napis deduškovi vecernickovi TDi guruovi trenerovi Hlavatemu a on ti mozno ties odpise ze trepes somariny (ak mu este nepreplo).
Realne dialnicu P508 2.0hdi robi za 6 - 6.5 to len pre pripad ze to cita dalsi clovek a veri tvojim dristom o 3.8 atd.
Este dopln ze ked ides okresku tak ides za 1.8 az 2.2 na 100 a vtedy aj posledny idiot pochopi ze si proste atlet.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

Lubos, urob pre mna nieco - nereaguj na mna nijako, proste vidis moje meno, nereaguj a hotovo.
Pis trenerovi Hlavatemu a ked mu niekedy vylezies z analu tak mi mozes napisat SS a ja ti poradim aj servis na tvoje HDi ak budes mat problemy. Ujo trener robi len TDi cize ti nadrista o oscile ale z toho mas hovno lebo na hdi treba ineho profika. A ja mam cislo aj na HDi profika.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa xentry »

Osciloskop pouzivaju komplet vsetky automobilky na testovanie mnohych veci a niektorych vyhradne len osciloskop, napr. vo fabrickej diagnostike nebude ukazovat ziadnu zivu hodnotu vahy vzduchu ale rovno pouziva osciloskop. Nie je to ziadna vysada tdi. Osciloskopy su sucastou diagnostickych setov.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

Xentry ja som to myslel inak
Preklzovanie cerpadla na vacke ti ukaze oscilo ?
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa xentry »

Co myslis pod preklzovanim cerpadla na vacke?
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Peterson, jasne, že som nešiel 130 po diaľnici, ale piánko, ved píšem, že bolo zlé počasie a nemusel som sa ponáhľať, čiže zarovno s autobusmi/ kamiónmi...

A určite Ti napíšem, keď budem potrebovať radu ohľadom hdi a mechanika, ktorý ich robí 20 rokov, tomu poviem, že "nieeee, Dakujem, mam typka, ktorý po telefóne, cez ss vyrieši všetky problémy sveta, žiadna porucha na hociakom aute, rôznej značky..., nič nie je problém.." :40bd: :3dcline

A ozaj, najväčši dojazd som mal na 406,1815 km, na 508 zatiaľ 1735 km na nádrž, na dlhši som nemal nervy.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa gnagy »

Peterson tu máš príspevok od Ricardinho, na ktorý si už nereagoval. A len tak mimochodom, nevoláš sa náhodou Gejza? :-)
Ricardinho83 napísal: 13.02.2022 09:50 Petterson, urobil si jednu zakladnu chybu a to, ze nevies kedy prestat. Kazdym prispevkom sa posielas do vod kde iritujes coraz viac ludi. Navyse pises veci ktore su uplne mimo. Tak ako som ti uz raz pisal, su tu ludia, ktorym nesiahas skusenostami ani po clenky. Navyse tie rozpravky koho kde poznas a kolko toho mas. Navyse ked ta niekto vyvedie z omylu, ako ja pri tom motore 2,3 Disi kde som ti linkol, ze je to motor od Mazdy a nie od Fordu si mi ani nepodakoval, ze som ta posunul dalej.

A k tvojej otszke ohladom motora zlteho busu, neviem ktory myslis.

Ked tento, tak je to hlavne diesel od Cumminsu, a CATu a propan.

https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Saf-T-Liner_C2

Ked tento, tak je to benzin tak isto ako diesel a propan

https://en.wikipedia.org/wiki/International_3300
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Gnagy, zareagoval nanho. S tym, ze sa nebude bavit s laikom o motore 2,3 Disi v teme o 2,2 D a ze ma tych motorov doma 5 a vie svoje :3035:

Takto ma vyzerat argumentacia chlapa :d :D

A tym busom ked sa nanho pytal chcel asi povedat, ze to jazdi aj na benzin a LPG. V akej ale suvislosti, to neviem.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 2.2d Skyactiv do 3-2015

Príspevok od používateľa peterson999 »

Suvislosti neviem, okolnosti neviem, vlastne nic neviem ale mudrujem - zaklad krcmovych debat

Autobusy su ano benzinove 5.7 hemi az 7.3 godzila a ano benzin plyn bolo to k teme ze Europania jazdia v malom prditku Citroen C1 na naftaku a americania ani autobus neurobia naftovy lebu nebudu dzigat detom do ksychtu sadze ako ...... Europania kazdym td prditkom a poukazujem nonstom 25 rokov na fakt ze diesel nepatri do osobaku a to vie cely svet okrem Europana. Fasiti zaviedli Diesle lebo ako pripeceni egoisti si jazdia po jednom do roboty 50 - 70tkm rocne ... A potom Slovak vydojene ztocene TDi kupi lebo malo zere a zabuda ze do neho nasype tisice a najvacsi kreteni vykochaju DPF ... Nech sa vsetci po.... lebo ja som setriaci slovensky egocentrik. Nastastie takeho kkta odchyti Rakusak, zajebe mu pokutu v cene auta, auto odstavi a Slovak konecne narazil. Chudak ked o nicom netusil ale to uz Rakusaka nezaujima.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný