Malé SUV chcú všetci.

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

SUV a zvlášť malé je podľa mňa trochu infantilná volba. Naivný člověk vidí niečo čo sa tvári jako veľké priestranné auto a ak mal před tým niečo na sposob Yarisu tak v tom porovnaní je to aj pravda. No za rovnakú cenu vie kúpiť skutočne priestranné kombi ktoré má neporovnateľne lepšie a bezpečnejšie jazdné vlastnosti s neporovnateľne vačším priestorom vo všetkých ohladoch. V niektprých prípadoch má SUV naozaj opodstatnenie no len jako 4x4 (chata, chalupa, ryby, polovačka, vinica....) Inak je to fakt nezmysel. No a potom ešte aspekt individuálního vkusu a túžby. Proti tomu nenamietam absolútne nič ;-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Kam ludstvo ziadajuce hluposti speje?
Odporucam z roku 2006 americky vizionarsky film Idiocracy, v Cz pod menom Absurdistan....

Prezidentom USA uz sa cernoch stal...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
st170
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19.09.2013 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st170 »

Lubos Zimovcak
4x4 je samozrejmost
Redukcia nepodstatna na naroky SUV.
Ved to nieje OFF a 4x4 postacuje. Tazne mam na 2t a nikdy nebol problem.
Jazdne vlastnosti o ktorych hovoríš su tiež mimo triedy a su citelne az pri ozaj ostrom zaobchádzaní.Osobaky som už z jarku tahal no sranda ze SUVko ani jedno.
Spotrebu mam 9 az 9,5l benz a 10 az 11lpg tak ze neriesim a jazdim v rychlostnych limitoch 60%/130-140/ prevazne dialnica a 40% mesto. Samozrejme že aerodynamika je niekde inde ked ze auto je vyssie a aj uhol celneho okna je tupsi atd ale citlivost na vietor citim len pri ozaj silnom vetre ale to aj na focuse...
Chcel by som vidiet ako by si ma obiehal na ceste k našej chate na Orave pripadne v zime na našich upravenych cestách. Rezervu mam na dverach a sedadla sklapam do roviny.
reefer
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 05.09.2009 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reefer »

Subaru forester rulez...4x4, redukcia, sedadla do roviny v pohode sa vyspia dvaja dospeli, lesne cesty, polne cesty, cesticky po lukach, po pobrezi...na ceste zabava...vykupene vyssou spotrebou...no a co...kupujme si vsetci disle vsak..nech si kazdy kupuje co sa mu paci..keby ste boli majitelia automobilky tak asi tiez vyrabate to co ludia chcu nie pre zopar ortodoxnych mudrlantov co si nevsimli ze svet sa toci a meni tak aj auta
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Vlastním suzuki sx4 4x4. Auto si v zime neviem vynachváliť dám režim AUTO a pri prešmiknutí atď.. automaticky zapne zadnú nápravu. Tam kde málo kto víde na aute, ja nemám problém, taktiež keď idem lyžovať (chodievam na Martinky a Zverovku) dám LOCK a mám permanentnú 4x4 dostanem sa úplne v pohodlí a bezpečí až hore...poceste sa len uškŕňam na tých, čo majú predokolky alebo zadokolky, ako v mínusových teplotách nasadzujú reťaze, trápia prevodovky a motory... Túto zimu čo bola, som to naozaj využil. Príde leto, hodím tam 2WD a mám z toho normálne auto, ktoré nešuchnem na obrubníkoch, v prípade zápchy viem vybehnúť do pola a bez jediného zaváhania sa dostať tam kam chcem. Aj keď idem na chaty, nemusím sa báť, že tam kameň, tam väčšia jama, čo keď naprší a bude blato... S tým autom mám naozaj pocit úplnej slobody. Na dialnici hodím tempomat na 155km/h a pri spotrebe 8,5l nafty ma to vôbec nebolí. To že niekgto má potrebu ísť 200 tak sa mu uhnem, ale tých je naozaj málo...väčšionu som to ja, kto vyblikuje a predbieha jedného za druhým. Ak sa chcem aj ja vyblbnúť, učite nezoberiem SUVčko. To robia väčšinou synovia, kt. nemajú na svoje alebo nemajú v rodine iné auto.
Pre mňa ideál moja SX4ka pre rodinu, Felicia po meste, kde každý otvára dvere ako d*m*nt a máte to zachvílu pootĺkané a Mustang na vyblbnutie a krásne víkendy plné dobrodružstva.
Takýto typ auta bude mať určite miesto v mojej rodine. Jeho využitelnosť je pre moje potreby perfektná, a keby nemám žiadne auto a mám sa pre nejaké rozhodnúť, určite by to bolo SUV.
Naposledy upravil/-a tomket11 v 06.06.2015 14:22, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

lubos zimovcak napísal:Chceš konkrétne? :-), Ok.

Nech je SUV hociako " vymakane ", N I K D y nedosiahne jazdných vlastnosti ako obyčajne auto.


Ale tým si musí každý prejsť... :-)
Zimo ja nemám 25 rokov a druhé auto... Inak som presvedčený, že Sevenov titul "ľudový rozprávač" mu patrí neprávom...:40bd:

Ja by som si tiež v živote Peugeota nekúpil. Ale to som ja. Aj keď je to možno aj dobré auto a už ho asi neskladajú niekde v Alžírsku v továrni postavenej zo slamy a bambusov. Francúzi sú proste v prdeli predaje slabé a aby vám auto predali sú ochotní dať k tomu dcéru a pol kráľovstva...Každý si tým musí prejsť..
Pripadáte mi ako starí ušomraní dedkovia, alebo jazdíte všetci na Rollsoch... :d :D
lubos zimovcak napísal:Jeho pohodlie je limitované rýchlosťou, čím menší výkon motora, väčší odpor vzduchu..., vyššia spotreba, napr. V Xtraili nad 130 km/ h,aj cez 10 litrov, x5 11-12 a keď to rozcvalas na bežných 150-160 po diaľnici, tak Ti vyschne v krku, ako začne padať ručička phm.....
Pri tom pohodlí si pustil fantáziu poriadne na špacír, ale chápem v garáži máš asi Rollsa a to sú potom tie nároky vysoké... :d :D ...Napríklad za seba hovorím, že jazda tempom 180 km / h z pohľadu vodiča vyzerá ako tiché, príjemné a bezpečné cestovanie rozumnou rýchlosťou. Čo sa týka spotreby nie je to také hrozné nerob z toho drámu, povedal by som, že 1,4 je na tom horšie v niektorých prípadoch. Ja mám pri 130km/h okolo 2100 ot.min-1, čo myslíš koľko to asi tak žere???? Taká 1,4 či 1,6 točí 4000ot.min-1. :40bd: :40bd: :40bd:

lubos zimovcak napísal:Bočný vietor robí sarapatu, protivietor dokáže už citeľne brzdiť a v prípade núdzového brzdenia, keďže tie SUV stoja na OBYCAJNOM!! podvozku z osobaka, dokáže šikovný vodič zodrat ako nanuk platničky..., aj 2-3x rýchlejsie.
Bočný vietor ani nezbadáš, ja teda neviem v čom si sedel a odkiaľ čerpáš tie "bohaté" skúsenosti...Ale ako vravím titul "Ľudoví rozprávač" má Seven neprávom, jeho argumenty majú aspoň hlavu a pätu ty si bohapusto vymýšľaš rozprávky..
lubos zimovcak napísal:Jedinou výhodou je, že obyčajne majiteľ hrdeho SUV sa vlecie 80-90, lebo je fascinovany spotrebou, ktorú chce mať na 5 litroch, takže sa mi ešte nestalo, aby ma niekedy predbehlo SUV, keď sa naozaj ponahlam.
:40bd: :40bd: :40bd:
Fascinovaný spotrebou? Ty si tu minule vypisoval o nejakých mililitroch a tvojom zázračnom aute....A minule ste tu zase plakali ako vás tie Q7, X5 rolujú na cestách vyblikujú a ich vodiči sú arogantní. ja mám pocit, že je to obojstranné, akurát tie SUV viac vidieť, resp. je jedno v čom kto sedí. Blb bude blb..Okrem toho keď niekto nejde tvojich "bežných" 160km/h tak na to môže mať mnoho iných dôvodov, napr. najvyššia povolená rýchlosť. A keď nejde ani tou tak jednoducho má u riti, má čas, alebo je flegmatik, alebo má nejaké iné dôvody. A kľudne to môže byť aj spotreba, lebo tá zaujíma aj väčších hráčov ako si ty...Netreba sa hrať na niečo čo nie si. Mňa zaujíma tiež spotreba, nie tak ako teba aby som to vedel na desatiny, ale občas si pozriem aký mám dojazd...
mhlavaty napísal:To si akože robíš srandu ? Vyzerá presne ako čínsky transformer v hračkárstve,a presne tak ako desiatka podobných hnusov dneška.Ďalšia nula do dejín automobilizmu po ktorej neostane ani zmienka,to je facka každému kto má čo len kvapku estetického cítenia
To ako keď sa niekomu páči tá Mazda tak nemá estetické cítenie??? Nemyslím si. A ja rozhodne nie som nejaký fanúšik japnských áut. Skôr som si myslel, že je to tak s Peugeotmi. Drvivá väčšina automobilových výtvorov dnešných dní sa stratí v dejinách tak ako prišli tak aj odídu a tak to bolo aj v minulosti. Na piedestále bude len to najzaujímavejšie a zďaleka nie najlepšie. Tak ako to bolo pri mnohých starých autách, ktoré svojho času nikto nechcel, mali plno chýb a zlé predaje a po ukončení výroby sa z nich stali žiadané zberateľské predmety. Staré autá sú super, aú zaujímavé s odstupom času ich obdivujeme a hovoríme že majú dušu a tzv. charizmu. Niektoré určite. Ale na nové autá proste nemajú absolutne v ničom..Hlavný rozdiel vidím v tom, že dnešné autá sú skôr spotrebiče a tie staré boli trošku viac ako len spotrebiče. Ale to je môj názor .. :d :D
Mazda CX-3 napísal:Nově vyvinutý systém i-Activ AWD podle výrobce přibližně 200x za minutu monitoruje povrch vozovky, úhel natočení volantu, polohu plynového pedálu, stranové přetížení a spoustu dalších veličin, které souvisejí s přilnavostí k vozovce a podle toho neustále rozděluje točivý moment mezi jednotlivá kola.Jízda s Mazdou CX-3 AWD se podobá zážitkům z nějakého sportovně laděného hatchbacku a dá se s ní opravdu řádit.

Mhlavatý pekné nie? :d :D
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Slovensky trh je veľmi špecificky a slovenský zákazník je tiež zvláštna fajta
povedal by som ,že existuje niekolko typov slovenských zákazníkov

napr.pre mňa bola limitujucim faktorom CENA

v merku som mal Dacia Lodge,Suzuki SX-4, Mitsubishi ASX , alebo Outlander a Chevrolet Orlando

Zviťazilo Orlando z dovodu najlepší pomer medzi hodnota /cena

Pri dnešných cenach by som mal veĺku dilemu medzi ASX
a Suzuki Crossover

teda chcem povedať ,že aj ten najväčší šetrílek sa rozhoduje aj podľa dizajnu a ked dá za niečo peniaze a každý deň to bude obzerať a sedieť v tom,tak to auto musí byť pekné to v prvom rade...

Z týchto dovodov maju auta ako CX-3 velku buducnost
užitkové vlastnosti su vždy druhoradé

ak by boli prvoradé,tak by sme všetci jazdili na
Mitsu L-200 a podobných vozoch
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

ahoj ahoj

necital som vsetky prispevky
mame 2 SUV, teda tie na ktorich realne jazdim ja alebo zena tj, PILOT a ML
Vyhlad super. Priestor, o tom sa bavit nebudeme. Neda sa s tym jazdit rychlo? A kde? Na nasich cestách s nasimi pokutami? 130km/h na Pilote 2200rpm a len tak si to poprdkava a potichucky s nim aj Iron Maiden z prehravaca. 90km/h 1600rpm. 8 miest na sedenie, dobre povedzme, ze fakt plnohodnotnych 6! Kufor obrovitansky, kocik ani neskladam. Jazda do zakrut, hmmm, netreba letiet ako debil! Cely velky trik odhaleny! Spoteba priemer 12 neriesim, kto sa chce vozit, musi na to mat. PASIVNA bezpecnost.

Minusy? hmm, mozno aktivna bezpecnost, typu prejazd zakrut, ale o tom som pisal hore. Parkovanie na nasich parkovacich miestach robenych pre Tico. Zaparkujem a kolesami som na ciarach:(

ML-ko je kapitola sama o sebe, zerie poziarnicku Kazassku naftu uz 8 rokov a stale sa nechce pokazit, cim starsie tym lepsie:) Akurat nema rado vyssie rychlosti, dost to toci otacok a nechcem to trapit. Zena si neviem vynachvalit. + a - som popisal hore

Pekny vecer
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

obrovitaaaaaansky kufor vyzera uplne inak ako ML plus Pilot... nejdem ti brat iluzie, hento co mas by proste mal mat kazdy vehykel a vsetko mensie by proste mali zakazat a nevyrabat ; ale inak gratulacia k ubernetypickej masinke a fenomenalnemu motorceku.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Jo a s Cckom v papieroch sa otvaraju uplne nove obzory :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

ja som mal na mysli obrovitansky kufor v porovnani s osobakom, lebo sme sa bavili o +/- SUV voci osobakom, ja viem, ze oproti Chevy Suburban mam malicky kufor, ale nie o tom bola tema.
Porovnavali sme osobaky s SUV
Neboj, ja nemam iluzie, ze mam najvacsi kufor v galaxii, ale s porovnanim Corolly, alebo aj CX-3 asi mam :)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

no keď porovnávaš kufor osobák vs SUV tak musíš porovnávať karosérie typu kombi lebo SUV takú majú. A porovnávať autá rovnakej výbavy, rovnakého výkonu a rovnakej ceny. A to u osobáku dostaneš to isté za podstatne menej peňazí.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ludia vedia neskutočne podľahnúť tomu čo sa im predostrie ...
Malé SUV chcú všetci...prd makový
Vo vašej lekárni...hov.o velké,žiadnu som nikdy nemal
Váš oblúbený panelák...gulové,neznášam ešte aj zmienku o ňom
proste sú ľudia nie iba manipulovaný,ale aj pekne zmagorený
Je to hlúpe aj smiešne aj do plaču
kadiaľ idem,kolóna,plné cesty,agresívne správanie pretože je toho na tieto polné cestičky proste príliš.Do úvah že prečo vôbec auto bolo stvorené a aký úkol má,to rozhodne by vyvolalo iba vojnu názorov.A tak ma neraz napadá oco..ten vie tak čarovne napísať že polovinu ludstva treba vykántriť aby zase prišli ľudia k rozumu.Čím väčší geroj a väčšia prémiovka,tým väčší trpazlík ak sa to jeho ho..no po,niekedy by stačilo podať zápalku a kanister.To sú neskutočné premeny a doslova k neuvereniu koľko ľudí nevie že každá minca má dve strany,resp chce to tu niekomu nabulíkať
hull
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.08.2008 20:41
Zdieľať na Facebook

suv

Príspevok od používateľa hull »

Lubos Zimovcak tak ty chlape si este v poriadnom SUV nesedel vlastnim SUV,ečko a značke radsej nebudem robit reklamu, motor V8 benzin spotreba ma nezaujima ma to dost koni s ktorymi položim skoro 95% osobakov na SK samozrejme neratam športove, a v zime nehovoriac radsej nepis nič ked si sa vozil len na nejakej D.Duster ci ako sa to smetie vola a to jazdim predpisovo lebo nie som nejaky soplos co sa predvadzal!!!
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Hull a ak by ten istý motor bol v kombíku za rovnakú cenu ako by dopadol súboj? Aspoň netáraj

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných