Malé SUV chcú všetci.

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hull
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.08.2008 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hull »

Acon ja netaram však som uviedol ,že okrem športovych a dalšich 5%
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

každý osobák v rovnakej cene jako SUV má lepšie jazdné vlastnosti. Neexistuje výnimka
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

Acon ale ked jazdís normálne tak nemáš problém žiadny :) SUV ma u mna dosť vela využitia ( kufor , vyššie sedenie-rozhľad , priestor vo vnútry , v zime ... A občas aj trochu "rešpektu a frajeriny" lol lol
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

vacsina frajerov co si mysli ze budi respekt v aute ho straca ked vystupi...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Autobus ..to je riešenie..velké dostatočne,vysoko sedí-ďaleko vidí,aj kufor je aj rešpekt,na spotrebe väčšine tiež nezáleží,že v tom jazdí trvale jeden človek to je detail
Hergot to sú argumenty.Ale čo ja vidím,to je očividne iné správanie vodičov mastodontov.Neplatí že väčšina je OK,je to opačne.Väčšina sa správajú ako arogantný idioti a v tej množine sa nájde aj pohodový a úplne normálny.A vôbec,slovák sa vyslovene tak v 90 % správa podla svojho auta.V aute riaditeľ planéty,mimo auta nula čo sa nevie podpísať bez hrúbky vo vlastnom mene.Divný je toto národ
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

vlastimil213 napísal:Acon ale ked jazdís normálne tak nemáš problém žiadny :) SUV ma u mna dosť vela využitia ( kufor , vyššie sedenie-rozhľad , priestor vo vnútry , v zime ... A občas aj trochu "rešpektu a frajeriny" lol lol
Tak dobře.
Napr také SUV jako Outlander a podobné stoja v strednej výbave cca 30 000€ Za 30 000€ kúpim rovnako vybavané kombi s rovnakým motorom ale!! Ďaleko viac miesta, ďaleko vačší kufor, neporovnateľne lepšie jazdné vlastnosti (hlavne z hľadiska bezpečnosti) neporovnatelne priaznivejšia ekonomika prevádzky. Pohodlie má viac pohladov, no vo finále je to v prospěch osobáku.
SUV ak sa máme baviť o racionálnom uvažovaní, má význam pre tých čo ho využijú na nespevnených a zlých cestách (chalupa, ryby, polovačka, pracovné povinnosti v poľnohospodárstve...). Pre tých čo ho využijú max na prekonanie obrubníku před Tescom to auto nemá absolútne žiadne výhody oproti kombíku za rovnakú cenu. Ešte raz opakujem ZA ROVNAKÚ nadobúdaciu CENU!!!
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Ano da sa suhlasit, ak sa na auto pozeras iba cez peniaze.
Ale:
Skus sa odosobnit od penazi a predstavit si, ze mas na ucte 300 tis. EUR cash a vyriesene byvanie pre seba a deti. Chces si kupit auto, do ktorého sa ti bude pohodlne nastupovat, budes mat perfektny vyhlad a budes ho aj rad soferovat. Nezalezi ti na spotrebe, servise a hormonalnu nerovnovahu si uz prezil bez nehody.
Kociar si uz davno daroval niekomu mladsiemu, mas sa velmi rad, preto nechces zomriet v plechovej krabici pri rychlosti 170 km/h. Cize jazdis pohodovo 90-130 kmh, nesponzorujes navyse statny rozpocet a hladas bezpecne auto pre svoju rodinu.
Akekolvek SUV. A nepotrebujes chodit ani na ryby ci na polovacku. Obcasna lyzovacka a dovolenka na Korzike potesia.
*
Kazdy nech si kupuje auto take na ake ma, ake sa mu paci a ake potrebuje. Je uplne jedno, kto ake auto ma, urcite kazdy ma na to svoj dovod a druhych je do toho ...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Perfektný výhľad je kravina, jediný argument je pohodlnejšie nastupovanie. A za to sa pomerne dosť pripláca...
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

stale mi unika preco su tu pritomni fanusikovia SUV tak precitliveli na to, ze si niekto dovoli nesuhlasit s ich oblubenymi vozitkami... :4090:

soto19 - dufam ze tu sumu si dal ako preklep... o tom sa priemernemu majitelovi Kaskaja na lizing ani nesnivalo
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

soto19 napísal:Ano da sa suhlasit, ak sa na auto pozeras iba cez peniaze.
Ale:
Skus sa odosobnit od penazi a predstavit si, ze mas na ucte 300 tis. EUR cash a vyriesene byvanie pre seba a deti. Chces si kupit auto, do ktorého sa ti bude pohodlne nastupovat, budes mat perfektny vyhlad a budes ho aj rad soferovat. Nezalezi ti na spotrebe, servise a hormonalnu nerovnovahu si uz prezil bez nehody.
Kociar si uz davno daroval niekomu mladsiemu, mas sa velmi rad, preto nechces zomriet v plechovej krabici pri rychlosti 170 km/h. Cize jazdis pohodovo 90-130 kmh, nesponzorujes navyse statny rozpocet a hladas bezpecne auto pre svoju rodinu.
Akekolvek SUV. A nepotrebujes chodit ani na ryby ci na polovacku. Obcasna lyzovacka a dovolenka na Korzike potesia.
*
Kazdy nech si kupuje auto take na ake ma, ake sa mu paci a ake potrebuje. Je uplne jedno, kto ake auto ma, urcite kazdy ma na to svoj dovod a druhych je do toho ...

Až na to,že nejazdia pohodovo 90-130 ale ako blázni,až na to že vlastnú bezpečnosť riešia na úkor ostatných pretože sa správajú ako prasatá,robia veci ktoré by ich ani nenapadli ak by sedeli v zranitelnejšom,menej obrnenom transportéry.Až na to že takmer výlučne vidím jediného človeka v aute,aj ten má asi príkazom že musí vždy telefonovať a je jedno kde a čo je za premávka a miesto.To je len a len pozícia ...všetci si vys..te oči,idem ja
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Sumu som tam dal preto ( a nie je to preklep), ze racionalne o kupe auta sa rozmyslat neda uz od samotného zaciatku. Auto je nie je investicia, ale cista spotreba. Pre niekoho nevyhnutna, pre niekoho luxusna. Ale vzdy su to len vyhodene peniaze, ktore by nemali chybat v rodinnom rozpocte.
*
Ako som uz skor napisal nie je dovod riesit, preco si niekto kupi Z4, Sharana, 207, Mini alebo Sorento. Niekto ide na dovolenku na Domasu a niekto na Maurícius. Obaja su spokojni.
*
Qashqai nie je SUV, bol postaveny ako konkurent Golfu a ako nahrada za konciacu Almeru. Sice sa podoba na SUV, ale je to hatchback s vyssou svetlou vyskou, co vazi iba 1400 - 1500 kg.
*
Preco v TopGear porovnavaju SUV s OFF roadom? Preco neporovnaju SUV s Hatchbackom/sedanom v jednoduchom terene?
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Lebo so sedanom / hatchbackom sa nikto nehrá na off road. Sú to autá na cesty / do mesta. Kdežto účel SUV sa asi ťažko dá odhadnúť...
Ani do mesta, ani na diaľnicu, ani do terénu.
Ale zas - na nákupy do Auparku ideálne... :40bd:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

soto19 napísal:Preco neporovnaju SUV s Hatchbackom/sedanom v jednoduchom terene?
Túto otázku si snáď ani nemohol myslieť vážne...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

To je ako keď zástancovia tdi-čok porovnávajú pružné zrýchlenie 1.2ky HTP a 1.9tky Tdi na 5ke... :40bd:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

TOP gear by som sem ani neťahal. To je zábavná relácia a testovanie nie je o testovaní ale o humore. Kto berie tie testy len trochu vážne mal by to prestať sledovať ;-)

soto19, musím spomínať racionálno lebo tu sa prezentuje SUV jako neprekonateľné božstvo. Ak niečo hovorím musím to porovnávať s niečim iným v reálnom pomere. V tomto prípade je to cena. Čo za danú cenu dostanem. Veď maj trochu súdnosti. Nemožem povedať niekomu kto ide kupovať Dacmana Logan nech si kúpi MLko lebo má lepšie jazdné vlastnoti a je v ňom viac miesta. Boha že je, za + 100 000€ aby nebolo. Skrátka niečo može byť lepšie len ak je to za tie isté peniaze. Nemožeš porovnávať steak z vydojenej kravy za 3€ so steakom z masirovanej jalovice za 50€. Sice sa naješ z oboch no rozdiel je dramatický. Jako medzi Loganom a MLkom

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní